TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

boncio1

New member
A ja mam pytanie, czy też dostaliście okulary 3D w gratisie?
Jak zobaczyłem naklejkę na pudełku to nie wierzyłem, ale w środku głęboko były schowane. Te najtańsze na baterię, ale zawsze za darmo :)
A co do powłoki antyrefleksyjnej, to jest świetna, bo nie przeszkadza nawet lampa świecąca w ekran.
Zmiana oprogramowania (wydanego tak na marginesie wczoraj) zzauważalnie poprawiła jakość obrazu, polecam.

W 46C8000 podoba mi się bardzo obudowa, bo nie jest plastikowa, czy "szklana" z plastiku jak w Sony, tylko z pięknej stali. Taki sam pilot, miodzio :)
 

NickSon

Member
boncio1 nie przesadzajmy z tym gratisem ;) podstawke pod tv też dali w gratisie :p bez zająknięcia powinni dawać dwie pary... Na grzyba mi jedna taki tylko wabik zeby kupic nastepne pary :/ Polityka Samsunga średnio mi się podoba np WIFI ready JAJA niedługo wszystko zrobią "Ready"
Apropos podstawki to dla mnie jakaś taka festyniarska - plastikowy niby chromowany czwórnóg :D w serii 9 dali mniej pretensjonalną. Trochę mnie ta podstawka odstrasza ale jeśli się przekonam do C8000 ze względu na obraz to przezyje ten DIZAJN (niestety nie moge zawiesic tv:) )

Wracając do moich zapytań jak to jest z tym dynamicznym podswietleniem?
 

makis

New member
Witam
Mam rozterke z wyborem pomiędzy LE8500 a C8000 nie biorę pod uwagę funkcjonalności 3D tylko samą jakość obrazu szczególnie SD.
1 Mam pytanie odnośnie dynamicznego podświetlenia którego nie mozna wyłączyć w c8000 Na jakiej zasadzie ta funkcja działa? Czy zakres tej dynamiki jest duży? Jest on przynajmniej regulowany? Czy brak mozliwości wyłączenia jest aż tak uciążliwe?
2 Nierówność podświetlenia to jedna z wymienianych wad c8000 Jak to obrazowo wygląda w wartościach lub %? z tego co pamiętam przy testach monitorów takie pomiary testerzy wykonywali mierzyli jasnosc w rożnych punktach i podawali skrajne wartości.
3 Czy 8000 posiada szybę? Widzę że coś tam połyskuje ale chyba o wiele mniej niż np LG LE8500
Czy 8000 ma jakieś skuteczne powłoki antyrefleksyjne? Jeśli posiada czy nie trzeba się obchodzić z taką powłoką jak z jajkiem żeby się nie starła? (pamiętam monitory CRT Samsunga w których złaziły takie powłoki z kineskopu)


Mam UE55C8000 im wiekszy rozmiar ekranu tym większe wymagania jeśli chodzi o jakość sygnału,C8000 zbiera pochlebne opinie za skalowanie SD,ja również jestem zadowolony,ale nie oszukujmy się ,najbardziej nowoczesne TV są przede wszystkim do oglądania sygnałów HD.
Co do nierównego podswietlenia , to na moim egzemplarzu nawet gdy są podczs ogladania filmu czarne pasy gora-dół nie widzę problemu ale może jest to ocena subiektywna.Co do odbijania,C8000 jest dużo lepszy czyli ma dużo mniejsze odbicia na ekranie od Sharpa LE820
a bije na głowe LG 8500.Trzeba poświęcić sporo czasu na dobranie ustawień obrazu,C8000 ma bardzo duże mozliwości regulacji,ale efekt można uzyskać doskonały.W parametrach obrazu Dynamiczny,Standardowy,Naturalny czy Film są funkcje które w zależności od wybranego trybu są aktywne lub nie.
 
Ostatnia edycja:

saper_1981

New member
Okulary gratis do samsungów:

Ja tak mam od dwoch tygodni w swoich sklepach. Do modeli wczesniejszych w ktorych byl brak

okularow musialem je zamowic za zlotówke, aby moi klienci mieli je za free.

pzdr:D
 

boncio1

New member
Co do podstawy to zgadzam się, jej wygląd jest, hmm, dyskusyjny. Ja i tam będę wieszał TV na ścianie. Ale nie zgodzę się, że jest plastikowa. Jest to stal chromowana, a nie plastik. Jakby była plastikowa, to nie byłaby zimna - podstawowy test czy to stal jak się nie ma magnesu. Ok najlepsze nierdzewnki nie są ferromagnetyczne, ale nie podejrzewam tego tutaj.
Z okularów się cieszę, z braku dongla WiFi oczywiście nie... póki co podłączyłem kablem.
Aplikacja Samsunga do sterowania TV przez komórkę działa super na Galaxy S. Z każdego miejsca w domu można sterować TV, inna sprawa, że nie widać wtedy efektów sterowania ;) Ale można zrobić komuś dowcip wyłączając TV :cool:
DLNA też działa dobrze, choć wolno - długo ładuje zanim zacznie się film. Także można oglądać film HD nawet z komórki (szybkość WiFi dla kom to 65Mbps).
Troszkę mnie denerwuje szybkość, a raczej powolność działania internet @TV.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Mam UE55C8000 im wiekszy rozmiar ekranu tym większe wymagania jeśli chodzi o jakość sygnału,C8000 zbiera pochlebne opinie za skalowanie SD,ja również jestem zadowolony,ale nie oszukujmy się ,najbardziej nowoczesne TV są przede wszystkim do oglądania sygnałów HD

Masz racje oglądanie sygnałów HD! ale niestety jeszcze nie u nas... Tak naprawdę prawie wszyscy nadal w 90% używają tych tv do sygnału SD ewentualnie cyfrowego ale nie HD. Ja np mam kablówkę UPC z dekoderem HD a nadal używam sygnału analogowego bo po prostu jest lepszy :) dekoder włączam jedynie wtedy gdy chce obejrzeć cos na tvnHD polsatHD czy tvpHD oczywiście jeśli to są nowe filmy lub programy bo reszta albo skalowana albo proporcje 4:3 :) Niestety "cyfryzacja" wszystkich innych kanałów i upychanie tego w jakimś paśmie degraduje obraz i analogowa kablówka u mnie wygląda lepiej :) Inna sprawa to wygoda nie akceptuje niemożności zaprogramowania sobie kolejności kanałów po swojemu a tak to nam serwują w cyfrowych dekoderach tv poza tym używanie 2 pilotów masakra :) Ratunkiem jest użycie wbudowanego w tv DVB-C ale używanie tego jak narazie w UPC jest nie mozliwe :/ I na koniec smieszna sprawa oszczednosci energi tych dekoderków Jak pewnie cześć z was wie one czy włączone czy wyłączone zawsze pobierają tyle samo energii u mnie około 20W Może w przeliczeniu na miesiąc nie jest to majątek ale denerwuje taka sytuacja w dobie ekologii i oszczędzania prądu. Myslę że sytuacja którą opisałem szybko się nie zmieni więc mi zależy na dobrym SD :)
Przepraszam za małe zejście z tematu :)
 

makis

New member
boncio1 nie przesadzajmy z tym gratisem ;) podstawke pod tv też dali w gratisie :p bez zająknięcia powinni dawać dwie pary... Na grzyba mi jedna taki tylko wabik zeby kupic nastepne pary :/ Polityka Samsunga średnio mi się podoba np WIFI ready JAJA niedługo wszystko zrobią "Ready"
Apropos podstawki to dla mnie jakaś taka festyniarska - plastikowy niby chromowany czwórnóg :D w serii 9 dali mniej pretensjonalną. Trochę mnie ta podstawka odstrasza ale jeśli się przekonam do C8000 ze względu na obraz to przezyje ten DIZAJN (niestety nie moge zawiesic tv:) )

Wracając do moich zapytań jak to jest z tym dynamicznym podswietleniem?

Wcześniej w cenie zakupu nie bylo żadnych okularów - żle,teraz dają jedną sztukę - żle bo powinni dawać 2 pary, sądzę gdyby dali 5 szt. to by były nie w takim kolorze.Ja uważam podstawę w C8000 za świetną ,odbiega od standardów które mamy w TV od wielu lat i wszystkie są jednakowe.Dynamiczne podswietlenie można regulować, lub wyłączyć w trybie obrazu np.Standard.Moje zdanie jest takie, nie ma przymusu przy zakupie, nie pasuje nie biorę ,jest tak dużo modeli TV i firm do wyboru-do koloru.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
makis ale coś sie tak oburzył? Jesteś prezesem Samsunga? Wg mnie przy tej cenie sprzętu to żadna łaska dodawanie okularów.
2 pary to tez nie przypadkowa liczba... idz do kina i zapytaj się bileterki ile najcześciej sprzedaje biletów łącznie 1, 2 czy 5...?
Ja tam jestem za mocną polemika na forach a nie słodkie pierdzenie i i wzajemna adoracja użytkowników tego samego urządzenia. Dzięki za odp na moje pytania. Dziś idę pomacać ten model i podejmę decyzje czy brać.
 

makis

New member
makis ale coś sie tak oburzył? Jesteś prezesem Samsunga? Wg mnie przy tej cenie sprzętu to żadna łaska dodawanie okularów.
2 pary to tez nie przypadkowa liczba... idz do kina i zapytaj się bileterki ile najcześciej sprzedaje biletów łącznie 1, 2 czy 5...?
Ja tam jestem za mocną polemika na forach a nie słodkie pierdzenie i i wzajemna adoracja użytkowników tego samego urządzenia. Dzięki za odp na moje pytania. Dziś idę pomacać ten model i podejmę decyzje czy brać.


Nie jestem prezesem Samsunga, ale zamierzam nim być, wtedy będziesz miał ode mnie TV + karton okularów gratis,i to rozwiąże twoje dylematy.Chodzi mi o to , że nie mamy wplywu na politykę cenową producentów,powiedzmy że wychodzi nowy model i kosztuje 10.500zł bez okularów,mamy pretensję że w tej cenie nie ma okularów,a co powiesz gdy cena tego TV wchodząc na rynek będzie 10.900zł i razem z TV będą okulary , czy wtedy ty jako klient będziesz zadowolony bo firma jest dbająca o klienta płacisz dużo ale masz okulary w cenie,cena startowa nie jest porównywalna jedno co mozemy ocenić to czy jest tanio ,drogo,czy bardzo drogo, uważam gdy dokładają okulary a cena pozostaje bez zmiany to chyba lepiej, ja kupiłem za tą samą cenę ale bez okularów.Daleki jestem od wzajemnych adoracji właścicieli tego samego modelu czy firmy,forum jest od tego aby przedstawiac swoje opinie na temat wad czy zalet TV,ale narzekanie na politykę cenową ma sens tylko wtedy gdy adresat krytyki o tym wie. Jeżeli dyskutujemy i wyrażamy swoje opinie na odpowiednim poziomie nie widzę w tym nic złego.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Samsung daje ciała już od czasu wkładania do sprzętów funkcji WIFI wymyślili sobie dongla ktorego puszczają za 30 dolarów a wsadzenie tego na płytkę drukowaną kosztowało by 1 dolara
Tak samo z 3D na groma tak się afiszują z logo 3D cały marketing oparli na tym znaczki 3D tekturki naklejki na tv w sklepach. "Zielony" człowiek z ulicy kupi i jest zrobiony w 3D upy...
Oczywiście dojenie na okularach stosują prawie wszystkie koncerny na rynku. NIe zmienia to faktu że seria 8000 to w zasadzie top model Samsunga i zestaw 2 okularów w zestawie nikogo by nie zdziwił...

Wracając do dyskuji na temat samego produktu wiecie jaka matryca siedzi w c8000? w jakiej jest technologii wykonana?

PS Byłem wczoraj w Euro ale niestety wywiało wszystkie sztuki kusili ludzi tym zwrotem kasy i zeszły Przegapiłem temat mialem plan kupic 46cali przez sklep netowy Euro Jeszcze na początku tego tygodnia po zwrocie kasy wyszło by 7690 na 30 rat zero.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
witam a czy dalej jest problem w tych modelach zwejsciem HDMi ze lacze to nie widzi urzadzenia podpietego pod wejscie hdmi ? tak jak to kilku pisal wczesniej w tym temacie? Pozdrawiam i prosze o napisanie jesli dalej jest z tym problem?
Lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory są dostępne od ręki i to w lepszych cenach.

lolek126 - każde złącze działa bez zarzutu.
Cena okularów to polityka firmy - widocznie lepiej dla nich jeśli nie ma . I o ile wiem nie narzekają na zbyt.
 

duziczek

New member
samsung 3d

Wydajecie na tv 12 kawałków a rozmawiamy o 200 zł za okulary ! ten tv jest zajebisty pod każdym względem nawet gdyby okulary były po 1000zł to i tak warto ....... polecam super strona filmy demonstracyjne w 3d są nawet dema sklepowe po prostu powala www.biohemmet.se
miłego oglądania!!!!!
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Z ciekawosci napisalem do samsunga jak to jest z tymi okularami i tak mi napisali

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Okulary są dołączane do telewizorów wyprodukowanych po 30.07.2010.

Wiec pewnie z promocyjnych TV nie beda dodwane, bo date produkcji maja starsza :/
 

boncio1

New member
Samsung daje ciała już od czasu wkładania do sprzętów funkcji WIFI wymyślili sobie dongla ktorego puszczają za 30 dolarów a wsadzenie tego na płytkę drukowaną kosztowało by 1 dolara.

PS Byłem wczoraj w Euro ale niestety wywiało wszystkie sztuki kusili ludzi tym zwrotem kasy i zeszły Przegapiłem temat mialem plan kupic 46cali przez sklep netowy Euro Jeszcze na początku tego tygodnia po zwrocie kasy wyszło by 7690 na 30 rat zero.

To racja, WiFi mogliby dokładać do topowych TV. Taniej niż za 250zł nie znalazłem.

A co do Euro, to spóźniłeś się, bo zwrot kasy był do 4.10.

telewizory są dostępne od ręki i to w lepszych cenach.

Ale u Was Kiki nie ma rat 0% chyba. Przynajmniej kiedyś nie było. Wiem bo brałem :). Sumarycznie pewnie wyjdzie tyle samo lub może nawet więcej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry