TV LCD/LED/Plazma 46" do 3500-4500zł

Co wybrać w takim przypadku


  • Total voters
    0

karas2002

New member
Witam.
Kiedyś już pytałem się na forum o telewizor, jednak wtedy nie doszło do zakupu a teraz "wymagania troszkę się zmieniły.
Mam pomóc rodzicom w zakupie telewizora na święta.

Telewizja będzie oglądana z odległości 3,5m (stół) i 5m (kanapa) (wiem, że to bardzo dużo, ale z uwagi na wystrój i budżet nie wstawimy tam 60"), telewizor ma wisieć na ścianie. Będzie on ok. 0,5m od okien, także czasem słońce będzie świeciło wprost na niego. Wiem, że lepiej byłoby wybrać telewizor z matową matrycą, ale wtedy to bardzo ogranicza wybór, jednak miło by było widzieć coś w słoneczny dzień.
Ciężko mi powiedzieć czy ma to być LCD, LED czy plazma, także szukam tu pomocy.
Kwota to tak ok. 3500zł, ale gdyby był np. jakiś LED o znacznie lepszym obrazie to może być nawet 4500zł.

Wymagania: min. 100Hz i dobry dźwięk (z wiekiem u rodziców ze słuchem coraz gorzej, a tata lubi posłuchać głośniej jakiegoś koncertu i martwi się, że w LED'zie będzie z tym słabo).
Na razie obraz będzie odbierany z cyfrowej telewizji naziemnej, oraz Telewizji na kartę SD. W przyszłości będzie to najprawdopodobniej telewizja N. Musiałby mieć z 3 HDMI i z 2 euro złącza, wiem że z tym w led'ach cienko. Oczywiście już FullHD.
Służyć ma głównie do przeciętnego oglądania wszystkiego w telewizji w "living roomie". Porządne kino domowe mam w innym pokoju na 50" projekcyjnym sony.

Mam nadzieję, że zawarłem komplet informacji. Skłaniam się ku LED'om Samsunga, lub SONY (tu głównie za sprawą darmowego montażu i uchwycie, co zmniejsza koszty o kilkaset złotych).

Proszę o pomoc i wasze opinie i przepraszam za zagmatwany wątek, ale ja mam taki styl pisania. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej układałby się full led Sharpa 46LX700 . Dźwięk będzie też extra, pobór energii znacznie mniejszy i uchwyt w klasie też się zmieści.
Do porównania wykorzystałbym
Toshibę 46 sl733
Samsunga 50 C6500
 

karas2002

New member
No właśnie zapomniałem napisać, że na poborze energii też im zależy. W ankiecie plazmy wygrywają...
Ten sharp koło 5000 kosztuje, ciężko go za mniej znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
No właśnie zapomniałem napisać, że na poborze energii też im zależy. W ankiecie plazmy wygrywają...
Ten sharp koło 5000 kosztuje, ciężko go za mniej znaleźć.

le8500 jeżeli do max 5000zł to 42le8500,ale osobiście bym dołożył do 47le8500

Full LED,Full HD,DLNA,200Hz,WIFI,

zużycie energii http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/59810-wybor-lcd-2.html#post583736

w teście masz jak to wygląda z połączeniami w tym tv FULL LED LG 42LE8500 INFINIA (TEST) | TV Guru

aplikacje w tv po aktualizacji oprogramowania http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/59846-bd-560-bd-570-bx580-firmware.html#post582045


lub plazma 50pk950 naprawdę dobra plazma i cena
 
Ostatnia edycja:

karas2002

New member
Dobra napiszę o postępach (jeżeli można to tak nazwać).

Budżet 4,5tys jest absolutnie nieprzekraczalny, wykluczyliśmy przede wszystkim plazmy (nie moja decyzja) oraz Samsungi i Sony (żeby było coś innego, poza tym o nich mało się mówi).
Wahamy się między:
LG 47LE5300 za 4200zł - czy jest dużo gorszy od 8500? Czy też full led? Wiem, że ma gorszy kontrast, 100Hz, bajerów w stylu internetu moi rodzice na pewno nie będą używać.
+chyba FULL LED
+47 a nie 46"

Sharp 46 LC-46LE700E/LX700E - nie wiem czym się różnią - za 5000zł
+FULL LED
- podobno słaby dźwięk
-nie widzieliśmy go w żadnym sklepie
+/- dźwięk - sprzeczne informacje

Toshiba 46sl733 za 4000zł
- mało opinii

Proszę o opinie o każdym i co lepiej wybrać, bo już sam nie wiem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentacje w domu własnym sam najlepiej docenisz co i jak.
Sharp 46" kosztuje znacznie, znacznie taniej niż podałeś i do Twoich celów pasuje najlepiej.
 

karas2002

New member
poproś o prezentacje w domu własnym sam najlepiej docenisz co i jak.
Sharp 46" kosztuje znacznie, znacznie taniej niż podałeś i do Twoich celów pasuje najlepiej.
A mógłbyś mi publicznie powiedzieć ile taka prezentacja by kosztowała (z Olsztyna to ponad 400km), jak ceny tych telewizorów kształtują się w Twoim sklepie, co ewentualnie jeszcze można rozważyć i czy w przypadku prezentacji i nie zakupienia telewizora u Ciebie ponoszę większe koszty za prezentację?
 

sumek3

New member
w tej kategori cenowej dostepny na rynku jest Philips 46 cali 5605 full led podobno z dobrym dzwiekiem jak na plaski tv w media jest teraz za 3700zl. Sam sie nad nim zastanawiam miejsze srednice tego tv maja sporo pozytywnych opini aczkolwiek z sharpem zapewne przegrywaja.
Jesli ktos mial doczynienia z tv to prosil bym o opinie czy warto kupic . Cena jest naprawde dobra jak za full leda z matowa matryca.
 
Do góry