Wybór LCD

lu5asz

New member
Witam.Jestem nowy na tym forum i to moj pierwszy post.Zamierzam kupic nowy telewizor, 32
calowy ale juz zastanawiam sie nad 37 calami i stad moje kilka slow.Pokoj mam niezaduzy, oswietlony srednio,jedno duze okno_Ogladam z odlleglosci okolo 4 metrow.Teraz sluzy mi samsung,kineskop,28 cali.CO bede ogladal? cyfrowy Polsat zamierzam nabyc plus divixy.Czytalem pochlebne opinie na temat Sony kdl ex500 oraz Samsung c650?Mozecie mi cos podpowiedziec.Dziekuje i pozdrawiam
 
Ja powiem tak, posiadam LE46C650, oglądam na nim kablówkę analogową i cyfrową, oraz filmy (dvdrip, hd oraz fullHD) i to wszystko z odległości 3 metrów. Muszę szczerze powiedzieć, że jak oglądam filmy to w sumie tv mógłby być większy :D
 

edekzelian

New member
4 metry i 32/36 cali... troche nie teges...
ja z 2,5m 46cali dzialam i wydawac mi sie zaczyna, ze to trochę mało :)

jakimi srodkami dysponujesz?
czy materiał hd wchodzi w gre?
 
lu5asz... podejrzewam, że patrząc na to co my wypisujemy to pomyślisz sobie że chorzy....

Powiem tak, ja też jakieś 7 miesięcy temu zastanawiałem się nad wielkością tv, a miałem kupić 2 szt - jeden do sypialni a drugi do dużego pokoju. Na pierwszy ogień poszedł ten do sypialni i wahałem się czy brać aż 32" (czy nie za duży) wtedy planowałem do dużego pokoju 40".

W momencie jak kupiłem LE32B651 do sypialni, to stwierdziłem że 40" do dużego to będzie mały - żona do mnie: "chyba oszalałeś". Wyszło na to, że kupiłem 46" i okazuje się że to min przy tej odległości (przy hd i fullhd) a mam dokładnie 2,7m.

Naprawdę jeśli planujesz oglądać na nim dobry materiał (programy cyfrowe, hd i fullhd) to lepiej nawet odczekaj trochę (ja tak zrobiłem) i kupić min 46" - w Twoim przypadku szczerze zastanowiłbym się nad większym. Wiadoma sprawa to finanse, ale tak jak napisałem, lepiej odczekać trochę i kupić odpowiednią wielkość.

Jeśli masz kogoś znajomego mającego takiej wielkości tv (46"-50") przejdź się do niego, niech puści ci różnego rodzaju materiały i sam się przekonasz, że te płaskie tv to nie to samo co stare kineskopy. Kiedyś kupując tv kineskopowe, miało to być pudło, które służyło do oglądania wiadomości, teraz jak nawet nazwa wskazuje, ludzie do tv dokupują KINA DOMOWE. I tak trzeba podejść do tematu - idąc do kina na film, zwłaszcza z efektami chce się by ekran był duuuży - tak przy kupnie lcd/plazmy trzeba podejść.

Nie patrz na wielkość w sklepie - w domu, na kanapie jest całkiem inne wrażenie wielkości.
 
Ostatnia edycja:

lu5asz

New member
Dziekuje za poswiecony czas.Po krotce wyjasnie o co mi chodzi:) Jestem sportowcem i do tej pory czesto zmienialem miejsce zamieszkania,co prawda teraz chce sie na dluzej zadomowic tu gdzie jestem wiec nie chce od razu kupic,,duzego,, telewizora.Poki co chce max 37cali, na dluzsza mete bede mogl go umiescic w sypialni.Pieniadze na telewizor?Max 2500,wiecej nie chce dawac bo nie jest mi cos,,porzadnego,, potrzebne.Oczywiscie hd wchodzi w gre.Ogladam duzo filmow na komputzerze i chcialbym to tez od razu na tv robic,poprzez usb i pendrive.Jednym slowem niedrogi telewizor :)
 
to w takim razie wg mnie le37c650 - na ceneo od 2110zł + koszt przesyłki - mieścimy się w budżecie, a wg mnie c650 to dobre tv

opcja USB sprawdza się, można nie tylko pendrive, ale także dyski zewnętrzne, ja na początku głownie z usb korzystałem, teraz korzystam rj45+router+filmy na kompie (do kompa dokupiłem dysk 1,5 tera i chyba jednak za mały kupiłem :) )
 

lu5asz

New member
Dzięki.Dziś byłem w sklepie i oglądałem wspomnianego Samsunga,bardzo fajny design,poprostu spodobał mi się.Jak wspominałem wcześniej myślałem tez o Sony m kdl ex500(nawiasem mówiąc mojej zonie się podoba hehe), ale dowiedziałem się ze ma większe problemy z usb i czytaniem divix ów.W tym momencie czekam na zgodę spółdzielni co do montażu anteny a później kupię tv,w tym momencie wygrywa Samsung .Pozdrawiam
 

cureman

Active member
Bez reklam
Szukaj Panasonica albo Sony ja ostatnio dostałem uczulenia na Szajsunga (firma dobra ale serwisy do dupy i pękają od wadliwego sprzętu )
 

lu5asz

New member
Witam ponownie.Juz jechalem do sklepu po wybrany model Samsunga, az tu nagle informacja o innym sposobie podswietlania matryc:) LED.Czy warto doplacic?Czy to prawda ze one sie szybciej nagrzewaja?Icz y maja wiekszy pobor pradu.Prosze o odpowiedz bo potrzebuje Tv,a tu taki dylemat .Pozdrawiam
 
zgadza się, że LEDy pobieraj mniej prądu, jednak wg mnie trzeba przeliczyć tą oszczędność czy zwróci się nam wydanie większej kwoty na zakup tv LED
 

LUPO78

Banned
na tą odległość kolego lu5asz to 47 cali i wyżej


Czy warto doplacic?Czy to prawda ze one sie szybciej nagrzewaja?Icz y maja wiekszy pobor pradu.Prosze o odpowiedz bo potrzebuje Tv,a tu taki dylemat .Pozdrawiam
uważam że warto dopłacić do leda,nie prawda że się nagrzewają,dużo niższy pobór prądu

mój 42calowy z chodzi do 45watt na włączonym czujniku w zaciemnionym pokoju
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
LUPO78 jak ty to oceniłeś że tylko 45 wat ?? masz watomierz by to zmierzyć czy z danych producenta??

watomierz-na włączonym czujniku tv w dzień lub zapalonym świetle w pokoju ciągnie miedzy 90-110watt,oczywiście czym ciemniej w pokoju tv bardziej ściemnia obraz przez co też spada pobór prądu,gdy całkowicie jest ciemno w pokoju żarłoczność tv spada do 45-55watt

watomierz ma dopuszczalną tolerancję błędu +/- 2% lub 2Watt
niżej masz cztery fotki
pierwsza całkowicie ciemny pokój (zdjęcie rozjaśnione bo robione z włączoną lampą ze względu że miernik nie ma podświetlenia )
drugie- światło do połowy rozjaśnione (ściemniacz światła)
trzecie i czwarte- światło zapalone na maxa
 

Attachments

  • DSCN5063.JPG
    DSCN5063.JPG
    707,5 KB · Wyś: 60
  • DSCN5066.JPG
    DSCN5066.JPG
    700,8 KB · Wyś: 64
  • DSCN5064.JPG
    DSCN5064.JPG
    742,1 KB · Wyś: 50
  • DSCN5065.JPG
    DSCN5065.JPG
    676,7 KB · Wyś: 49
Ostatnia edycja:

lu5asz

New member
Dziekuje wszystkim za porady.Zakupilem Samsunga C650.Jestem zadowolony i poki co obraz analogowy,daje rade ale juz na dniach cyfrowea telewizja i o to chodzi.Dziekuje jeszcze razwszystkim.Pozdrawiam
 
lu5asz a skąd masz sygnał tv? Jeśli z anteny lub z kablówki to przeszukaj także kanały cyfrowe (są dostępne te darmowe, ja mam analogową kablówkę, ale odbieram także tvp1, tvp2, tvpregionalne, wtk - Poznań, polsat i tvn)
 

darken

New member
lu5asz a skąd masz sygnał tv? Jeśli z anteny lub z kablówki to przeszukaj także kanały cyfrowe (są dostępne te darmowe, ja mam analogową kablówkę, ale odbieram także tvp1, tvp2, tvpregionalne, wtk - Poznań, polsat i tvn)

Dokladnie warto przeszukac tez pasmo cyfrowe w upc tez da sie znalezc all kanaly cyfrowe - wiadomo zakodowane beda zakodowane ale niektore nie sa a po 2 czasami robia jakies promocje i odblokowuje cos (we wrzesniu byl caly pakiet hd 14 kanalow, a ostatnioo przez 4 dni pakiet canal +)

PS gratki z zakupu to super tv wbrew temu co niektorzy pisza - ja go chwale jest poprostu super!!! - bedziesz z niego zadowolony
 
Do góry