TV HD w polskiej TK Multimedia

Wolfram

New member
TVN HD jest od dawna dostępny w najmniejszym pakiecie: NDTV - StartBox, a DTV - Komfort.

Ktoś wie, czy aktywowanie usługi VOD jest płatne?
 
Ostatnia edycja:

treeev

New member
Jestem abonentem w multimedia (TV w i internetu).Mam jeszcze czas zrezygnowac z TV (do konca um. 4 miesiące).Zastanawiam sie, jak to rozegrać.Czy zrezygnowac z samej TV a internetu nie wymawiać (1 mieś. przed końcem) a potem przedluzyć sam internet czy lepiej ze wszystkiego zrezygnować?Tylko po ilu miesiącach można podłączyć się jako nowy?
 

maple

New member
Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu post, ale może ktoś ma podobny problem.

Wysłałem wiadomość do działu technicznego MM w sprawie poprawek w sofcie nagrywarki (treść poniżej). Nie prosiłem o gwiazdkę z nieba - a jedynie o funkcje dostępne u konkurencji, a nawet w najtańszych chińskich produktach z funkcją PVR. W uprzejmych słowach powiedziano mi, że mam im nie przeszkadzać w rozkoszowaniu się błogą codziennością (szczególnie po ponowieniu mojej prośby).

Jak wszystkie tego typu sprawy, tak i ta nie ma szansy na pomyślne zakończenie, jeśli nie stanie za nią grupa użytkowników. Jeśli ktoś odczuwa podobne problemy, proszę o "zaatakowanie" działu technicznego.

____________________________________________________________
TREŚĆ WIADOMOŚCI:

Od pewnego czasu używam Państwa dekodera z nagrywarką PVR i zauważyłem pewne niedogodności w jego obsłudze:

1) brak opcji umożliwiającej wznowienie oglądania nagrania w miejscu, w
którym oglądanie zostało zakończone ostatnim razem
2) brak zegara odtwarzania filmu (jest tylko pasek postępu, który nie
zapewnia zbyt szczegółowych informacji)
3) brak opcji cofnięcia / przewinięcia nagrania o zadaną liczbę sekund
(skok o 15 czy 30 sekund)
4) o wiele za duży pasek z elementami sterującymi, który pojawia się na
ŚRODKU ekranu (np. po naciśnięciu przycisku pauzy na pilocie)

Uwagi szczegółowe:

ad 1, 2 i 3
Wszystkie te opcje występują nawet w najtańszych urządzeniach do
nagrywania telewizji cyfrowej (są też w urządzeniach konkurencji). Co
więcej, nawet starsze nagrywarki analogowe i np. telewizory Samsung też
mają te funkcje.

ad. 3
Do szybkiego skoku o zadaną liczbę sekund można by używać klawiszy
strzałek w lewo /w prawo (odpowiednio, żeby cofnąć i przewinąć do
przodu). Menu mogłoby zawierać opcję pozwalającą określić liczbę sekund
takiego skoku (chętnie osobne wartości).

ad. 4
Pasek elementów sterujących mógłby:
- być dużo mniejszy,
- pojawiać się w jednym z rogów ekranu,
- znikać natychmiast po naciśnięciu przycisku odtwarzania,
- zawierać licznik odtwarzania (o braku którego piszę w punkcie 2 powyżej).
____________________________________________________________
 

Hrabia86

New member
Pani z BOK również mi zaproponowała full paczkę C+ za 49 zł z umową na rok.
Na 99% nie będę przedłużał, ponieważ mniejsze telewizje mają lepsze warunki, a po drugie w ciągu tego roku nastąpiła reorganizacja kanałów i nie było full pakietu.
Gdy my chcemy coś od MM to musimy dopłacać itp bo kary itd, a jak oni zmienili ofertę to powinni też być lojalni i podłączyć te kanały wcześniej.
A zawsze można jakiś stream znaleźć na necie...

Gdy zapytałem się o przejście z DTV na te nowe Box'y to po usłyszeniu ceny to ogólnie mi się słabo zrobiło...
Nowi klienci mają lepiej.
A powinni docenić tych co chcą sami migrować...

Czy to prawda, że jak się rezygnuje z C+ na infolinia to okres wypowiedzenia 3 mc, a jak osobiście to 1 mc ?
 

sowizdrzal

New member
Pani z BOK również mi zaproponowała full paczkę C+ za 49 zł z umową na rok.
Na 99% nie będę przedłużał, ponieważ mniejsze telewizje mają lepsze warunki, a po drugie w ciągu tego roku nastąpiła reorganizacja kanałów i nie było full pakietu.
Gdy my chcemy coś od MM to musimy dopłacać itp bo kary itd, a jak oni zmienili ofertę to powinni też być lojalni i podłączyć te kanały wcześniej.
A zawsze można jakiś stream znaleźć na necie...

Gdy zapytałem się o przejście z DTV na te nowe Box'y to po usłyszeniu ceny to ogólnie mi się słabo zrobiło...
Nowi klienci mają lepiej.
A powinni docenić tych co chcą sami migrować...

Czy to prawda, że jak się rezygnuje z C+ na infolinia to okres wypowiedzenia 3 mc, a jak osobiście to 1 mc ?
byłem osobiście i też 3 miesiące trzeba odczekać, ale za to ile razy będą wydzwaniać z super ekstra atrakcyjna ofertą... która i tak jest beznadziejna :)
 

Hrabia86

New member
A to ciekawe z tym miesiącami... bo mi podali taką informacje
No dobrze.. a ile przez te 3 miesiące wypowiedzenia(muszę to jutro wyjaśnić) będę płacił ?
Tak jak dotychczas 33 zl??
Czy o zgrozo 69?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Płacisz normalnie. Po cenie promocyjnej. Ja się spóźniłem z wypowiedzeniem o jeden miesiąc i miałem dodatkowy, który też policzyli po cenie promocyjnej.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dobre wieści dla W-wy. Wreszcie fajny wypasiony pakiecik za dobrą kaskę.
Pakiet MAX + PVR + 60 Mb za 95 zł. Do tego wi-fi za 1 zł i jak ktoś chce tel. stacjonarny ze 100-ma minutami w cenie to dopłata 5zł albo 120 min do wszystkich za 14 zł (czyli 11gr/min np do Play !!!).
Dodam, że w dającej się objąć perspektywie jest zapowiadany moduł CI a także (moim zdaniem bez sensu) telefony komórkowe.
 

Wolfram

New member
Ten pakiet promocyjny jest dostępny od 1 września. Na stronie widnieje cena 119 zł. I sam go posiadam. :)

Moduł CI? A ktoś na konkurencyjnym forum napisał coś takiego:
"Pytałem kiedyś na infolinii technicznej o cam i dostałem informacje, że w związku z takim systemem kodowania oraz funkcjami, które wymagają kanału zwrotnego (m.in VOD) nie będzie modułów cam."
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ten pakiet promocyjny jest dostępny od 1 września. Na stronie widnieje cena 119 zł. I sam go posiadam. :)

Moduł CI? A ktoś na konkurencyjnym forum napisał coś takiego:
"Pytałem kiedyś na infolinii technicznej o cam i dostałem informacje, że w związku z takim systemem kodowania oraz funkcjami, które wymagają kanału zwrotnego (m.in VOD) nie będzie modułów cam."

Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo ja nie umiem przekazywać informacji. Pakiet o którym piszemy istnieje od wielu miesięcy ale dopiero od poniedziałku będzie w cenie 95 zł (a nie jakieś chore 119)
Co do Party Line to zapewniam, że siedzą tam laski przyuczone do odpowiadania tak jak im na karteczkach zapisano. I nie mają pojęcia o niczym innym. W UPC też nie mają kanału zwrotnego a moduły śmigają. Oczywiście nie mają w związku z tym pełnej funkcjonalności dekoderów ale dla mniej wymagających są...
 

przemo73

New member
Bez reklam
Może moduł Cl jest dla klientów, którzy świadomie rezygnują z VOD, mimo, że taka opcja istnieje. Ja chętnie pozbyłbym się dodatkowego pudełka pod TV. Z VOD nigdy jeszcze nie skorzystałem.
 

Kristop

New member
Co do Party Line to zapewniam, że siedzą tam laski przyuczone do odpowiadania tak jak im na karteczkach zapisano. I nie mają pojęcia o niczym innym. W UPC też nie mają kanału zwrotnego a moduły śmigają. Oczywiście nie mają w związku z tym pełnej funkcjonalności dekoderów ale dla mniej wymagających są...

Nie ma i nie będzie modułów CAM (chyba że Latens kiedyś stworzy system kodowania oparty o karty dostępowe). Wpierw zapoznaj się z systemem kodowania, który stosuje MM (LATENS) a potem pisz.
Moduły CAM posiadają klienci kupionej sieci Stream, tam wygląda to zupełnie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

Kristop

New member
Proponuję zatem zakład o dużą kasę, że najdalej do końca przyszłego roku a przy dobrym układzie jeśli prowadzone obecnie testy zakończą się sukcesem to jeszcze przed wakacjami te moduły zostaną przez MM wprowadzone. Masz szansę sporo zarobić...

Poczytaj wpierw o sposobie kodowania, który funkcjonuje w MM (system Latensa), sprawdź następnie czy Latens udostepnia do swojego systemu kodowania karty dostępowe - odpowiem od razu, w dniu 10.10.2013 nie udostępnia takich kart, więc modułów cam nie mają. Czy firma Latens stworzy takie moduły kiedyś tego nie wiem. Kart nie stworzą, bo to ich główne hasło - bez kart kodowych.

CEO spółki Latens, zajmującej się produkcją oprogramowania dostępu warunkowego, Jeremy Thorp, stwierdził, że rynek jest otwarty na oparty na oprogramowaniu (bez użycia kart) dostęp warunkowy. Spółka tworzy oprogramowanie dostępu warunkowego już od 6 lat i nadszedł czas, by wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie na rynek już bez kart kodowych.
 
Do góry