TV HD w polskiej TK Multimedia

bourbon

New member
Bez reklam
Witam, czy możecie polecić jakieś w miarę tanie urządzenie, które mi pozwoli na podział internetu od MM poprzez wi-fi? Pewnie chodzi o router, tylko czy to musi być jakiś konkretny typ?
W PC chciałbym mieć internet poprzez tradycyjny kabel, a wi-fi móc odbierać w tv, smartfonie.
 

Martin_64

New member
Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu post, ale może ktoś ma podobny problem.

Wysłałem wiadomość do działu technicznego MM w sprawie poprawek w sofcie nagrywarki (treść poniżej). Nie prosiłem o gwiazdkę z nieba - a jedynie o funkcje dostępne u konkurencji, a nawet w najtańszych chińskich produktach z funkcją PVR. W uprzejmych słowach powiedziano mi, że mam im nie przeszkadzać w rozkoszowaniu się błogą codziennością (szczególnie po ponowieniu mojej prośby).

Jak wszystkie tego typu sprawy, tak i ta nie ma szansy na pomyślne zakończenie, jeśli nie stanie za nią grupa użytkowników. Jeśli ktoś odczuwa podobne problemy, proszę o "zaatakowanie" działu technicznego.

____________________________________________________________
TREŚĆ WIADOMOŚCI:

Od pewnego czasu używam Państwa dekodera z nagrywarką PVR i zauważyłem pewne niedogodności w jego obsłudze:

1) brak opcji umożliwiającej wznowienie oglądania nagrania w miejscu, w
którym oglądanie zostało zakończone ostatnim razem
2) brak zegara odtwarzania filmu (jest tylko pasek postępu, który nie
zapewnia zbyt szczegółowych informacji)
3) brak opcji cofnięcia / przewinięcia nagrania o zadaną liczbę sekund
(skok o 15 czy 30 sekund) (...)


Witam,

w pełni zgadzam się z szanownym przedmówcą i też nie mogę pogodzić się z absurdalnym wręcz brakiem tych banalnych w sumie funkcji..., szczególnie tej z pkt-u 1.
Być może ktoś już wcześniej poruszał tutaj ten problem, nie mam siły przekopywać się przez ponad tysiąc stron postów :), ale jeśli nawet, to jak widać bez odzewu ze strony MM.
Ja ten dekoder mam od dwóch dni dopiero, a już mnie zdążył szlag trafić, więc trochę mnie podłamał cytowany post. Miałem zamiar "na dniach" zaatakować o to dział techniczny MM, o jakąś aktualizację softu, czy cóś, ale zdaje się, że będzie to jak walenie głową w mur..., tudzież rozmowa konia z dyszlem... Tym niemniej walić trzeba, bo problem jest z serii tych z Monty Pythona bez mała :D.

A tak na marginesie, dziwi mnie trochę znikoma popularność tego zagadnienia wśród narodu, tak jakby to ludziom w ogóle nie przeszkadzało..., dziwne..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nowe szoki od MM. Od dziś do połowy grudnia nie da się zamówić usług TV bez PVR. MM tłumaczy, że popyt na usługi był tak wielki, że zabrakło dekoderów HD a ADB nie nadążył z produkcją. Nową partię zamówiono więc u kogoś innego i najprawdopodobniej pierwsze sztuki nowego modelu trafią do klientów dopiero przed świętami.
Jedyna dobra wiadomość z tym związana to możliwość zakupu samej TV z PVR w cenie bez nagrywarki. Dodatkowo pierwsze 3 m-ce gratis.
 

1Saracen

New member
Witam, czy możecie polecić jakieś w miarę tanie urządzenie, które mi pozwoli na podział internetu od MM poprzez wi-fi? Pewnie chodzi o router, tylko czy to musi być jakiś konkretny typ?
W PC chciałbym mieć internet poprzez tradycyjny kabel, a wi-fi móc odbierać w tv, smartfonie.

Każdy router z wi fi ja np mam tp-linka i od czterech lat zero problemu
 

laaval

New member
Zgodnie z regulaminem mm dzielenie sygnału na własną rękę jest nielegalne i podlega jakiejś kosmicznej karze. Tyle teorii. Mi router zaproponował sam technik, a dział techniczny nawet się pyta czy do modemu jest podłączony router ;-)

Nigdy nie miałem większych problemów z internetem. Do czasu. W godzinach, kiedy jest mi najbardziej podtrzebny (tak powiedzmy od 19 do 24), spada drastycznie prędkość z 30 do 15-20 Mb/s (czasem nawet więcej). Nie wiem z czego to wynika i czekam na rozwiązanie
 

bourbon

New member
Bez reklam
Zakupiłem podstawowy model TP-Link z jedną antenką. Sygnał w mieszkaniu b.dobry (jedynie w wannie dostateczny:lol:), ale najważniejsze, że po kablu internet bez żadnych spowolnień. Konfiguracja bez żadnych problemów.
 

gather_pl

New member
Coś może wiadomo o promocjach na zbliżające się święta ?
Jestem trochę upupiony, ponieważ nie złożyłem wypowiedzenia o czasie, tj. trzy miesiące przed końcem umowy (w sumie do tej pory tego nie zrobiłem). Jak byłem w BOK na początku października, to zaproponowano mi wówczas za SuperBox, Canal+ Platinum oraz 30Mbit, chyba ok 159zł, czyli więcej niż obecnie płacę.

Teraz mam stare DTV Komfort, pakiet Sport, Canal+ HD, 30 MBit za 139zł. Czy istnieje szansa, że w tej samej kwocie będę miał SuperBox, Canal+ Platinum oraz 30Mbit ?

Umowa trwa do końca grudnia.
 

gather_pl

New member
Dziś dzwoniłem do BOK i za SuperBox, C+ Platinum, Internet 30Mbit, umowa na rok, otrzymałem niebywałą ofertę opiewającą na wysokość 177 zł !!! PORAŻKA
 

gather_pl

New member
Zamiast wypisywać "nieścisłości" napisz w jakim mieście mieszkasz, to załatwię Ci taki pakiet ale z PVR za 136 zł.

@brodacz - faktycznie ominąłem chyba najistotniejszy detal, czyli lokalizację - Konin. Wydaje mi się, że będzie ciężko z ceną zejść ponieważ nie mam alternatywy w postaci innego operatora. Ale nie ukrywam, że 136zł za SuperBox, PVR, C+ Platinum oraz 30Mbit z umową na rok to zacna oferta :) Wówczas mógłbym nawet dołożyć to 10zł do 60Mbit ;)
 

jes4

New member
Moja Mama ma aktualnie analogowy komfort w Multimedii i myśli nad wykupieniem jakiegoś taniego pakietu cyfrowego.W biurze powiedziano jej że analog też będzie mogła odbierać ale nie gwarantują jej serwisu analogowej telewizji. Mam pytanie na czym będzie polegał ten brak serwisu,najbardziej obawia się wyłączenia jakiegoś ulubionego kanału który jest w analogu a nie ma w pakiecie cyfrowym(mini box).Ma się czym martwić?Lokalizacja Inowrocław
 

mtu8

New member
W przypadku jeśli użytkownik posiada telewizję cyfrową to po wyłączeniu dekodera może oglądać kanały telewizji analogowej (tak przynajmniej było do tej pory) jednak z pozycji BOK nie jest to w żaden sposób rewidowane czy klient ma ten analog i jeśli ktoś chciałby zgłosić jego usterkę to teoretycznie mu się to nie uda, ponieważ w systemie widnieje tylko, że klient korzysta z pakietu telewizji cyfrowej.
 

jes4

New member
W przypadku jeśli użytkownik posiada telewizję cyfrową to po wyłączeniu dekodera może oglądać kanały telewizji analogowej (tak przynajmniej było do tej pory) jednak z pozycji BOK nie jest to w żaden sposób rewidowane czy klient ma ten analog i jeśli ktoś chciałby zgłosić jego usterkę to teoretycznie mu się to nie uda, ponieważ w systemie widnieje tylko, że klient korzysta z pakietu telewizji cyfrowej.

Cały czas mowa jest o sytuacjach teoretycznych.Ja sam mam telewizję cyfrowa (Komfort)w multimedii od kilku lat i z telewizją analogową nie miałem nigdy problemów.Mama myśli o Miniboxie ,wiec pytam się jakie są szanse że nagle analog będzie wyłączony lub czy będzie potrzebował naprawy.Tak naprawde to chodzi a dwa kanały które ogląda moja Mama a nie ma ich w pakiecie cyfrowym (np.superstacja).Dzięki za odpowiedź.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak przeszedłem na NDTV , gdzie analog nie jest już gwarantowany w umowie to w BOK zapewniano, że jeszcze długo będzie dostępny zobaczymy. ..Z czasem i tak będą kanały do cyfry przenosić...ale to pewnie jeszcze potrwa.
 
Do góry