TV HD w polskiej TK Multimedia

Fruciak

New member
Ja czekam na ofertę z dokładnym wyborem kanałów jakie chce oglądać. Nie potrzebuję ponad 100 kanałów do większości których w ogóle nie zaglądam. Wybrałbym może ze 30 które są mi i mojej rodzinie potrzebne. Za każdy zapłaciłbym zeta i byłoby ślicznie.

To sobie trochę poczekasz, albo wybudujesz swoją sieć, nawet nie wyobrażam sobie technicznie jak by to miało wyglądać że każdy wybiera to co chce.. heh
 

thommy18

New member
Montujesz klientowi dekoder, który daje dostęp tylko do wybranych kanałów. Pozostałe nawet gdyby były dostępne w sieci operatora to dekoder nie pozwala na ich oglądanie wyświetlając coś w stylu "tego kanału nie ma w twoim pakiecie". Kwestia tylko tego, że dekoder musiałby być przystosowany dla konkretnego klienta, a to jest niekorzystne dla operatora, łatwiej i taniej wrzucić wszystko w koncentryk i przygotować ofertę DTV w stylu chcesz cyfrową telewizję musisz wykupić analogową i cyfrową. Klient chciał czy nie chciał dostał dużo kanałów, a operator zgarnął kase za abonament. Podsumowując to bardzo łatwo jest przygotować ofertę z kanałami wybranymi przez klienta.
 

Kristop

New member
Montujesz klientowi dekoder, który daje dostęp tylko do wybranych kanałów. Pozostałe nawet gdyby były dostępne w sieci operatora to dekoder nie pozwala na ich oglądanie wyświetlając coś w stylu "tego kanału nie ma w twoim pakiecie". Kwestia tylko tego, że dekoder musiałby być przystosowany dla konkretnego klienta, a to jest niekorzystne dla operatora, łatwiej i taniej wrzucić wszystko w koncentryk i przygotować ofertę DTV w stylu chcesz cyfrową telewizję musisz wykupić analogową i cyfrową. Klient chciał czy nie chciał dostał dużo kanałów, a operator zgarnął kase za abonament. Podsumowując to bardzo łatwo jest przygotować ofertę z kanałami wybranymi przez klienta.

Niestety dostęp do konkretnych kanałów w MM nie jest ustawiany w dekoderze.
Przygotować ofertę a przygotować systemy, które zarządzają dostępem do kanałów to duża różnica. Oczywiście jest to możliwe ale nie jest to takie proste.

Dlaczego nie ma dostępu do takiej oferty, ktoś wyżej wrzucił dobre wyjaśnienie. Na pewno za jeden kanał nie byłaby kwota 1zł tylko więcej.
 

Fruciak

New member
Montujesz klientowi dekoder, który daje dostęp tylko do wybranych kanałów. Pozostałe nawet gdyby były dostępne w sieci operatora to dekoder nie pozwala na ich oglądanie wyświetlając coś w stylu "tego kanału nie ma w twoim pakiecie". Kwestia tylko tego, że dekoder musiałby być przystosowany dla konkretnego klienta, a to jest niekorzystne dla operatora, łatwiej i taniej wrzucić wszystko w koncentryk i przygotować ofertę DTV w stylu chcesz cyfrową telewizję musisz wykupić analogową i cyfrową. Klient chciał czy nie chciał dostał dużo kanałów, a operator zgarnął kase za abonament. Podsumowując to bardzo łatwo jest przygotować ofertę z kanałami wybranymi przez klienta.

Gdybyś choć trochę poczytał jaki system kodowania używa MMP, to byś wiedział że nie jest to takie proste.
 

thommy18

New member
Wie ktoś z Was co z kanałem Discovery HD ? W sieci znalazłem informacje, że ma być ten kanał u wszystkich dużych operatorów kablowych, ale w MM nadal jest Discovery Showcase, a ponoć to ten kanał miał zostać zastąpiony przez Discovery HD.
 

gather_pl

New member
@thommy18 - właśnie chciałem też o to zapytać, na zwykłym Discovery Channel SD dziś widziałem informacje/zajawki o nowym kanale, choć tak naprawdę porównując kanał SD z MM do tego, który wystawiony jest na weeb.tv, to chyba ramówka jest taka sama. Wg mnie nie zastąpi on Discovery Showcase HD. Mam nadzieję, że MM go wprowadzi do swojej oferty do Komfort HD.

EDIT:
na + Discovery Showcase jest mniejsza liczba reklam i dużo krótszy czas ich trwania w porównaniu do DC.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
gather_pl
Słusznie zauważyłeś, że na Discovery Showcase jest mniejsza liczba reklam i dużo krótszy czas ich trwania w porównaniu do DC. Niestety z informacji w sieci wynika (choć niejednoznacznie), że ma nastąpić zamiana tych kanałów...Czyli chcą nam "wcisnąć" więcej reklam!
Jak będzie w MM zobaczymy...

Chociaż z drugiej strony aktualne kanały Discovery to nie to co kiedyś, pomijając sprawę reklam to sama zawartość programowa to już nie to...
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj na Eurosport2 oglądałem skoki, teraz biathlon i obydwa bez polskiego komentarza. Czy tak będzie na stałe czy to tylko chwilowo?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Chwilowa awaria stacji Eurosport (nie ma tutaj żadnej winy MM). Mają poważny problem bo pękła rura i zalała sprzęt. Cały czas usuwają usterkę. Jutro ma być wszystko OK". Takie informacje podał komentator podczas turnieju tenisowego w Melbourne.

Edit
godz. 12.30 awaria na ES2 usunięta. Jest już polska ścieżka dźwiękowa.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Czy wiadomo coś więcej na temat nowych pakietów MM?
Do końca miesiąca mogę przedłużyć umowę na takich samych warunkach plus do tego dostanę za pół ceny Multiroom. Może jeszcze coś utarguję.
Oczywiście mogę poczekać jak wejdą nowe pakiety, ale czy wtedy nie umoczę? Nikt mi nie zagwarantuje, że będzie taniej niż jest...
 

laaval

New member
Zanosi się jednak, że pewnie z Discovery będzie tak samo jak z NG, czyli ten sam program nadawany w sd i hd. A Showcase lubliłem za mniejszy natłok reklam. A co do programu Discovery, to ostatnimi czasy jak dla mnie to dramat. W porównaniu z tym co było kilka lat temu, to przepaść
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Czy ktoś z Was odbiera już Discovery HD ? Na tej stronie: Telewizja ť szczegóły OFERTY ť cyfrowa telewizja DTV - Multimedia Polska S.A. znaleźć można informacje, że Discovery HD jest dostępny, przy czym ja nadal mam tylko HD Schowcase, który to ponoć miał być wycofany. Jak to wreszcie jest z tym kanałem ?

Sam nadawca chyba nie wie jak to z tym jest. Czytałem że Showcase miało zakończyć nadawanie i w jego miejsce miał wskoczyć Discovery HD a tu niespodzianka, dalej w MM kanał jest dostępny.
 

treeev

New member
Cos sie mi porobilo z dekoderem(z hdd) czy to moze wina po ich stronie, nie mam w dekoderze czasu, "guide" jest puste a ostatnio jak "guide" było dekoder nie nagrywal programow-nie bylo ich na liscie nagran.Czy MM ma mozliwosc zdalnie sprawdzic dekoder?Sila sygnalu to 35, wiec niezle.Internet jest (na komputerze) na modemie (motorola), dekder ma wbudowany modem.Oprogramowanie krzyczy, że ma najnowsze.Odłaczalem go od prądu.Kiedy nacisnie się na dekoderze "power off" to zamiast zegarka są kreski.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Czy koś z Was przy przedłużaniu umowy był kuszony dodatkowym gadżetem? Mi Pani z BUK zaproponowała odtwarzacz mp3 lub mysz bezprzewodową.

W tej chwili oferta która została mi zaproponowana to:
Pakiet TV Komfort z Net 12/20Mb i telefon 200/20min (59 zł), Sport Extra HD (12), Kids (5), C+ HD (33) czyli razem 114 zeta. Do tego Multiroom za 15 więc razem 129. Aktywacja Multiroom 49 zł.
Aktualnie mam taką samą ofertę ale bez multiroom i płacę 120 zł.
Mogę brać też opcję z PVR za 139. Aktywacja PVR i Multiroom 98 zł.
Umowa ma być podpisana dwa miesiące wcześniej niż wygasa mi poprzednia. Oczywiście na 24 miesiące.
Do tego któryś z gadżetów (pewnie jakaś niemarkowa chińszczyzna).

Co myślicie? Brać?
 
Ostatnia edycja:

thommy18

New member
Ja bym się nie kusił na dwuletnie umowy. Szczególnie, że MM ciągle zmienia coś w ofercie kanałów. Zabrano Nsport, nie dodano Discovery HD. Oferta programowa coraz bardziej mizerna, dodają kanały darmowo dostępne w DVB-T nazywając to rozszerzaniem oferty, a kanały ciekawe znikają. Internet 12 mbit zaproponowali, OK, ale czy 20 lub 30 mbit nie jest w tej samej cenie ?
Pytanie czy potrzebny ci od nich tel. stacjonarny, za prepaid Voip płacę 15 zł. na 2 miesiące i się wypiąłem na ich minuty, u siebie mam około 6 godzin rozmów za te 15 PLN i dodatkowo za każde 2 minuty odebranych 1 minuta na wychodzące do jakiejkolwiek sieci na świecie. Rozmowy do europy na stacjonarne 6-12 gr minuta w zależności gdzie się dzwoni. Pakiet Canal + też zdrożał, ale widzę, że w każdej części Polski inna cena za ten pakiet - znajomy wykupił za 29, ja miałem przy przedłużeniu oferte za 39 zł. przy braku c+weekend po prostu się nie opłaca. Jak dla mnie opłacalne są tylko tzw. umowy STOP i to te na 12 miesięcy. Jeżeli chodzi o multiroom to już lepiej cyfrową TV uruchomić w jednym pokoju w pozostałych analogową, bo biorąc pod uwagę te koszty aktywacji to poprostu złodziejstwo.
 
Do góry