TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
przemo73
Czekać!
Po drugie jak znajdziesz chwilę to zajrzyj do lokalnego BOK. Miałem podobnie i po drugiej wizycie w BOK niemożliwe stało się możliwe. Nie miałem zbyt dużego ciśnienia, nie śpieszyło mi się ( w końcu nie tylko telewizją człowiek żyje) i uzyskałem zadowalające mnie warunki.
 

flisu123

New member
xolzok
Jak tam nowe pakiety NDTV w Łodzi ??? kończy mi się umowa w lutym i na razie czekam jak to wypali .Dawaj znać jak coś będziesz wiedział no chyba że są inni abonenci z Łodzi to prosze o info.
 

gramble

New member
Zauwazylem, ze zaktualizowali liste programow DTV na swojej stronie. Sa juz wymienione kanaly FOX i ATM Rozrywka, ale nadal w pakiecie Basic widnieje kanal Club TV (kanal 502)... Z oczywistych powodow nie mam do niego dostepu. Ponadto widze, ze w pakiecie Film jest wyszczegolniony kanal Zone Romantica, ktory to tez juz nie istnieje (kanal 426). Czy tez nie macie nic na pozycji 502 ? Czy ktos kto ma pakiet Film moze powiedziec czy na kanale 426 cos nadaje czy tez po prostu "go nie ma" ?

Przez dlugi czas mialem dostep do programu Luxe TV HD mimo, ze nie posiadalem pakietu HD, dzis zauwazylem ze mi go "zabrali" ;(

Ciekawe czy Multimedia wystrzli cos z tym NDTV... czekam na wiecej kanalow HD - glownie BBC HD i NatGeo Wild HD.
 

Kristop

New member
Chodzą plotki, że zniknięcie nSport HD to nie wina MM tylko ma to związek z fuzją C+ oraz N.
Umowa dobiegała końca a w nc+ trwają przymiarki do nowej oferty dla operatorów kablowych.
Już widzę ile sobie nc+ będzie życzyło za paczkę Canal+, nSport, nFilm wraz z HD - fakt LM w HD, liga angielska w HD, liga włoska w HD, liga hiszpańska w HD, NBA - oferta piękna ale cena też będzie piękna.
Ciekawe czy nc+ pójdzie właśnie w tym kierunku.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak...
Najlepiej niech wszyscy nadawcy wszystko zakodują, zwielokrotnią transmisję w PPV i... sami to oglądają!
Ostatnio bardzo często słyszę od znajomych, że czekają na koniec umów ze swoimi operatorami i rezygnują z ich usług. Kanały dostępne w DVB-T im wystarczą...
 

przemo73

New member
Bez reklam
Ja czekam na ofertę z dokładnym wyborem kanałów jakie chce oglądać. Nie potrzebuję ponad 100 kanałów do większości których w ogóle nie zaglądam. Wybrałbym może ze 30 które są mi i mojej rodzinie potrzebne. Za każdy zapłaciłbym zeta i byłoby ślicznie.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ja czekam na ofertę z dokładnym wyborem kanałów jakie chce oglądać. Nie potrzebuję ponad 100 kanałów do większości których w ogóle nie zaglądam. Wybrałbym może ze 30 które są mi i mojej rodzinie potrzebne. Za każdy zapłaciłbym zeta i byłoby ślicznie.

Dokładnie o tym samym marzę ale ostatnio przeczytałem poniższy wpis i już teraz rozumiem, dlaczego nie mamy takiej możliwości.

Niezbyt udana współpraca z Google TV nie zniechęciła firmy Intel do wejścia na rynek telewizji cyfrowej. Na targach CES firma chce pokazać własny dekoder, który ma być spełnieniem marzeń odbiorców płatnej telewizji. Zamiast kupować pakiet kilkuset programów, z których ogląda się może 1/4, dekoder Intela ma umożliwić zamawianie pojedynczych kanałów i płacenie tylko za nie. Może to wywrócić do góry nogami cały obecny model dystrybucji TV. Ale może też okazać się spektakularną porażką.

Założenie Intela jest proste: każdy podłączony do internetu sprzęt wyposażony w wyświetlacz może być odbiornikiem telewizyjnym. Zestaw kanałów będzie można sobie kompletować samemu i nagrywać je, zapisując w udostępnionej przez firmę cyfrowej chmurze. Nie obciąży to pamięci domowych sprzętów. Serwis ma zawierać także gry i video na żądanie. Intel zapowiada, że subskrypcja indywidualnych kanałów będzie jedną z największych rewolucji od czasu wynalezienia płatnej telewizji.

Analitycy zwracają jednak uwagę na pułapki takiego rozwiązania. Co będzie, kiedy niektóre z kanałów okażą się o wiele bardziej popularnej, niż inne? Logicznym rozwiązaniem będzie podniesienie ich cen przez właścicieli. W obecnie stosowanym modelu „pakietowym” użytkownicy zrzucają się bowiem wspólnie na kupno różnych kanałów, chociaż każdy może oglądać do innego. Dzięki temu ich uśredniona cena jest dość niska.

Jak to działa, pokazuje przypadek kanałów Disneya, oferowanych w pakiecie sieci ESPN. Od każdego podłączonego odbiorcy Disney żąda 5 dolarów. Jednak tylko 25 procent widzów, którzy kupili pakiet, ogląda kanały Disneya. Płacą jednak wszyscy, więc firma wychodzi na swoje. Gdyby w oferowanym przez Intel systemie indywidualnych subskrypcji płacili tylko ci, którzy oglądają, cena kanałów Disneya musiałaby wzrosnąć do 20 dolarów od jednego odbiorcy.

Rewolucyjny system Intela może się więc okazać zbyt rewolucyjny, jak na możliwości obecnego rynku TV. Niemniej zdaniem niektórych analityków będzie to ostatni gwóźdź do trumny Apple TV, która miała działać na podobnych zasadach, ale wciąż nie wyszła z fazy koncepcyjnej.
 

thommy18

New member
Nie wiem jak skończy się ta szumna rewolucja, ale wydaje mi się, że skoro mają z klientami popodpisywane umowy na sygnał analogowy to i tak nie będą mogli go wyrzucić. Chodzi raczej o to, że ta infrastruktura nie będzie już serwisowana. W DTV ciężko też rozgraniczyć coś takiego jak tani pakiet, bo należy też doliczyć nie mały koszt utrzymania dekodera przez klienta - pobór prdu przez te urządzenia jest spory, a w moim przypadku oznaczałoby to konieczność montażu aż 3 dekoderów, bo posiadam 3 telewizory, co zapewne nie jest opłacalne. Jeśli MM to wprowadzi to ja widzę konieczność zmiany operatora.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Rewolucja w Multimedia Polska!

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.

Jak zwykle dziennikarski bełkot i wnioski od czapy. Jak pisałem już kilka tygodni temu, analog nie zostanie wyłączony lecz PRZESTANIE BYĆ SPRZEDAWANY. Oczywiście z czasem (za kilka lat) zajdzie konieczność wyłączenia ale wówczas każdy kto zamówił podłączenie drugiego tv otrzyma multiroom na rozsądnych warunkach.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Sam zadzwonię do Multimedii lub UPC (innych kablówek u mnie nie ma) i wezmę jakiś abonament... gdy przestaną przymusowo wciskać swoje zasrane dekodery do każdego TV w mieszkaniu.
Multiroomy też mnie nie interesują.

Żadnych plastikowych pudełek obok telewizora. W końcu prawie każdy nowy TV ma wbudowany cyfrowy tuner DVB-C (kablowy).

"JEDNO gospodarstwo domowe = JEDEN abonament za TV cyfrową na kilku telewizorach i żadnych dodatkowych opłat"


Albo rozwiążą to jakoś technicznie, albo niech spadają na drzewo.
Ich cyrk, ich małpy.
30 kwietnia 2013 kończę z TV analogową w Multimedii i przechodzę na naziemną DVB-T, którą już testowo u siebie podłączałem.

Multimedia (tzn. jej abonenci) powinna mi zresztą podziękować, bo im więcej takich jak ja uciekinierów do DVB-T, tym lepiej dla nowych klientów tego operatora, bo będą mieli lepsze "promocje".
 
Ostatnia edycja:

tolesi

New member
nie wiecie możę co kryje sie pod hasłem , " MINI Cena, SUPER Oferta, MAX Rozrywka więcej informacji wkrótce " , z pdfa przysłanego ostatnio z efakturą?
 

thommy18

New member
Nie mam informacji o takich pakietach. Mam e-fakture. Zapewne jest to jakaś lokalna oferta. Gorszą informacją jest chyba to, że wycofano wszelkie promocje na pakiet c+ i to samo co kosztowało 29 zł. teraz kosztuje 39,37, a ja akurat w lutym potrzebuje przedłużyć canal + :[ Wie ktoś czy pojawią się jakieś promocje na pakiet canal + sd.
 

_szymar_

New member
Nie mam informacji o takich pakietach. Mam e-fakture. Zapewne jest to jakaś lokalna oferta. Gorszą informacją jest chyba to, że wycofano wszelkie promocje na pakiet c+ i to samo co kosztowało 29 zł. teraz kosztuje 39,37, a ja akurat w lutym potrzebuje przedłużyć canal + :[ Wie ktoś czy pojawią się jakieś promocje na pakiet canal + sd.

Oj to nie dobrze. Też chciałem przedłużyć umowę. Poczekam do początku lutego i zobaczymy co będzie.
 
Do góry