TV HD w polskiej TK Multimedia

d4w1dl

New member
a czy mogę przejść z analogowego komfortu na jakiś tańszy? Chodzi mi głównie o Polsat, którego nie ma w N, a do którego mam zamiar się przenieść. Na stronie MM nie ma podanych cen, ani wszystkich kanałów.
 

Agrescik

New member
Żenada MM

a czy mogę przejść z analogowego komfortu na jakiś tańszy? Chodzi mi głównie o Polsat, którego nie ma w N, a do którego mam zamiar się przenieść. Na stronie MM nie ma podanych cen, ani wszystkich kanałów.

Co oni nowego oferuja.
Za ta cene spokojnie mozna miec juz PC. placac 10zl wiecej mozna miec jakosc cyfrowa + pakiet programow HD wraz z tunerem HD z nagrywarka


Oni nie dorownuja jakiejkolwiek innnej plaformie cyfrowej a podnosza cene . Ba dla stalych klientow nie robia upustow. Smieszne.
 

zagi911

New member
skalowanie obrazu

do masslow:

Próbowałem już wszystkich ustawień formató tv w połączeniu z dekoderem i dopiero jak ustawieu w tv tryb natywny lub 16:9 + w dekoderze rozciągnięcie to obraz jest prawidłowo wyskalowany, z tym że po przełączeniu programu na inny i powrocie do poprzedniego funkcja rozciągnięcie na dekoderze powraca do "bez zmian" troche to wkurza i nie wiem co z tym zrobić
 

masloww

New member
Bez reklam
d4w1dl
ceny za analog są różne w różnych miejscowościach, oferta programowa też, dlatego nie ma ich na stronie MM; z pakietu komfort odejmujesz programy z pasma S i masz pakiet rodzinny; pakiet podstawowy to taki w którym są programy odbierane z powietrza
 

masloww

New member
Bez reklam
„Zdaniem ekspertów jakość sygnału HD 1080 w telewizji BBC jest aż o 20 procent gorsza, niż wynosi minimum ustalone przez Europejską Unię Nadawców (EBU), nie powinien być on więc w ogóle uznany za sygnał wysokiej rozdzielczości”
http://satkurier.pl/news/50672/obnizony-bitrate-bbc-hd.html
„Pierwotnie BBC HD nadawano z bitrate ok. 16,4 Mbit/s. W lipcu dokonano znacznej redukcji, do wartości ok. 9,8 Mbit/s, co potwierdza, że dokonano zmniejszenia bitrate obrazu o 40 proc. Należy jednak zauważyć, że nawet 9,8 Mbit/s to i tak często dużo więcej, niż w przypadku niektórych kanałów HD w Polsce.”
te min to ok. 12 Mbit/s, w n-ce żaden kanał HD nie spełnia tego minimum
dzisiejsze niektóre wartości z n-ki to robienie z ludzi idiotów:
TVP HD – 4986-5237-5447 (min-śr-max kbit/s)
nFilm HD – 5834-6364-6676 (min-śr-max kbit/s)
MGM HD – 6439-6596-6706 (min-śr-max kbit/s)
na CP jeszcze gorzej
HBO HD – 4859-4992-5065 (min-śr-max kbit/s)
Polsat HD - 4155-4232-4346 (min-śr-max kbit/s)
na Cyfrze
NATIONAL GEO HD – 5346-5414-5507 (min-śr-max kbit/s)
i jakoś dziwnie żadna Polska instytucja państwowego nie reaguje na te oszustwa

szkoda że nikt się nie ujawnia z PVR-em w MM, byśmy sobie obliczyli średni bitrate programów HD u nas; na 99% też tego minimum nie ma
 

maciekalisz

New member
W mm średni bitrate kanałów HD to 9-12 Mbit - zależy od programu, a SD 1-2 Mbit. Więc jak na Polskie warunki chyba nie jest źle :) - wiem wiem i znów powiesz że mgła na SD :)

A tak na marginesie - co Ci da PVR do pomiaru bitrate ? Sygnał na dysku jest dodatkowo kompresowany i szyfrowany więc nie za dużo Ci to da.
 
Ostatnia edycja:

zagi911

New member
hd

to HD w MM to trochę też ściema bo niezawsze ten obraz jest dobry. Na nat geo w hd obraz mi się nie zgrywa z dźwiękiem o jakieś pół sekundy. Macie też taki problem?
 

masloww

New member
Bez reklam
W mm średni bitrate kanałów HD to 9-12 Mbit - zależy od programu, a SD 1-2 Mbit. Więc jak na Polskie warunki chyba nie jest źle :) - wiem wiem i znów powiesz że mgła na SD :)

A tak na marginesie - co Ci da PVR do pomiaru bitrate ? Sygnał na dysku jest dodatkowo kompresowany i szyfrowany więc nie za dużo Ci to da.
pewnie wiadomości od techników;
nie mam jak sprawdzić więc możesz wszystko pisać;
z bitrate programów SD to bym się zgodził ale bitrate HD 9-12 Mbit/s to raczej marzenia

a tak na marginesie to skąd takie informacje że PVR rekompresuje sygnał? szyfrowanie nic mi nie przeszkadza, wystarczy informacja o czasie i pojemności nagrania
 

Snakeee

New member
Bez reklam
a skoro jesteśmy już przy PVR ma ktoś to cudo od nich ? :razz:
Nie mam ale mialem okazje pobawic sie nim. Calkiem, calkiem, nic odkrywczego nie napisze no bo to ze nagrywa to chyba normalne hehe. Dysk troszke slychac, bo caly czas pracuje, jesli ktos ma absolutna cisze to dla ludzi, ktorzy slysza ponad standardowo moze byc problem. Dekoder jest ladniejszy, ma takie gumowe nozki, sa znacznie wyzsze, gdyz pod spodem dekodera jest wentylator chlodzacy HDD, musi byc jakas mala przestrzen no i pracujacy dysk wytwarza drgania, te gumowe nozki amortyzuja to.

Co do bitrate-u to z moich zrodel wynika ze 90% kanalow HD w MM ma okolo 12Mbit/s (byl zwiekszany, kiedys byl mniejszy), niektore troszke wiecej, niektore troszke mniej. Jak rozmawialem z technikiem to mowil ze jedynie Luxe TV ma chyba okolo 6Mbits (o ile dobrze pamietam) ale taki odbieraja sygnal z satelity.
Jak zapytalem o kanaly SD to mowil ze roznie, sa takie ktore maja okolo 2,5Mbit a sa takie ktore maja 1,5Mbit. Ile w tym wszystkim prawdy - nie wiem. Kanaly HD zawsze byly eleganckie i nigdy nie mialem do nich zastrzezen.

te min to ok. 12 Mbit/s, w n-ce żaden kanał HD nie spełnia tego minimum
dzisiejsze niektóre wartości z n-ki to robienie z ludzi idiotów:
TVP HD – 4986-5237-5447 (min-śr-max kbit/s)
nFilm HD – 5834-6364-6676 (min-śr-max kbit/s)
MGM HD – 6439-6596-6706 (min-śr-max kbit/s)
na CP jeszcze gorzej
HBO HD – 4859-4992-5065 (min-śr-max kbit/s)
Polsat HD - 4155-4232-4346 (min-śr-max kbit/s)
na Cyfrze
NATIONAL GEO HD – 5346-5414-5507 (min-śr-max kbit/s)

Serio taki maja bitrate? No to mozliwe ze N-ka i CP tna HD i wola puscic wiekszy na kanalach SD :)
Kurde od razu widac ze nadawcy jak i operatorzy ida w kierunku rynku masowego, 90% ludzi ktorzy przesiadaja sie z SD na HD i tak zobacza roznice i beda zadowoleni, 10% to rynek wymagajacy - dla nich nikt nie bedzie inwestowal bo to sie nie oplaca.
 
Ostatnia edycja:

zagi911

New member
volume w pilocie MM

Wie ktoś może co trzeba zrobić, żęby móc regulować głośność z poziomu pilota dekodera? Mam podłączony dek z tv przez hdmi. Może jakiś kabelek trzeba jeszcze podpiąć?. Druga sprawa czy można pilota MM zaprogramować tak, zeby móc starować równierz telewizorem tzn wyłączać i włączać tak jak w UPC?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Wie ktoś może co trzeba zrobić, żęby móc regulować głośność z poziomu pilota dekodera? Mam podłączony dek z tv przez hdmi. Może jakiś kabelek trzeba jeszcze podpiąć?. Druga sprawa czy można pilota MM zaprogramować tak, zeby móc starować równierz telewizorem tzn wyłączać i włączać tak jak w UPC?

Nic nie zrobisz, na infolinii pomocy technicznej dowiedzialem sie ze z nastepna aktualizacja softu (nie ta co bedzie teraz) otrzymamy sterowanie poziomem glosu przez HDMI. Pilota od dekodera nie da sie zaprogramowac.
 

k0val

New member
Chodzi mi tylko o to że w MM jeśli coś mają naprawić czy wprowadzić to albo tego nie robią albo dopiero bo takim czasie ,że już wszyscy się do tego przyzwyczaili.Na szczęście już mnie to nie dotyczy:cool:
 
Do góry