TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
przenoszą inne badziewia a programy które są nadawane w 16:9 i mogłyby lecieć w DTV właśnie w tym formacie ciągle czekają na swoją kolej, oprócz TVP Sport - TVN CNBC, TVN Meteo;

TVN CNBC jest w DTV ;)

masloww napisał:
a pro-po pikselozy; wypełniłem formularz kontaktowy do pomocy technicznej z usterką „pikseloza” ze strony MM to zadzwonili do mnie aby po raz kolejny umówić mnie na wizytę technika; no i tradycyjnie twierdzili że u nich jest wszystko w porządku żadnej piksekozy, makrobloków nie ma

LOL hahaha i co przyjdzie technik, spojrzy w ekran i powie, xxxxx po co oni mnie tutaj przyslali, nic tu po mnie :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

masloww

New member
Bez reklam
TVN CNBC jest w DTV ;)
ja jestem z tych gorszych, starszych klientów z umową łączoną, więc nie mam Komfortu stąd to przeoczenie; TVP Sport jakby weszło do DTV to też pewnie bym nie zauważył;
ale cieszę się że jest ES HD, oglądanie Małysza w dobrej jakości to jest to

LOL hahaha i co przyjdzie technik, spojrzy w ekran i powie, xxxx po co oni mnie tutaj przyslali, nic tu po mnie :D
raz tak do mnie przyjechał, popatrzył, wzruszył ramionami i pojechał;
teraz też na siłę chcieli jego przysłać, no bo jest zgłoszenie usterki to musi ją technik potwierdzić osobiście; no ale nie przyjdzie, udało mi się przekonać aby sobie darowali jego przyjazd; szkoda jego i mojego czasu; obiecali mi za to że przekażą zgłoszony przeze mnie problem zbyt mocnej kompresji wyżej;
moje przypuszczenie jest takie że MM nadaje programy DTV stosując stałą przepływność CBR (constant bit rate), łatwiej taki strumień przesyłać i planować przepustowość sieci ale niestety przy dynamicznych scenach przepływność jest niewystarczająca i stąd te makrobloki;
http://videopr.pl/press/wideo/bit_rate
większość programów na satelitach jest nadawanych w zmiennej przepływności VBR
http://www.linowsat.co.uk/0130/all/0130.shtml
jednak jest parę wyjątków np. Sport Klub co doskonale widać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
masloww
Wszytko to co piszesz jest prawdą, ale niestety na kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy abonentów, garstka niezadowolonych ( czytaj Nas) nie robi na MM żadnego wrażenia!
A tak niestety jest masa abonentów ogląda to co jest i jest im dobrze. Niestety masowe rezygnacje nie następują i włodarze w MM dobrze o tym wiedzą. Dopóki są duże wpływy do kasy nie przejmują się naszymi narzekaniami.....

Na pocieszenie ( niestety kiepskie to pocieszenie) powiem, że byłem dzisiaj u matki podłączyć najnowszy dekoder Cyfry +. Fajna rzecz, dysk twardy 500GB, ale jakość kanałów SD wcale mnie nie powaliła. Wniosek z tego taki, że nie tylko w MM nie jest najlepiej z sygnałem.
 

masloww

New member
Bez reklam
może nie jest tak źle jak piszesz marciniozo; coraz więcej ludzi kupuje nowe wielkie telewizory na których wszystko widać jak na dłoni, a najwięcej sprzedaje się tanich lcd-eków które są wyjątkowo wrażliwe na jakość sygnału;
coraz więcej ludzi też za nim coś kupi najpierw poszukuje opinii w internecie; a opinie o jakość DTV w MM wszędzie są takie same; na samym forum HDTV ilość wejść dziennie na wątek o MM waha się ok tysiąca; nie tylko my piszący nabijamy licznik;
negatywne opinie o DTV nie idą w las; z kwartału na kwartał maleje liczba nowych abonentów DTV; w 4 kwartale który zazwyczaj jest kwartałem żniw dla operatorów cyfrowych MM pozyskała tylko 2 tys. abonentów DTV; w takim tempie to dwa pokolenia miną za nim zaopatrzą wszystkich swoich abonentów w dekodery;
co do jakości u innych operatorów to żadne to dla mnie pocieszenie że u innych też jest ciulowo;
niestety taka nasza polska przypadłość że wszystko się robi byle jak a było; co innego Niemcy, Austriacy czy Norwegowie u których jakość się liczy; Francuzi niechluje tak jak Polacy i też to widać w bitrate na transponderach satelitarnych;
nasi operatorzy satelitarni dbają tylko o jakość swoich programów aby oglądalność ich była największa; na Cyfrze tylko Canal+ ma porządną jakość na n-ce tylko TVN-y w CP tylko Polsaty (zadziwiły mnie wysokie wartość bitrate Polsatów na ich transponderze, jedne z najwyższych w polskich programach);
takie podejście platform cyfrowych nie dopinguje MM do starania się o jakość, pomimo że niewielkim kosztem mogliby ją poprawić i mieć jakiś atut w walce z platformami;
niestety do tego potrzeba też jaj, żeby się nie patyczkować i wyrzucić z analogu kilka programów (jak wielokrotnie pisałem w MM jakaś xxxxxx za sznurki pociąga), tym bardziej że za takimi programami jak iTV, Mango, TV5 czy DW dużo osób by nie płakało; ze specyfikacji dekoderów ADB wynika że obsługują one wszystkie pasma kablowe, nie tylko pasmo S
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pattro

New member
Bez reklam
Re

może nie jest tak źle jak piszesz marciniozo; coraz więcej ludzi kupuje nowe wielkie telewizory na których wszystko widać jak na dłoni, a najwięcej sprzedaje się tanich lcd-eków które są wyjątkowo wrażliwe na jakość sygnału;
coraz więcej ludzi też za nim coś kupi najpierw poszukuje opinii w internecie; a opinie o jakość DTV w MM wszędzie są takie same; na samym forum HDTV ilość wejść dziennie na wątek o MM waha się ok tysiąca; nie tylko my piszący nabijamy licznik;
negatywne opinie o DTV nie idą w las; z kwartału na kwartał maleje liczba nowych abonentów DTV; w 4 kwartale który zazwyczaj jest kwartałem żniw dla operatorów cyfrowych MM pozyskała tylko 2 tys. abonentów DTV; w takim tempie to dwa pokolenia miną za nim zaopatrzą wszystkich swoich abonentów w dekodery;
co do jakości u innych operatorów to żadne to dla mnie pocieszenie że u innych też jest ciulowo;
niestety taka nasza polska przypadłość że wszystko się robi byle jak a było; co innego Niemcy, Austriacy czy Norwegowie u których jakość się liczy; Francuzi niechluje tak jak Polacy i też to widać w bitrate na transponderach satelitarnych;
nasi operatorzy satelitarni dbają tylko o jakość swoich programów aby oglądalność ich była największa; na Cyfrze tylko Canal+ ma porządną jakość na n-ce tylko TVN-y w CP tylko Polsaty (zadziwiły mnie wysokie wartość bitrate Polsatów na ich transponderze, jedne z najwyższych w polskich programach);
takie podejście platform cyfrowych nie dopinguje MM do starania się o jakość, pomimo że niewielkim kosztem mogliby ją poprawić i mieć jakiś atut w walce z platformami;
niestety do tego potrzeba też jaj, żeby się nie patyczkować i wyrzucić z analogu kilka programów (jak wielokrotnie pisałem w MM jakaś pipa za sznurki pociąga), tym bardziej że za takimi programami jak iTV, Mango, TV5 czy DW dużo osób by nie płakało; ze specyfikacji dekoderów ADB wynika że obsługują one wszystkie pasma kablowe, nie tylko pasmo S

nic dodać nic ująć :) masz rację w 100%, MM nie dość że słaba jakoś to jeszcze słaby sprzęt, natomiast niektóre sieci ratuje dobry sprzęt i oferta programowa.
 

k0val

New member
Ja powiem tak porzuciłem od stycznia MM i przesiadłem się na "n".Uwolnienie się od MM dzięki wyłączeniu kanałów sportowych polsatu było zbawienne ,pozwolę sobie opisać wrażenia.Nie dość że płace o wiele mniej to mam kilkakrotnie więcej programów w tym 12 kanałów HD ,które w n wyglądają kilkaset razy lepiej niż MM a sd to jak hd w MM.Większość kanałów sd jest w rozdziałce 16:9 ,jeśli film ma dźwięk przestrzenny to zawsze jest bez żadnych zacięć rozjechań szmerów!Dekoder chodzi bardzo szybko w pierwszych chwilach wydawało mi się to nieprawdopodobne po bezpośredniej przesiadce z dekodera MM ,co więcej ku mojemu zaskoczeniu cały proces zatrzymywania cofania i nagrywania jest tak szybki jak oglądania filmu z dvd.(mam turbo dekoder z przyblokowaną drugą połową 500GB)Warto dodać że jest praktycznie bez głośny i nie nagrzewa się tak mimo iż ma dysk.Testowałem również VOD i też zdaje egzamin w przeciwieństwie do tego z MM film wypożycza się bezproblemowo bez żadnych "błędów technicznych-prosimy skontaktować się z infolinią".Kolejną dość szczegółową rzeczą i wkurzająca w MM było sterowanie głośnością pilotem przy podłączonym dekoderze do tv przez hdmi które najprościej nie działało a w "n" śmiga aż miło.Przy zwykłym oglądaniu telewizji wreszcie nie trzeba manewrować dwoma pilotami :bober:.Dekoder odpala się błyskawicznie nie mam nareszcie co raz komunikatu jak w MM błąd HDCP myślałem że mnie wtedy szlag trafi nareszcie z tym koniec!!Koniec zawiechy dekodera ,znikających kanałów,listy użytkownika!!!A to wszystko za niższą cenę która jest mniejsza niż sam analog w złodziejskich MM.Podsumowując "Cyfrowa" telewizja MM jest kilkanaście lat za konkurencją i nie wiem czy nie jest żartem nazywając ją cyfrową ,a 2 lata męczarni z tą pseudo cyfrą od Multimedi zakończone happy endem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
ale niestety nie każdy ma tak dobrze:) mnie ogranicza troszkę technicznie przejście na coś innego, a znowu latać do spółdzielni z jakimiś podaniami o zgodę umieszczenia talerza na dachu mija się z celem tym bardziej, że kiedyś miałem wizje tv i w czasie ocieplenia bloku bez pytania zdemontowali i wywalili dziady. Na pewno obraz jest bez porównania i każdy o tym wie jeśli kiedykolwiek ktoś miał styczność z jakąś platformą. Moje zdanie jest jedno myślę, że możliwości DTV są spore trzeba tylko chcieć i technicznie wszystko dopracować tylko pytanie czy się komuś chce, bo po co skoro i tak mają na to chętnych bo jest troszkę lepiej niż w analogu:p. Panowie nie oszukujmy się widać mało jest takich zapaleńców, którym zależy widać na jakości bo mnie, aż po oczach bije mgła, pikseloza denny dobór programów w pakietach itd itp. Chociaż muszę powiedzieć, że po zmianie softu nie ma już takiego zamulania jak było, aż szok przerzucam i płynnie to wygląda hehe
 

zenon20

New member
Ta cała cyfrowa mm to jest jakaś kpina i żart szlag mnie trafia jak widzę tą super jakośc obrazu nie muwie na wszystkich kanałach ale na większosci mikrobloki,zamazańce i przeróżne dziwy na ekranie czasami plakac mi sie chce jak to oglądam a kasa niemała idzie na ten badziew(razem z analogiem).
 

Snakeee

New member
Bez reklam

Hehehe oddzwonili dzisiaj, mowie ze nie jestem zadowolony z jakosci kanalow SD, HD wygladaja super ale SD jest bardzo slabo, zamglony obraz, brak ostrosci, czesc kanalow jakby troche lepiej a pozostala bardzo duza kompresja...... moga przyslac technika zeby to zobaczyl, oni problemu nie widza, no to mowie ale u mnie sygnal jest w mieszkaniu wzorowy, nic tutaj technik nie pomoze, gosciu powiedzial ze przekaza dalej, taaaaaa i na tym koniec.
Im nie zalezy na jakosci, taka jest prawda.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Hehehe oddzwonili dzisiaj, mowie ze nie jestem zadowolony z jakosci kanalow SD, HD wygladaja super ale SD jest bardzo slabo, zamglony obraz, brak ostrosci, czesc kanalow jakby troche lepiej a pozostala bardzo duza kompresja...... moga przyslac technika zeby to zobaczyl, oni problemu nie widza, no to mowie ale u mnie sygnal jest w mieszkaniu wzorowy, nic tutaj technik nie pomoze, gosciu powiedzial ze przekaza dalej, taaaaaa i na tym koniec.
Im nie zalezy na jakosci, taka jest prawda.

skąd ja to znam ;)podobna sytuacja z internetem miałem max 1/2 mb a powinno być 6 mb dzwonię do MM i słyszę " u nas wszystko jest w porządku, przysłać technika możemy " ok przyszedł technik i niby wszystko w porządku i co mnie rozbawiło powiedział " twoja karta sieciowa chyba nie obsługuje internetu większego niż 2 mb " :bober::bober: szacunek dla pana technika :blagam: komputer nowy warty około 3 tyś i nie działa 6 mb prze kartę sieciową :bober: a podłącze tylko iPlusa i mam ponad 7 mb, a technik " przekaże to dalej " a to znaczy w tłumaczeniu z język MM na nasze " wszystko jest ok możemy pana problem skreślić z listy problemów klientów " :blagam: skąd oni takich techników biorą :bober: do dziś nie mam 6 mb :( już pół miesiąca kiedy powinienem mieć 6 mb i nic :( pewne jest to że reklamację zgłoszę ! ;)
 

andams

New member
Macie dzisiaj TV w Gorzowie? Mi od ok. 2h nie działa ani analog ani DTV... Dodzwonic się oczywiście nigdzie nie można - chyba są na mszy ;)
 

masloww

New member
Bez reklam
10-12-2009, 11:31
masloww - stopklatki i obecne problemy sa spowodowane zmiana modulacji nadawania sygnalu do dekoderów - zaczyna sie wlasnie zwikszanie bitrate danych kanalów a to wymaga lepszych parametyrów sieci - technicy caly czas lataja i reguluja sie na IGŁE.
maciekalisz
może popytałbyś się swoich informatorów co z tą IGŁĄ?
czy aby to nie była tylko ściema aby ludzie nie rezygnowali w grudniu gdy Polasty znikały?
 

maciekalisz

New member
Kalisz nie paryż wszyscy sie znaja - a jak wiadomo infolinia jest w Kaliszu i tajemnicy tu nie ma - 300 osób pracuje na infolini wiec trudno ludzi nie znać . Co tu ukrywać.

Narazie nic do mnie nie doszlo oprocz tego ze we wtorek/srode pojdzie soft na wiekszosc miast.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Kalisz nie paryż wszyscy sie znaja - a jak wiadomo infolinia jest w Kaliszu i tajemnicy tu nie ma - 300 osób pracuje na infolini wiec trudno ludzi nie znać . Co tu ukrywać.

Narazie nic do mnie nie doszlo oprocz tego ze we wtorek/srode pojdzie soft na wiekszosc miast.

a kolega może powiedzieć co daje ten ich nowy soft ;)?
 
Do góry