TV HD w polskiej TK Multimedia

maciekalisz

New member
Panowie może o tym nie wiecie - a zapewne wiecie. TV Analogowa w na tv CRT wyglada jak HD 1080 w porównaniu z obrazem na LCD(analogowym). LCD,plazma odtwarza tv analogowa masakrycznie i naprawdę nikt mnie nie przekona ze nawet na modelu lcd za 8 kawałków będzie ładnie - poprostu nie bedzie bo ilość pikseli na ekranie nigdy nie bedzie sie zgadzala z rzeczywistą wyświetlanego obrazu - a na CRT sie to zgadza wiec obraz nie jest skalowany. W mojej sypialni gdzie mam analog mam 29 cali CRT i nie chce wymienić na nic innego - obraz kryształ. I ten tekst myśle że jak najbardziej jest ok - dlaczego ten tv - wydaje mi sie że jeszcze 40% rynku (renciści i emeryci) mają tv crt - które nigdy nie bedą miały tunera DVB wbudowanego - LCD i kolejne już maja(to jest norma) - wiec CRT + tuner zewnętrzny pomyślane. Poza tym widzieliście z tył jest tylko euro - wiec na LCD po scarcie to by była kupa gorsza niż chiński ciągnik.
 

maciekalisz

New member
a kolega może powiedzieć co daje ten ich nowy soft ;)?

Siur - pewnie że mogę. Jak wiadomo w Kaliszu już jest wszędzie. Więc - co się zmieniło - nic.
STB tylko szybko działa - włącza sie chwile szybciej. Nie jest zmulony po włączeniu. Szybko przełącza programy i włącza epg. Nie zawiesza sie (bynajmniej narazie) Mgła jak była na SD tak jest - ale przynajmniej nie bedziemy sie wkurzac na muła i marchweką poganiać :)
 

masloww

New member
Bez reklam
Panowie może o tym nie wiecie - a zapewne wiecie. TV Analogowa w na tv CRT wyglada jak HD 1080 w porównaniu z obrazem na LCD(analogowym).
tylko tu nie chodzi o to że analog dobrze wygląda na CRT a o samo profesjonalne pokazanie „jaka jest różnica między jakością obrazu odbieranego z nadajników cyfrowych w porównaniu z analogowymi”;
chwalenie się takim sprzętem do testowania przez MM zaszczytu nie przynosi;
sam test tak profesjonalnie został pokazany że obraz z DVB-T był na ekranie przez 2 sekundy a na analogu był taki śnieg jakby zapomnieli antenę do kabla podłączyć


w UPC też zaczęli narzekać na jakość obrazu
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5862
miejsce na VOD robią i ściaśniają?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
W kazdym temacie na tym forum odnosnie operatorow czy to kablowych czy satelitarnych znajde wam przynajmniej po kilka osob, ktore narzekaja na jakosc! Nie wazne czy to N-ka, Cyfra+ czy CP, to samo z kablowkami. To tyle z mojej strony.

Mogliby juz wylaczyc ten sygnal analogowy i bylby spokoj, niech wszyscy przejda na HD, mnie juz oczy bola jak ogladam ze 2h Discovery HD i na moment przelacze sie na sygnal analogowy - zastanawiam sie jak my tyle lat ogladalismy taki shit:D
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

W kazdym temacie na tym forum odnosnie operatorow czy to kablowych czy satelitarnych znajde wam przynajmniej po kilka osob, ktore narzekaja na jakosc! Nie wazne czy to N-ka, Cyfra+ czy CP, to samo z kablowkami. To tyle z mojej strony.

Mogliby juz wylaczyc ten sygnal analogowy i bylby spokoj, niech wszyscy przejda na HD, mnie juz oczy bola jak ogladam ze 2h Discovery HD i na moment przelacze sie na sygnal analogowy - zastanawiam sie jak my tyle lat ogladalismy taki shit:D

tak ale w MM prawie każdy narzeka a w takiej N np mamy już dobry sygnał SD ale wiadomo chcę się lepszy :)
 

Domer

New member
Ja u znajomego, ktory ma n, taki sam tv jak ja z tym, ze jego full hd, oba na hdmi nie widze roznicy w jakosci. U mnie jak i u niego sa kanaly dzialajace lepiej i gorzej, ale ogolnie bardzo podobnie, z tym ze u niego nie wiesza sie i nie muli. Moze dlatego nie widze wiekszej roznicy, ze moj tv jest wyzej, przy suficie a jego normalnie. To na pewno robi roznice.

Jak dla mnie to moglyby byc same kanaly sd, byle byla dobra oferta programowa, szczegolnie ps i ps ex. Nigdy bym tez nie zaplacil dodatkowo za kanal hd, ktorego taki sam odpowiednik bym mial w sd. Chyba, ze byloby sporo takich kanalow w zestawie i w miare sensownych.
 

masloww

New member
Bez reklam
Domer
nic dziwnego że nie widzisz różnicy w jakości kanałów n-ki i MM skoro zadowalasz się jakością programów SD i to w dodatku w MM!!!
"taki sam tv jak ja z tym, ze jego full hd" :smile: - taki sam tv tylko nie full hd lepiej zazwyczaj odbiera programy SD bo ma bardziej zbliżoną rozdzielczość do programów SD niż tv HD;
skalery obrazu siedzące w telewizorach i w marnych dekoderach (ADB-5800 :lol:) są miernej jakości i marny efekt dają w skalowaniu programów SD;
co innego deinterlacery/skalery (usuwają przeplot i skalują obraz) które siedzą w amplitunerach; np. w Denonach siedzą świetne skalery firmy Anchor Bay Technology; w droższych amplitunerach siedzą scalaki ABT2010, które wg zapewnień prasy czynią cuda z programami SD;
ciekaw jestem czy udałoby im się coś zrobić z sygnałem DTVz MM?
z chęcią kupiłbym taki osobny deinterlacer/skaler ale on kosztuje więcej niż cały amplituner
http://new.system.perfekt.pl/product/view/325/119.html
przez ebay połowę taniej
http://cgi.ebay.pl/NEU-Anchor-Bay-DVDO-EDGE-Hohe-Definition-Videoprozessor_W0QQitemZ390156783456QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_77?hash=item5ad7280f60
taki drogi może dlatego, że skaluje wszystko co im się podłączy; mi wystarczył by taki tylko z trzema wejściami HDMI, ale niestety takich nie znalazłem
 
Ostatnia edycja:

Agrescik

New member
Dzialanie MM

Witam. Pod koniec wrzesnia zakonczylem wspolprace z TV Cyfrowa MM :) Jakosc do du... I ogolnie syf. Dlugo by pisac ( pisalem wczesniej).
Co do jakosci obslugi w lokalnym BOK pisalem ( niekompetencja do granic mozliwosci) .
Ale o czym chcialem napisac. Wyobrazacie sobie ze w tej firmie od tamtego czasu nie potrafili zaksiegowac ze zwrocilem sprzet? :))) Ku... niech na kalkulatory albo liczydla przejda jak nie potrafia kliknac w klawisze. Co jakis czas wydzwania do mnie pinda z infolinii i ciagle mowi ze mam sprzet zwrocic :) Wyslalem faxa do nich ze zwrocilem. Przychodzi polecony. Znowu to samo. Znowu pinda dzwoni. no to po ostatnim telefonie pozwolilem sobie zapisac jej imie i nazwisko. Podobno odnalazla faxa ktorego im przeslalem. I walnela formulke: Ze przeprasza bardzo ale osobiscie do mnie zadzwoni jak sprawe zalatwi". Poprzednie pindy to samo mowily. Ze juz zaznaczaja w systemie ze ten sprzet zwrocilem. Prosi mnie o nr kontaktowy w celu weryfikacji bo przeciez ja co chwile zmieniam nr komorki :) Ale ciul. Nie odzdzwania.Ciagle przychodzi nota ze jestem im winny 500zl za sprzet. Ja sie z tego smieje i z tych pind ktore tam klikaja bez sensu w te komputerki. Z ciekawsci sprawdzam swoje saldo zadluzenia. Dalej infolinia mowi... 500zl...
Za ten sprzet co im oddalem.
Pytam sie paniusi czy moge gadac z jej kierowniczka bo ona jest nie kompetentna. Ona twierdzi ze zalatwi to w systemie. Gowno zalatwi. Gowniana obsluga i gowniana TV (jakosc)
Teraz jak znowu jakis polecony wysla mi to poswiece 5zl by wyslac im paszkwila do dyrektora poleconego (jesli przejde i dostane info o kims wyzej niz tylko pierdzacy konsultant :)


MM - smieszna jakosc smiesznej tv i obslugi. Trzymajcie sie od tej firmy z daleka.
PS. Oni chyba mysla ze ja ten kwit o oddaniu sprzetu zgubilem i nie potrafie udowodnic ze nie jestem garbaty. I jelenia szukaja na kase . Żenua... .
 

spider1978

New member
Bez reklam
na MMP Test 4 coś tam nadają ale niestety brak dostępu :p chyba, że coś do jakiegoś pakietu new program do którego nie mam dostępu:)
 

d4w1dl

New member
Dostaliście coś takiego: img251.imageshack.us/img251/3641/cci2010021700000.jpg ? Czy to mnie dotyczy jeśli mam telewizję, internet i telefon z MM? Mogę się wypisać?
 

bourbon

New member
Bez reklam
Nie pamiętam w którym to rachunku, ale już informowali o podwyższeniu abonamentu za analog i to od lutego.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Druga sprawa jesli masz promocje na analog to Ciebie ta podwyzka nie obowiazuje. Kwote po podwyzce bedziesz placil po zakonczeniu promocji jaka aktualnie masz, wtedy mozesz zrezygnowac - i tak bys mogl bo konczy Ci sie wtedy umowa na czas okreslony i wchodzisz w ceny standard na czas nieokreslony.
 

masloww

New member
Bez reklam
Dostaliście coś takiego: img251.imageshack.us/img251/3641/cci2010021700000.jpg ? Czy to mnie dotyczy jeśli mam telewizję, internet i telefon z MM? Mogę się wypisać?
możesz zrezygnować; ale jeśli będziesz chciał zachować internet i telefon to możesz nie dostać żadnych promocji na te usługi; a może być i tak że dostaniesz jakieś promocje; promocje, ceny i warunki w MM zależą od czasu, przestrzeni i humoru pani w BOK-u;


tekst walnęli nieziemski:
„... telewizja z Multimedia Polska to przede wszystkim możliwość dostępu do najlepszych programów, często nieosiągalnych u innych dostawców usług czy to kablowych czy satelitarnych.
Dążenie do utrzymania jak najwyższej jakości programowej w naszej sieci ...”


to następna podwyżka od 1 kwietnia
 

masloww

New member
Bez reklam
Druga sprawa jesli masz promocje na analog to Ciebie ta podwyzka nie obowiazuje. Kwote po podwyzce bedziesz placil po zakonczeniu promocji jaka aktualnie masz, wtedy mozesz zrezygnowac - i tak bys mogl bo konczy Ci sie wtedy umowa na czas okreslony i wchodzisz w ceny standard na czas nieokreslony.
ja mam promocję na analog i wszystkie podwyżki mnie obowiązują; bo promocje mam procentowe nie kwotowe
 

zagi911

New member
format obrazu w mm

witam. mam pytanie trochę z innej beczki. Znalazłem w menu dekodera opcję zmiana formatu obrazu. Korzystam z obrazu rozciągniętego i wtedy mi dobrze skaluje większość programów. Niestety jak przełączę na inny program i chcę wrócić na kanał poprzedni to format obrazu wraca z rozciągnięego na "bez zmiany". Za każdym razem muszę to zmieniać. Wie ktoś jak to zapisać na stałę?
 
Do góry