TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
ano dobrze, wszystko się zgadza bo masz modem w STB, coś mi się pomyliło; tylko dziwne że masz za STB modem do neta nie obok, ale może przy tym nowym STB tak ma być

w starym układzie są oddzielne modemy do neta i STB a przed tym wszystkim jest rozgałęźnik do kabla antenowego na neta i tv i pełno kabelków jest; znaczy teraz jest prościej
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
włączyłem dopiero teraz tego złoma no i u mnie to samo;
a dziś przy starcie STB bardzo mocno zamulił, za dużo go na weekend eksploatowałem czy co; nawet wyłączenie go z gniazdka i automatyczne aktualizacja nie pomogła

U mnie czas mulenia skrócił się znacząco bo do ok. 5 sekund. Nie wiem czy pomógł na to reset dekodera, który przy okazji wizyty wykonał technik.
 

topsy

New member
z modemem to miałem śmieszną akcję ...
po 2 dniach zadzwonił do mnie " technik " z MM i stwierdził że dostałem za dobry modem i że on przyjedzie i mi go podmieni na inny pewnie używany więc mu powiedziałem że nigdy w życiu i tak został ten
 

bourbon

New member
Bez reklam
Wczoraj, ok północy na tvp sport przestawili nam w końcu format obrazu na prawdziwe 16/9.

Ps.
Obecnie jednak dalej puszczają mecze w Letterboxie...
 
Ostatnia edycja:

casanova07

New member
chamstwo i wogóle porażka. Dzwonie to babka mnie przełacza do innej osoby, na której odezwanie trzeba czekać ponad 10minut (bo kolejka obowiązuje).
Koleś umówił na dziś wizyte technika 9-12 i oczywiście nikt nie przyszedł. Więc zadzwoniłem teraz jeszcze raz i mam czekać aż się odezwą do mnie..

PS. I te telefony automatyczne po godzinie od zadzwonienia z najlepszym pytaniem "czy jest pan zadowolony z usług" Rośmieszyli mnie dziś, nie ma co.
 
Ostatnia edycja:

gunios

New member
Ten temat rozrósł się do monstrualnych rozmiarów, więc pozwolę sobie zapytać:

1. Co zyskam/stracę kupując plazmę full Hd (panasonic seria S) zamiast hd ready (seria X) i podłączając ją do dekodera w MM
2. czy mogę podłączyć w/w przez kable HDMI?
3. z tego co wyczytałem dekoder obsługuje max 1080i - czy są jakieś kanały które natywnie w tej rozdzielczości nadają?
 

Radiola

New member
Witam szanownych Forumowiczów!

Mam następujący problem:
Od jakiegoś czasu, gdy przeglądam Guide"a i próbuję z niego przełączyć na jakiś kanał, dekoder się zawiesza i pomaga tylko wyciągnięcie kabla z gniazdka... poza tym wersja oprogramowania jest nadal 3.3.13 a wiem, że jest już aktualizacja... Automatycznie nie jest ona pobierana przez mój dekoder, jak wchodzę do menu i próbuję aktualizować ręcznie, dostaję komunikat, że nie znaleziono nowszej wersji...

Witaj w klubie ;)
Z tym problemem walczę już od kilku miesięcy. Technik MM zawsze radzi mi zresetować modem i dekoder. Robię to i na jakiś czas (do czasu ponownego włączenia dekodera) problem znika. I tak codziennie mam resetować?

Napisałem reklamację i wysłałem e-mailem. Przepraszają i obiecują naprawę, ale telefonicznie ustaliłem, że nikt nie ma zamiaru sprawdzić tego u mnie w mieszkaniu.

Ogólnie nie jestem zadowolony z pakietu cyfrowego. Po pierwsze nie mam odbiornika TV HD. Po drugie, platforma cyfrowa pomimo, że nadaje niektóre programy w lepszej jakości, to część kanałów dostępnych w analogu, jest tam zablokowana (TV4, TVN7, Fox Life, Planete).
A najbardziej wkurza, że za ten sam pakiet płacę więcej jako stały klient, niż gdybym aktywował go od nowa.

VOD, to totalna porażka. Jakość na poziomie kasety VHS a cena jak w wypożyczalni "za rogiem".

Odpuszczam tą cyfrę do czasu poprawy oferty programowej i jakości. Wypowiedzenie umowy już w drodze.
 

masloww

New member
Bez reklam
Ten temat rozrósł się do monstrualnych rozmiarów, więc pozwolę sobie zapytać:

1. Co zyskam/stracę kupując plazmę full Hd (panasonic seria S) zamiast hd ready (seria X) i podłączając ją do dekodera w MM
2. czy mogę podłączyć w/w przez kable HDMI?
3. z tego co wyczytałem dekoder obsługuje max 1080i - czy są jakieś kanały które natywnie w tej rozdzielczości nadają?
pytać zawsze możesz ale lepiej poczytaj trochę tego wątku abyś potem nie był rozczarowany;

jeśli nie będziesz używał Blue-Ray-a to dla samych kanałów HD w MM moim zdaniem nie warto przepłacać za model S; no chyba że planujesz wielki ekran lub będziesz oglądał z bliska to może dostrzeżesz różnicę na korzyść S; w obrazie HD z n-ki puszczonym w 42” modelach X i G z odległości 3,5-4 m ciężko mi było zauważyć różnice;
pomiędzy 1080i a 720p jest mała różnica w jakości obrazu, wielu nawet twierdzi że 720p jest lepszy bo obraz nie drży a rozdzielczość i tak jest wystarczająca; większość kanałów HD w Europie jest nadawanych w 1080i;
tu masz na str. 5 gniazda dekodera MM
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/12edef1cb90aabba7c3ba70422f41a61

a tak poz tym to jeśli planujesz oglądanie tylko kanałów HD to weź sobie n-kę, jest tam ich więcej i taniej wychodzi;

UWAGA: kanały SD w DTV są tragicznej jakości w MM!!!
 

maciekalisz

New member
Panowie z tym zawieszaniem sie epg to jest patent - trzeba nacisnąć kombinacje 3 klawiszy GUIDE - HD/SD - i strzalka w prawo na dekoderze - dokladnie w tej kolejnosci po kolei i trzymac je 3 razem przez 6-10 sekund - STB sie zrestartuje automatycznie kasujac caly flash a nstepnie przy starcie pobiera najnowszy dostepny soft z serwerów. Wskoczy wtedy najnowsza wersja EPG 3.3.14
 

xolzok

New member
Bez reklam
Dzisiaj MM chyba ćwiczy działanie reklamą na podświadomość :D
Na TVNHD na serialu "Majka" co jakiś czas na krótką chwilę pojawiało się Mango.
Normalnie zaraz zadzwonię i zamówię ten sprzęt do prasowania co tam pokazywali ;)
 

bourbon

New member
Bez reklam
Oj już przestańcie się chwalić, że macie komfort :twisted:

VOD, to totalna porażka. Jakość na poziomie kasety VHS a cena jak w wypożyczalni "za rogiem".
Bez przesady, w grudniu wypożyczyłem sobie film Advetureland i jakość obrazu była wręcz wzorowa.
 

piotdz

New member
VOD w Gdyni kaput

Człowiek raz chce obejrzeć ten swój darmowy film a tu bład i prośba o kontakt z partyline. Na partyline info: nie działa, padł serwer, będzie działało może w lutym. Ehh

ODDAJCIE MI PIENIĄDZE ZA MÓJ DARMOWY FILM ;)))))))

pozdr,
Piotr
 

Radiola

New member
Wysiadka z DTV

No i wypowiedziałem to DTV.
Najbardziej mnie wkurzyło, że dla nowych abonentów jest sporo taniej, a ja jako stały klient (jeden z pierwszych w Stargardzie) nie mam prawa do obniżki.

Nie mam zamiaru wciskać kombinacji klawiszy na dekoderze za każdym ponownym włączeniem odbiornika i czekać aż pobierze się uaktualnienie.

Poczekam do końca marca, bo wtedy kończy mi się umowa na analog i Internet. Jeśli nie spuszczą z tonu, to idę do Vectry.
 
Do góry