TV HD w polskiej TK Multimedia

franeek

New member
Snakeee - bardzo dobrze ująłeś problem.
Stękających na jakość jest znacznie mniej ,zapewne nie więcej niż 10%.
Goście w MM wiedzą doskonale, że reszta i tak jest w 7niebie. Z tego 10% niezadowolonego ludu 6% zrezygnuje - 4% postęka dalej a biznesik się kręci.
Po co dawać sygnał żyletę jak i tak większość uradowana.
Dobrze , że chociaż zegarek na tunerze się nie spóźnia ;) raczej ma nieucięte bitrate ;) :blagam:
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ja do kanalow HD nie mam zadnych zastrzezen, nic nie musza zmieniac a po rozmowie ze znajomym technikiem przed swietami to po tym przejsciu na modulacje 256 zwiekszyli bitrate na kanalach HD - dla mnie byla rewelka, teraz jest jeszcze lepiej. Niech wywala te kanaly SD w ogole i wrzuca same HD:cool:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
masloww
Przy HD też masakra!!! Jeżeli to będzie 150GB i ma się tam zmieścić 40h materiału HD to porażka....( 1h - 3,75GB!!!!)
Jeżeli będzie 250GB to też szału nie ma (1h-6.25GB).
To z mojej amatorskiej kamery HD - 1h materiału -AVCHD - 8GB....

Edit
Franeek - na moim tunerze zegarek się spóźnia....
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Ma ktos linka do strony gdzie podane sa wartosci bitrate kanalow HD jaki leci z satelit, z ktorych nadawane sa dane programy? Gdzies czytalem ze niektore kanaly HD maja ponizej 8Mbps takze tutaj MM nic nie zrobi, bo co maja zwiekszyc jak sami dostaja sygnal z takim bitratem?:) Jak to mawiaja "z gow... bata nie ukrecisz":D Podobno PS HD ma jeden z wyzszych bitrate-ow, ja osobiscie odczulem roznice na kanalach HD w MM, jest jeszcze lepiej niz bylo.

Wlaczcie sobie na C+ Film HD leci jakis program przyrodniczy, mowi Krystyna Czubowna...obraz wypala oczy!:)
Jest jeszcze lepiej, widac ze zwiekszyli bitrate i technik tutaj mial racje, za to MM moge pochwalic, za kanaly SD dalej nagana chociaz ich nie ogladam :)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

strony nie znam ale podam ci mniej więcej :) ( Są to dane w przybliżeniu i z końca 2009 roku :] )

National Geographic HD : 7200-11000 kbit/s

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s

Eurosport HD : 12000 kbit/s

MTVNHD : 11000 kbit/s

FILMBOX HD : 8400 kbit/s

HBO HD : 6000 kbit/s

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s

TVN HD - nie znam ale w 2008 roku było coś koło 8 :)

NSport HD - nie znam ;]
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
strony nie znam ale podam ci mniej więcej :) ( Są to dane w przybliżeniu i z końca 2009 roku :] )

National Geographic HD : 7200-11000 kbit/s

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s

Eurosport HD : 12000 kbit/s

MTVNHD : 11000 kbit/s

FILMBOX HD : 8400 kbit/s

HBO HD : 6000 kbit/s

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s

TVN HD - nie znam ale w 2008 roku było coś koło 8 :)

NSport HD - nie znam ;]


Powaznie????????Taki jest bitrate na tych kanalach??????????????? No to nadawcy niektorzy niezle tna. Z drugiej strony mam HBO HD i zalezy od filmu ale niektore pozycje obraz zyleta.
MM za HD bede chwalil poki co, narzekac moge na mleko jesli chodzi o kanaly SD.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Wygoglowalem cos takiego, tutaj tylko wklejam kawalek ale bardzo wazny:
Nie zachwyca również kanał HBO HD. Wartość 6000 kbit/s dla kanału filmowego premium to zdecydowanie za mało. Powszechnie zakłada się, że kanał HD powinien nadawany być ze średnim bitrate na poziomie 15000 kbit/s (filmy zapisane na nośniku Blu-ray 25000 kbit/s). Do tej wartości zbliżył się jedynie Canal+ Film jednak … filmy na nim nadawane wyglądają gorzej, niż w przypadku kanału Filmbox HD (8400 kbit/s) – co pokazuje, że ważny jest nie tylko sam parametr bitrate, ale także wysokiej klasy sprzęt nadawczy.

http://laki.dvhk.pl/test4/print.php?id=75
 

franeek

New member
Oglądam wiadomości a tu komunikat - Kliknij oglądaj............ Brak planów na wieczór i brak chęci by nawet ruszyć się po pendriva spowodował ,że się skusiłem na hit ostatnich lat. ARSEN LUPIN ... Skąd mogłem wiedzieć ze cała polska go zechce mieć aż się skończył na półce w VOD ;)
komunikat.jpg


Troszkę trwało zanim system zareagował po kliknięciu na OK.
Zasnąłem...................
Miałem piękny sen

sen.jpg


Obudziłęm się spocony - klikam ponownie ...................... To nie Twoja wina , wszyscy chcą oglądać - pocieszyła żona.
I tak prysnął czar HICIORA - 2004 ;)
 

masloww

New member
Bez reklam
Ma ktos linka do strony gdzie podane sa wartosci bitrate kanalow HD jaki leci z satelit, z ktorych nadawane sa dane programy?
http://www.digitalbitrate.com/dbr.php?link=1&sat=101&note=0&lang=en
http://www.digitalbitrate.com/dbr.php?link=1&sat=1&note=0&lang=en
zwróćcie uwagę na parametry norweskich i austriackich programów na astrze

tyle, że jak mówili goście z Jambox-a to oni biorą sygnał z satelit dosyłowych gdzie jest lepszy sygnał lub bezpośrednio światłowodem od nadawcy, w ostateczności z astry lub z Hot Bird-a
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Oglądam wiadomości a tu komunikat - Kliknij oglądaj............ Brak planów na wieczór i brak chęci by nawet ruszyć się po pendriva spowodował ,że się skusiłem na hit ostatnich lat. ARSEN LUPIN ... Skąd mogłem wiedzieć ze cała polska go zechce mieć aż się skończył na półce w VOD ;)
komunikat.jpg


Troszkę trwało zanim system zareagował po kliknięciu na OK.
Zasnąłem...................
Miałem piękny sen

sen.jpg


Obudziłęm się spocony - klikam ponownie ...................... To nie Twoja wina , wszyscy chcą oglądać - pocieszyła żona.
I tak prysnął czar HICIORA - 2004 ;)

Nigdy nie wypozyczylem zadnego PŁATNEGO filmu z VOD (i nie mam zamiaru) ale widze ze dzisiaj darmowy dali wlasnie ten Arsen Lupin, nie lubie takich filmow ale mowie chociaz sprawdze sobie jakosc tego normalnie platnego filmu. Wypozyczylem, bez zadnego bledu :D, ruszyl :) Jakosc slaba, daloby sie obejrzec ale to nie dla mnie. Wylaczylem, dziekuje, wole kanały HD.
 

tomek130488

New member
Na upartego to by można było wyciągnąć dysk z dekodera podłączyć do kompa i sprawdzić bitrate.Poza tym to mam problem z tym przewodnikiem programowym wchodzę w niego i jak biorę info na temat np jakieś filmu i pokazuje się napis proszę czekać i mógłbym tak czekać cały dzień i nic się załaduje w prawym dolnym rogu pokazuje mi że mam wersje 3.3.14 wie ktoś co tym zrobić ?
 

masloww

New member
Bez reklam
ja mam takie pytanie, czy nikt nie zgłaszał problemu z zacinaniem się ES HD?
dzisiaj zadzwoniłem i gadka jak zwykle że u nich nie ma żadnego problemu i w ogóle nikt tego problemu nie zgłaszał; oczywiście technik musi do mnie przyjść i zobaczyć, ale nie wiem co zobaczy; będzie ze mną godzinę oglądał ES HD i będziemy czekali aż się zatnie?
 

bourbon

New member
Bez reklam
Kilka razy na ES HD również zauważyłem u mnie jakby stop klatki, znaczy czarny ekran i cisza (wczoraj przed końcem skoków było takie zacięcie). Natomiast na nSportHD ze dwa razy widziałem jakby na sekunde obraz "prześwitywał" z PS HD :-o
Nie jest to jeszcze tak uciążliwe, więc na razie nie będę męczył infolinii.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Poza tym to mam problem z tym przewodnikiem programowym wchodzę w niego i jak biorę info na temat np jakieś filmu i pokazuje się napis proszę czekać i mógłbym tak czekać cały dzień i nic się załaduje w prawym dolnym rogu pokazuje mi że mam wersje 3.3.14 wie ktoś co tym zrobić ?

Nie masz wybranego profilu, zwroc uwage na pasek EPG, na dole masz zolta kropke taka, obok niej musi byc wybrany aktywny profil, glowne konto to administrator. Niestety zauwazylem ze ten profil sam wypada, zglosilem im to co ty napisales i powiedzieli mi na infolinii ze wiedza o tym problemie, wytlumaczyl mi koles ze poki co recznie musze wybierac profil i go wlaczac, informacje w Guide jak i przelaczanie kanalow w tym maly oknie bedzie dzialac, firma ktora ten soft im robi cos skopala.


Dzisiaj ogladalem Nsport i juz nie ma tych przeswitow z innego kanalu (wczoraj byly), dziala poprawnie. Odnosnie ES HD nie zauwazylem zaciec, wczoraj chyba na chwile byl zanik obrazu jak skoki byly ale to relacja Live wiec roznie moze z tym byc.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
więcej osób pisało tutaj że ma co jakiś czas zanik ES HD ale widno też nie zgłaszali; a w MM jak nie ma zgłoszeń to nie ma problemu; pomimo zapewnień z BOK, że u nich monitoruje się wszystko co leci to niestety tak nie jest; kiedyś na ESPN America dźwięk nie zgrywał się z obrazem przez miesiąc i dopiero poprawili jak zadzwoniłem do nich;

jak coś nie tak to trzeba dzwonić, bo kto ma dzwonić jak nie my; większość ma w d... to że obraz SD widać jak przez szmatę to z kilku sekundowymi zanikami tym bardziej nie będą dzwonić?

ja od początku roku głównie oglądam ES HD, te zaniki obrazu cały czas się pojawiają co 1- 1,5 h
 

masloww

New member
Bez reklam
też oglądam tenis; wcześniej biegła Kowalczyk i też nie było zawiechy; czyżby starczył mój jeden telefon;
wcześniej na biathlonie był zanik
 
Do góry