TV HD w polskiej TK Multimedia

maciekalisz

New member
No czy jest najgorsza - nie powiedziałbym. Patrzycie tylko na platformy cyfrowe - a to inna bajka - popatrzcie na innych opratorów kablowych.
Eurosport muli ? hehe dziwne określenie (wiem znowu pojedziecie na Kalisz) ale u mnie nic nie muli i dziala bardzo ładnie.
No fakt niektór kanały sd maja lekka mgle - ale wiekszosc jest ok - HD rewelacja.
Oferta VOD - kpina ? pod jakim kątem - filmów od groma a ceny porównywalne z wypożyczalnia na parkingu pod blokiem i nie trzeba marznąć jak sie wyporzycza i czekac m-c za premiera.
EPG Ci sie zacina bo masz starą wersje EPG 3.0.13 a nie 14 końcówka. Sprawdz na dole w EPG.
Najdroższa - no fakt ceni sie - ale przeciez na rynku jest wybór... Mozna cos innego wybra jak Cie na MM nie stać.
A co do sprzecznych informacji - hmmm - no fakt - ale jak maja po 30 promocji na jedna usługe w roku to sie nie ma co dziwic ze kazdy daje inna promocje :)
 

kowal131

New member
Maciek, a na co mamy patrzeć?
Ja mam tylko do wyboru TK Multimedia, Cyfra, "n", Cyfrowy Polsat.
Nie ma żadnej innej kablówki w części Łodzi w której mieszkam.

Polsat kiedyś miałem, więcej nie chcę.
Cyfrę miałem, może znów wezmę.
"n" nie miałem i trochę kusi aby spróbować czegoś nowego.

Czekam na ofertę z Multimedii, może mnie zaskoczą?
Jak nie to zostawiam tylko internet, i biorę "n" lub cyfrę.
Jakość lepsza, a do tego taniej.
 

masloww

New member
Bez reklam
No czy jest najgorsza - nie powiedziałbym. Patrzycie tylko na platformy cyfrowe - a to inna bajka - popatrzcie na innych opratorów kablowych.
rzeczniku MM nie patrzymy tylko na platformy
TOYA czy Vectra to dla MM kosmos nieosiągalny;
w Vectrze za pakiet internet 8 Mb i cyfrowy pakiet platynowy (113 programów w tym 6 HD) płaci się 114,9 zł w umowie na 24 miesiące albo 124,9 zł w umowie na 12 miesięcy, bez płacenia za analog;
dodatkowo można mieć trzy pakiety premium (paczka C+ wraz z nieosiągalnym w MM C+S2 , paczka HBO, Sport na ostro – 10 programów w tym 2 HD) za 44,90 zł !!!!!!
 

masloww

New member
Bez reklam
co w tym takiego dziwnego, chyba dziwny jest tylko niedoinformowany autor tego tekstu;
programy z analogu znikają i będą znikać; w Vectrze się nie czają z ich usuwaniem i bardzo dobrze bo w ich miejsce wprowadzają więcej programów do cyfry; dzięki temu Vectra ma największą ilość abonentów z tv cyfrową
http://www.pike.org.pl/index.php?p=obranzy&sec=uslugi

takich niezadowolonych z MM jest na pęczki
http://www.trojmiasto.pl/Multimedia-Gdynia-o8609.html
 

kowal131

New member
Takie linki można podawać w nieskończoność, więc to bez sensu.

Ze swojej strony pragnę jeszcze dodać, że pomoc techniczna jest kiepska, a dokładnie długi jest czas aż technik pojawi się u nas w domu.

W TV Toya technik w razie problemów przyjeżdżał nawet o 21, w niedługim czasie od zawiadomienia.
W Multimedii byłem prawie tydzień bez internetu, bo takie mieli wolne terminy, a po drodze był weekend.

Panowie w Multimedii pracują do 18.00 od poniedziałku do piątku.
Wieczorem i w weekend nikt nie przyjedzie do domu.
W TV Toya nie ma z tym problemu.
 

Snakeee

New member
Bez reklam

Jak juz napisal kolega wyzej mozna tak sobie wklejac.
http://www.trojmiasto.pl/UPC-Polska-o3653.html
Takich niezadowolonych z UPC i innych operatorow jest na peczki.

Znajde wam na kazdego operatora wkur... klientow:cool:
Im wiecej abonentow ma dana firma tym wiecej problemow z ich obsluga.

A to mnie zszokowalo, w UPC to samo co w MM?
Opinia klienta UPC:
"Jakość telewizji cyfrowej zupełnie nie spełniła moich oczekiwań. Obraz na kanałach HD świetny lecz jest ich tylko kilka i nie są to moje ulubione programy. Natomiast na pozostałych kanałacch jakość jest nieco gorsza niż na analogu. Kontakt z pracownikami UPC beznadziejny załatwianie spraw również. Obsługa jest natychmiastowa tylko gdy kupuje się nową usługę (wiadomo-kasa), ale potem jest się tylko natrętem. Kontakt jest taki, że za każdym telefonem rozmawia się z innym człowiekiem, więc każdy daje informacje takie jakie mu się podoba, zaś na koniec przychodzi list, że mam płacić karę za niezwrócenie sprzętu w terminie. Nie ma z kim poważnie gadać."

Ja dalej czekam az wywala caly analog w cholere, dadza wiecej kanalow HD i mozliwosci wykupienia tyko HD, kanalow SD nie chce :)
 
Ostatnia edycja:

maciekalisz

New member
Takie linki można podawać w nieskończoność, więc to bez sensu.

Ze swojej strony pragnę jeszcze dodać, że pomoc techniczna jest kiepska, a dokładnie długi jest czas aż technik pojawi się u nas w domu.

W TV Toya technik w razie problemów przyjeżdżał nawet o 21, w niedługim czasie od zawiadomienia.
W Multimedii byłem prawie tydzień bez internetu, bo takie mieli wolne terminy, a po drodze był weekend.

Panowie w Multimedii pracują do 18.00 od poniedziałku do piątku.
Wieczorem i w weekend nikt nie przyjedzie do domu.
W TV Toya nie ma z tym problemu.

Technicy tez ludzie i chca z rodzina pomieszkac - no wiem - mozna by z 2 zmiany - ale - ukłony dla toya :)
A tak na marginesie technicy w mm pracuja do 20:00 "_"
Nie ma sie co lamac - mi usterke z tpsa usuwali 2 tygodnie heheeh
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

dajcie mi tylko wszystkie kanały HD wszystkie jakie są w Polsce dostępne :) dekoder PVR HD 500 GB i VOD w HD i nic więcej nie chce ;]
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Snakeee
Dobrze napisane!!! SD do lamusa HD górą!!!
( nieważne od jakiego operatora)

a wiesz co jest najgorsze? Ze to nie nastapi predko? Dlaczego?
Wczoraj bylem u sasiada mojego znajomego, mial problem z komputerem i prosil o pomoc, po naprawie patrze i widze ze ma koles dekoder MM, stoi TV LCD i wlaczony ma kanal NG HD, mowie cos to slabo wyglada ma Pan w ogole ustawiony ten dekoder na 720p albo 1080i? A on a co to jest?:shock:
To sie pytam czy kupil kabel HDMI chociaz zeby zobaczyc to prawdziwa moc na kanale NG HD? A on a co to jest?:shock:
Koles jedzie na zwyklym scarcie, ma TV LCD Full HD, nie ma zielonego pojecia co to HD ale generalnie zadowolony jest z obrazu jaki ma teraz. A ze z moim laptopem nosze w torbie kabel HDMI (czesto podlaczam go pod TV LCD) podlaczylem mu ten kabel to wywalil oczy na wierzch jak zobaczyl NG HD w 1080i:cool:

Takich ludzi jak my jest wciaz za malo, czesto mam mozliwosc zobaczyc jakie TV ludzie maja w domach i mimo ze sa to LCD/Plazmy to ich wiedza na temat HDMI i sygnalu HD jest zerowa. Mnostwo ludzi nadal ma zwykle CRT.
Jedynym rozwiazaniem jest ustalenie daty sadu ostatecznego czyli wylaczamy analog z dniem takim i takim i koniec.....nikt na to nie pojdzie bo polowa ludzi pomysli ze stan wojenny wprowadzili jak zobacza sniezenie a druga sprawa straca kase i to ogromna jesli chodzi o przychody z TV analogowej.

Ile ja bym dal zebym mogl isc do MM czy innego operatora kablowego z karteczka, ktore kanaly chce miec i za ktore maja mi naliczyc oplate, wkur..... mnie niemilosiernie ze place za jakis pakiet a ogladam z tego 10 kanalow. Wzialbym wszystkie kanaly HD, paczke TVN-u, TVP, Polsat.
Na tym forum jest fajny temat gdzie opisane jest ze w Polsce (ale na swiecie chyba tez) wala w ch... i tyle, wszedzie tna bitrate (przeciez 90% i tak nie widzi roznicy), zwykle kanaly SD powinny byc zblizone do DVD, na SD cieli bitrate, na HD robia to samo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Snakeee
Niestety znowu masz rację....
Pozostaje nam się cieszyć kanałami HD jakie mamy ( choć jak napisałeś bitrate tną).
 

bourbon

New member
Bez reklam
To sie pytam czy kupil kabel HDMI chociaz zeby zobaczyc to prawdziwa moc na kanale NG HD?
Tak prawdę mówiąc (pisząc) to na kanale NG HD nie odczuwam takiego "łał" jak np. na Discovery HD.
Na National wyraźnie widzę, że coś tu przycinają tę moc HD, obraz już nie taki ostry, tekstury za bardzo plastyczne.

Na EuroSportHD też nie ma tej przysłowiowej "żylety" (w sumie to czytałem, gdzieś, że tutaj prawdziwe HD jest tylko jak pisze Native HD - ja jeszcze takiego znaczka nie spotkałem, bo ESHD mam dopiero od dzisiaj ;))

Największe wrażenie robiły na mnie mecze siatki na PS HD...
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
jak będzie ktoś miał PVR to będzie można stwierdzić jak mocno tną; teraz to tylko można się domyślać;
jeśli prawdą jest to co pisał maciekalisz, że dysk ma być 250 GB ale dostępne dla użytkowników będzie tylko 150 GB i jeśli będzie prawdą co pisze MM na swojej stronie że zmieści się na nim 180 godzin; to z tego wynika, że na 1 godzinę nagrania przypada tylko 0,83 GB – i wszystko jasne;
nawet jeśli przyjąć że będzie dostępne 250 GB to wychodzi na 1 h – 1,39 GB – czyli też mało;
1 godzina dobrego materiału DVD (MPEG-2) zajmuje 3,5 GB, przyjmując, że MPEG4 jest wydajniejszy od MPEG-2 o 30% to 1 godzina dobrego materiału powinna zajmować 2,45 GB
 
Do góry