TV HD w polskiej TK Multimedia

pepe1

New member
Zauwazylem znowu pogorszenie sygnalu na kanalach Hd. Glownie ogladam canal+, takze pozostale nie wiem jak sie zachowuja. Przez jakis czas bylo prawie dobrze, bez zaciec obrazu. Teraz znowu jest gorzej. Obraz na hd tez jakby mniej wyrazny. Napiszcie czy u was jest to samo.
 
N

neox

Guest
Malo ogladam C+, C+ HD bo ostatnio leci tam tama KICHA ze brak slow. Kiedys jak ktos powiedzial ze ma C+ to cos znaczylo teraz..... ramówka żenada. Co wlacze to jakis przedpotopowy czarno bialy FILM. Żenuła! Kanał HD a puszczaja takie filmy LOL!!!
Ogladam czesto kanaly HD, Discovery HD, NG HD albo wieczorkiem MTV HD sobie wlacze - nic sie nie tnie.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zacięcia

U mnie / odpukać / nic się ostatnio nie tnie. Za to notorycznie brak jest synchronizacji obrazu i dźwięku na kanale Kuchnia TV. Żona go często ogląda.... i cały czas mi narzeka. / jakby to była moja wina.../:D
 

Msmichal

New member
neox napisał:
Malo ogladam C+, C+ HD bo ostatnio leci tam tama KICHA ze brak slow. Kiedys jak ktos powiedzial ze ma C+ to cos znaczylo teraz..... ramówka żenada. Co wlacze to jakis przedpotopowy czarno bialy FILM. Żenuła! Kanał HD a puszczaja takie filmy LOL!!!
Moze poprzestawiały Ci sie programy i zasmiast C+ oglądasz TVP kultura;)
Osobiscie nie narzekam na ramówkę C+. Fakt kiedys puszczali bardziej ambitne filmy ale to nie zmienia zdania ze i tak sa obecnie najlepszą stacją telewizyjną. W porównaniu do HBO czy Filmboxów to i tak C+ wypada znacznie lepiej. Jesli dodamy do tego atrakcje sportowe(głownie dla których mam C+) to C+ pozostaje bezkonkurencyjne na rynku.
Jedyny minus tej stacji jest troche słabe HD.
 

stanks

New member
Witam po raz pierwszy!
Czy naprawde w całej Polsce jest awaria cyfrowej TV?

Jestem z Kalisza i TV cyfrowej brak całe popołudnie...
 

kokolokol

New member
nic nie działa

to niby prawda bo u mnie tez nie działa gorzów szlag człowieka trafia przyjdzie z roboty i nawet wyluzować sie nie może przed telewizorem
 
N

neox

Guest
Na pocieszenie powiem wam ze to nie z winy MM:cool:
Awaria łącza biegnacego miedzy kilkoma miastami głównie rejon zachodniej Polski.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cześć!!!

Neox czy możesz użyć magicznej różdżki :D:D:D, pogadać z kim trzeba i sprawić aby w MM pojawił się Eurosport... / najlepiej w HD!!!!!!!!/
 
N

neox

Guest
Mam tylko dobre dojscie do kilku osob, nic wiecej.

Ktos juz kiedys pisal wam co sie stanie jak wrzuca caly analog w cyfre - cena podskoczy na bank, ja poki co chce miec TV w kazdym pokoju a jak wylacza analog to .... ciemnosc widze, przeciez nie bede ladowal 4 dekoderow....nie wiem jak to bedzie po wyl. sygnalu analogowego w Polsce:confused:
To jest rozwiazanie dobre ale dla osob, ktore maja jeden OTV i wkurza ich przelaczanie sie miedzy analog/cyfra.
 
N

neox

Guest
Nie.
Za II gniazdko 5zł, za każde kolejne chyba 3.5zł

Tylko to nie jest tak do konca, jesli posiadasz DTV to mimowolnie stajesz sie posiadaczem drugiego gniazda CATV, bo dekoder ma wyjscie analogowe, mozna sobie kabel puscic na drugi OTV:)

Ten zapis ze masz jedno gniazdo ma na celu chronienie operatora w sytuacji gdy klient zglasza slaby sygnal na 4 TV, przychodzi technik i widzi zalozone przez klienta 3 rozgalezniki jakosciowo cos ala made in china i jeszcze co kawalek to nastepny rozgaleznik - takiego czegos oni nie serwisuja. Ta oplata za kazde kolejne gniazdo w abonamencie to oplata serwisowa.
W nowych blokach, domach, zabudowach instalacje sa tak zrobione ze w kazdym pokoju jest gniazdo ale wlaczenie w nim sygnalu jest mozliwe po podlaczeniu na skrzynce tapowej (klatka, piwnica). Sa tez takie sytuacje ze osoba kupujaca nowe mieszkanie przed jego oddaniem decyduje sie w ktorych pokojach chce miec zamontowane gniazda i wtedy przy podpisaniu umowy podaje sie z ilu gniazd bedzie korzystal klient.

Niestety w innych sytuacjach zostaje montaz rozgalenika albo jesli jest mozliwosc pociagniecie do lokalu drugiego kabla do pokoju gdzie ma byc sygnal CATV.

No coz zmierzamy do tego co nieuniknione:
"14.1.Warszawa(PAP) - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przygotowała projekt uruchomienia w Polsce telewizji cyfrowej, który w czwartek ma być podpisany przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zgodnie z projektem uruchomienie pierwszej wyspy telewizji cyfrowej nastąpi we wrześnie 2009 r. - poinformował przewodniczący rady Witold Kołodziejski."Projekt przesyłamy dziś do prezes UKE i jutro będzie ona gotowa ten projekt podpisać. Ogłaszamy konkurs na pierwszy multipleks telewizji cyfrowej i już we wrześniu 2009 roku stanie się ona faktem" - powiedział na konferencji prasowej Kołodziejski.
"Następnie będziemy uruchamiali kolejne wyspy i ostatecznie wyłączenie telewizji analogowej nastąpi 31 lipca 2013 roku" - dodał.
Wyspy cyfrowe to obszary, na których można odbierać telewizję cyfrową.
Przewodniczący KRRiT zapowiedział przygotowywanie konkursów na drugi multipleks. Docelowo ich liczba ma wynieść sześć.
Kołodziejski poinformował, że zarówno na pierwszym, jak i na drugim multipleksie będzie po siedem miejsc dla nadawców w standardzie MPEG 4.
Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.
Komisja Europejska zaleciła krajom członkowskim wyłączenie nadawania analogowego do 2012 roku, ale Polska wynegocjowała opóźnienie do 2015 roku. W 2014 roku wygasają natomiast koncesje nadawców komercyjnych na nadawanie programów w systemie analogowym.(PAP)"


Wcale mi sie to nie usmiecha :(
W kazdym pokoju jakis dekoder, ehhhhh. Zostanie kupno OTV z tunerem DVB-T obslugujacego MPEG-4 i odbieranie tego co bedzoe dostepne z powietrza :(
 
Ostatnia edycja:

supczinskib

New member
neox napisał:
W kazdym pokoju jakis dekoder, ehhhhh. Zostanie kupno OTV z tunerem DVB-T obslugujacego MPEG-4 i odbieranie tego co bedzoe dostepne z powietrza :(
Ja bym sie tym nie przejmowal, sygnal analogowy ma znikanac z eteru, a nie z kablowki to raz. Dwa, ze nawet jezeli zniknie z kablowki, a klienci beda mieli potrzebe odbierania roznych programow na dwoch odbiornikach w obrebie jednego gospodarstwa domowego to ktos rozwiaze ten problem, przeciez logiczne ze nikt nie bedzie placil dwoch abonamentow. Konkurencja doprowadzi do tego, ze pojawia sie dekodery z kilkoma tunerami lub drugi bedzie oferowany za symboliczna oplate. Upowszechnia sie takze wynalazki rodem z Allegro do dublowania. Rynek nie dopuszcza prozni. Cierpliwosci.
 
Ostatnia edycja:

Theone2006

New member
Byłem użytkownikiem dekodera MM lecz zrezygnowałem z niego. Po pierwsze kanały się powtarzają i wcale nie były w lepszej jakości niż po zwykłym coaxialu. Co do kanału w HD to większość programów, które były tam nadawane były jedynie sztucznie upscalowane gdyż po prostu były nagrane w SD. Ogólnie nic rewelacyjnego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Theone2006 nie do końca tak jest.

I wcale nie zamierzam bronić MM, bo sam ma do nich zastrzeżenia, ale trzeba być obiektywnym. Multimedia nie ma wpływu na to co nadaje nadawca na swoim kanale. Także, jak np. Canal+ daje programy skalowane do HD to wina Canal+ a nie operatora, który ten program udostępnia.

Po drugie wcale tych programów skalowanych nie jest tak dużo. Jest dużo pozycji w HD i ładnie to wygląda. O meczach na Canal+ w HD nie wspominając.

Tak jak wcześniej pisałem nie bronię MM, ale patrzę na to obiektywnie. A co do jakości innych operatorów poczytaj na forach jak np. narzekają ostatnio na jakość kanałów HD w telewizji "N" o cięciu bitarte na max aby upchnąć jak najwięcej kanałów...

Także jak mawia przysłowie"dobrze tam, gdzie nas nie ma..."
 

piciu666

New member
Witam
No i stało się... Po wielkich bojach z Multimedią opisanych wcześniej w końcu doczekałem się odpowiedzi na moje pismo ( telefonicznej niestety - jak widać nikt nie raczył nawet napisać kilka słów). Szanowna Multimedia nie jest w stanie rozwiązać moich problemów i zaproponowała polubowne rozwiązanie umowy - zostawię to bez komentarza.
Niestety mam kolejny problem. Jak by nie patrzył Multimedia w swojej oferci cyfrowej miała zrzut programowy zarówno z N jaki C+. W tej chwili chcąc wybrać jakąkolwiek platformę cyfrową muszę pogodzić się z utrata niektórych programów. I oby nie było zgodnie z przysłowiem "Zamienił dziadek siekierkę na kijek..."
pozdrawiam
 

krzylosiak

New member
Pewnie masz jakis blad autoryzacji-zresetuj zestaw.A ja musze ich pochwalic-juz drugi dzien zadnych zaciec!!!-smiga az milo popatrzec,zaraz zerkne jak p2p biega...moze tez sie poprawilo?
 
Do góry