TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
nie tyle MM nie daje sobie rady z TV cyfrową co ADB nie potrafi sobie poradzić z cyfrą w kablu (Vectra też ma sprzęt ADB i też ma te same problemy); z tego co mi się obiło o uszy to w n-ce ADB nie ma takich problemów;
problemy te mogą wynikać z lichej jakości infrastruktury - kable dawniej były kiepskiej jakości (ten nowy kabel antenowy, którym podłączyli mi STB jest prawie dwa razy grubszy od tego starego) i nie mają odpowiedniej przepustowości; z powodu lichych kabli telefonicznych Dialog ma jeszcze większe problemy ze swoją tv cyfrową (programów HD nawet nie proponują bo nie przejdą);
ale z drugiej strony w takiej UPC nie słyszałem aby mieli takie problemy - mają sprzęt innej firmy

p.s.
nowszy model STB ADB-5820C ma możliwość zamontowania oprócz modemu również dysku twardego do 500GB
http://www.adbglobal.com/files/ADB_datasheet_5820C.pdf
niestety nam MM takiego prezentu nie zrobi, pomimo że wielu chętnych pewnie dodatkowo by zapłaciło (ja na pewno);

MM z lidera w TV cyfrowej stał się outsiderem pod każdym względem, zarówno z ofertą, jakością jak i możliwościami technicznymi
 

krzylosiak

New member
Zgadza sie.....od swiat p2p to tragedia.Mam łacze 1Mb-przepustowosc niby w normie ok.120kb/s.Na infolini twierdza,ze nic nie blokuja.....no ale mowic to oni moga.Rapidy i tym podobne takze tragedia.Telewizja jakby troche mniej czkala.....no ale cos za cos :D
 
N

neox

Guest
Pełna przepustowosc na torrencie, w nocy po zwiekszeniu leci równiutko 1024kB/s, w ciagu dnia równo 730kB/s:cool: Zero problemów.
 

ptr3009

New member
Na internet z multimedii nigdy nie narzekałem. Teraz jest w porządku. Sciągam z torrentów w dzień max z 1mega łącza, a w nocy 2 mega. Jest OK. :D
 

xolzok

New member
Bez reklam
Zależy z jakich serwerów się bierze torenty. Na serwerach bez wymaganego seedowania ciężko uzyskać pełną szybkość ściągania (hit & run).
 
N

neox

Guest
xolzok napisał:
Zależy z jakich serwerów się bierze torenty. Na serwerach bez wymaganego seedowania ciężko uzyskać pełną szybkość ściągania (hit & run).

Dlatego nie korzystam z takich zrodel:cool:
To chyba nie wina MM ze nie osiagasz max. transferu na serwerach z mala iloscia seedow?;)
 

krzylosiak

New member
Przeciez sa nie tylko torrenty....ale jak juz neox zaczeles to u mnie przy ok.1000 sedow i 2000 perow plik nie przekracza praktycznie nigdy predkosci 30kb/s.Do grudnia uzywalem DC.Transfery praktycznie non stop na maxa.......i z dnia na dzien sie skonczylo.Wymyslili promocje i zaczely sie problemy.Zeby gdzies cos przyspieszyc musieli gdzies indziej cos przyciac....takie jest moje zdanie.
 

xolzok

New member
Bez reklam
neox napisał:
Dlatego nie korzystam z takich zrodel:cool:
To chyba nie wina MM ze nie osiagasz max. transferu na serwerach z mala iloscia seedow?;)

Oczywiście, że nie jest to wina MM. Na innych serwerach wymagających seedowania osiągam maksymalny transfer.
Jeżeli chodzi o internet to nie mam Multimedii nic do zarzucenia.
 
N

neox

Guest
krzylosiak napisał:
Przeciez sa nie tylko torrenty....ale jak juz neox zaczeles to u mnie przy ok.1000 sedow i 2000 perow plik nie przekracza praktycznie nigdy predkosci 30kb/s.Do grudnia uzywalem DC.Transfery praktycznie non stop na maxa.......i z dnia na dzien sie skonczylo.Wymyslili promocje i zaczely sie problemy.Zeby gdzies cos przyspieszyc musieli gdzies indziej cos przyciac....takie jest moje zdanie.

Jak korzystasz z jakis dennych zrodel to nawet 5000 seedow Ci nic nie da. Czyli co u Ciebie przycieli a u mnie nie?;) Sciagam plik gdzie seedow jest az 45! Transfer mam makasymalny, leci wlasnie 1012kB/s:cool:
 

kaput

New member
a dla mnie jak nie szło tak nie idzie seedów i peerów pełno a predkosc 15,20 max.próbowałem z róznych stron i bez zmian 2 mega łącze idze sie jeba...
 

kamilb

Member
Sorry za OT.

Pobierając przez torrenty liczba seedów nie jest aż tak ważna. Wystarczy jeden seed który ma dobre łącze albo np Shell i wtedy prędkość pobierania jest max. I tak jak napisał neox może być i 5000 seedów ze słabym łączem(tak jest zazwyczaj na darmowych torrentach) i wtedy prędkość będzie słaba. Jednak obecnie zamiast torrentów można ściągać przez rapidshare a jak ktoś nie ma konta premium to są darmowe dobre serwery. Tu prędkość zazwyczaj jest max również i nie ma problemu z seedami itd.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Konto Free, bez znaczenia o której, tak samo słabo. Nie twierdzę, że to wina MM, ale fakt jest faktem muli. Dawniej tak nie było....
 

k0val

New member
kiedyś z netem od MM miałem problem taki że w grach sieciowych straszne lagi były.Na forach było bardzo wiele użytkowników z tym samym problemem mających internet od MM podobno gubią się pakiety w ich necie.
 

supczinskib

New member
Eksperci: 2009 będzie dobry dla Multimedia Polska

Wrożby z www.multimedia.pl:
"Eksperci: 2009 będzie dobry dla Multimedia Polska"

Miło nam poinformować, że spółka Multimedia Polska po raz kolejny została dostrzeżona i wyróżniona. W rankingu „Gracze Roku 2009” opublikowanym w styczniowym numerze magazynu Forbes, jury składające się z doradców biznesowych i menedżerów funduszy private equity, wytypowało przedsiębiorców, którzy będą w 2009 r. nadawać ton w swoich branżach.

itd..

Realia w liczbach:
Rynek platform cyfrowych rozwija się na dobre. Obecnie z ich oferty korzysta 4,7 milionów Polaków. To prawie o 200 tysięcy więcej niż abonentów tzw. kablówek. W ubiegłym roku trzej operatorzy satelitarni: Cyfrowy Polsat, platforma n i Cyfra+, zdobyli ponad 1,7 miliona nowych klientów. Jak przewiduje Gazeta Prawna, w tym roku może ich być nawet 1,4 miliona.

Jak tłumaczą analitycy rynku tak dobry wynik TO ZASŁUGA DOBREJ OFERTY PLATFORM I MOCNEJ KONKURENCJI CENOWEJ. Jak zaznacza Janusz Sulisz, wydawca branżowego serwisu SATKurier.pl, zainteresowanie Polaków było tak duże, że operatorom niekiedy brakowało sprzętu.

W 2008 roku najwięcej nowych klientów zdobył Cyfrowy Polsat, prawie 700 tysięcy. Obecnie operator posiada 2,8 milionów abonentów. Cyfra+ pozyskała około 300 tysięcy użytkowników i ma ich obecnie 1,38 miliona. Natomiast platformę n wybrało 320 tysięcy osób i w ten sposób najmłodszy z operatorów ma obecnie pół miliona użytkowników.

Równie wielkim powodzeniem w minionym roku cieszyła się oferta bezabonamentowa. Na jej podstawie użytkownik korzysta z darmowych programów i w każdym momencie ma dostęp do oferty płatnej. Cyfrowy Polsat ma około 300 tysięcy takich klientów, a platforma n około 92 tysięcy.

Jednak według prognoz analityków rynku, prawdziwe rekordy telewizji satelitarnej jeszcze przed nami. Również szef platformy n Maciej Sojka przyznaje, że "potencjał rynku jest wciąż ogromny, bo blisko połowa gospodarstw domowych korzysta tylko z skromnej oferty telewizji analogowej".

Podsumowanie:
Multimedia Polska na koniec września 2008 miała 647 tysięcy wszystkich abonentów, a Cyfrowy Polsat w samym tylko 2008 roku zdobył 700 tysięcy NOWYCH abonentów.

Amen.
 
Ostatnia edycja:
Do góry