TV HD w polskiej TK Multimedia

k0val

New member
Na pilocie od dekodera są przyciski do regulacji głośności.Ale wcale nie działają...(ani jak mam dźwięk w tv i ani z kina)

czy wam to działa i czy ktoś wie jak zrobić żeby to działało...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No kOval mam tak samo połączone. Wcześniej jak miałem połączony tuner z TV kablem euro regulacja głośności działa na TV. Po podłączeniu przez HDMI już nie działa.
Może Kamil się wypowie jak to połączył, że mu działa to skorzystamy z jego wiedzy....

Pozdrawiam
 

Debuger

New member
Regulacja głośności z pilota dekodera przez HDMI na chwilę obecną możliwe jest tylko w N-ce. Umożliwiła im to ostatnia aktualizacja softu do ADB.

Multimedia jest jak zwykle krok do tyłu.
 
Ostatnia edycja:

kowal131

New member
kowal131 napisał:
Wczoraj zamówiłem sobie C+ HD, zwykly C+ mam juz ponad pół roku. Instalacja miała potrwąć do ok. tygodnia czasu. Dziś otrzymałem telefon z MM, że niestety nie jest technicznie możliwe podłączenie u mnie C+ HD, na moje pytanie czemu moge odbierać inne programy HD ( Polsat Sport HD, NATIONAL G. HD, TVP HD), a C+ HD nie mogę pani oczywiście nie potrafiła odpowiedzieć. Może ktoś z was może mi to wytłumaczyć? Czy ktoś mieszkający w Łodzi na Bałutach ma może C+ HD? Wydaje mi się, że coś ściemniają. W czwartek jak będe miał czas to zadzwonię do nich i nie ustąpie aż mi ktoś nie wytłumaczy niemożliwości podłaczenia u mnie C+ HD.

Ktos wie czemu nie chcą mi podłaczyc C+ HD?
 

kamilb

Member
k0val napisał:
Na pilocie od dekodera są przyciski do regulacji głośności.Ale wcale nie działają...(ani jak mam dźwięk w tv i ani z kina)

czy wam to działa i czy ktoś wie jak zrobić żeby to działało...
Mam podłączony dekoder do TV przez złącze Euro i jest OK.

PS. Heh niestety ale nic nie będzie z mojej wiedzy Marciniozo bo mam (tak jak Ty miałeś) dekoder do TV przez złącze Euro a nie HDMI. Najwyraźniej zaszło małe nieporozumienie. Sorki:)
 

k0val

New member
ok wszystko jasne ale na jednej rzeczy sie zawiodłem na stronie multimedi pisało że w tv cyfrowej jest cyfrowy dźwięk a ja ten mam tylko na kanale hd.
Może jest tylko wtedy kiedy film jest specjalnie nadawany w tym dźwięku(na przykład na tvn)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kamilb wszystko jasne!!!;)

kOval co do dźwięku cyfrowego to zależy co przez to rozumiesz. Jeżeli chodzi Ci o dźwięk DD5.1 to się zgadza, jest taki na NG HD i był na TVP HD. Na canal+ HD nie spotkałem.... może przegapiłem jakiś film...

Co do pozostałych kanałów to dźwięk jest DD2.0 czyli stereo, na TVN na niektórych filmach jest surround, ale DD5.1 to już MM nie nadaje, a w TVN takie filmy są.
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
k0val napisał:
"...
Jak sądzicie warto barć polsat sport hd ? Jakie są ceny kanału może ktoś wie?"
pozdrawiam
:cool:
Najpierw przez trzy miesiące płacisz 1,oo zł. później po 7,oo zł. miesiecznie. Umowę podpisujesz na 6 misięcy.
Według mojej oceny obecznie nie ma w tym programie nic ciekawego, głownie biegną powtórki - zamówiłem go ze względu na ME w piłce nożnej. Obraz po HDMI jest ekstra!
Czasami w piątkowym wydaniu Przeglądu Sportowego jest dodatek telewizyjny z kanałami sportowymi i tam można przeczytać co jest nadawane na Polsat Sport HD.
 

Wieslav

New member
Wczoraj/Dzisiaj doświadczyłem dość dziwne zjawisko ogladając cyfrowy pakiet MM. Przez pewien czas brakowało kilku programów które zawsze można było oglądać. Po pewnym czasie wróciło prawie wszystko do normalności oprócz programu Polsat Sport HD, którego nie mogłem oglądać oraz na programie Zone Club nie było obrazu tylko był dźwięk w tym polski lektor. Dzisiaj po godzinie 0,00 wrócił obraz na programie Zone Club, ale lektor tłumaczący ( nadawany program w języku angielskim ) program mówił w języku węgierskim!!
:grin:
Przez pewien czas można więc było można spokojnie zapoznawać się i uczyć języka węgierskiego.
Mam ewentualnie pytanie do osób zorientowanych w zawiłościach nadawania i kontrolowania programów w MM.
Czy ktoś to śledzi i poprawia czy tylko czeka się na sygnały od odbiorców programów MM, że coś jest nie tak z jakimś programem?
Czy też czasami ktoś sie "bawi" przy wyborze sygnału na dany kanał, który jest nadawany?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wieslawv kiedyś było takie powiedzenie "Polak Węgier dwa bratanki!!!" A tak poważnie do dziwna sprawa.... firma MM potrafi zaskoczyć. Ja oglądałem wczoraj wieczorem mecz na PS HD i było wszystko OK".
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kOval zdarzają się te zakłócenia... wynika to chyba ze zbyt dużej kompresji...

Edit
Co do jakości to mam pytanko, nagrywam właśnie film Siedmiu Wspaniałych z TV - program 2 - jakość kiepściutka.... Czy może orientuje się ktoś czy wersja wydana na DVD jest odrestaurowana? I jaką jakość prezentuje?
 
Ostatnia edycja:
Do góry