TV HD w polskiej TK Multimedia

wieczny

New member
witam
przegladam ten temat i nigdzie nie mogę sie dopatrzyć czy istnieje możliwoość nagrywania z mmp5800c posiadam to ''cudo'' od 2 miesięcy i do tej pory nagrywałem z analogu ale na dekoderku doszło mi kilka kanałów i d... nie mam jak sobie czasem coś nagrać :(
pozdrawiam
 

pepe1

New member
marciniozo napisał:
Piotreksuchy jest dużo racji w tym co piszesz.... zwłaszcza w tym o konkurencji. jeżeli firma nie ma konkurencji to tak to wygląda. U mnie jest podobnie jest tylko jedna kablówka Multimedia i j

Juz wczesniej tez pisalem a dziwnych praktykach operatorow nie wchodzenia sobie w droge. Jestem ciekaw co by na to powiedzial urzad ochrony konsumentow. Niestety MM w ogole sie nie rozwija. Inni operatorzy w ofertach maja coraz wiecej kanalow, lepsza jakosc, zmieniaja soft aby poprawic jakosc dodatkowych funkcji. Widzicie sami jak jest oferta kanalow i jakosc obrazu. Przewodnik po programach tez jest tragiczny. Widzialem u innych operatorow jak to dziala. Jest tam o wiele lepiej.
 

Wieslav

New member
TOYA i MM podzieliły się strefami wpływów w Łodzi już kilka lat temu i nie ma między nimi konkurencji na terenie Łodzi.
Dodatkowo jeszcze trzeba by przełamywać opory Zarządów Spółdzieli Mieszkaniowych / Wspólnot Mieszkaniowych, które są niechętne aby w jednym bloku oferty telewizyjne przedstawiały więcej niż jedna firma kablowa. Chętnie bym porozmawiał z osobą która może ma ofertę więcej niż jednej firmy kablowej oferującej programy tv, radio!
:eek:k:
Sam zastanawiam się nad montażem talerza do odbioru programów satelitarnych tv i radia zamiast kablowych programów tv i radia.
Nie które SM/WM zapomniały już o tym aby zamontować anteny do odbioru programów radiowotelewizyjnych!
 
N

neox

Guest
wieczny napisał:
witam
przegladam ten temat i nigdzie nie mogę sie dopatrzyć czy istnieje możliwoość nagrywania z mmp5800c posiadam to ''cudo'' od 2 miesięcy i do tej pory nagrywałem z analogu ale na dekoderku doszło mi kilka kanałów i d... nie mam jak sobie czasem coś nagrać :(
pozdrawiam

No ale z czym masz problem?
Dekoder podlaczasz do nagrywarki przez scarta z nagrywarki czym tam chcesz do TV.
W dekoderze musisz miec ustawiony tryb RGB (normalne ze 720p/1080i przez scarta nie pojdzie i nagra Ci tylko dzwiek bez obrazu). Na dekoderze ustawiasz kanal, z ktorego chcesz cos nagrac, w nagrywarce wybierasz wejscie do ktorego podlaczyles dekoder (AV 2,3 czy tam cos w tym stylu, zalezy jaki sprzet) i nagrywasz. Nie widze zadnego problemu. Testowalem i dziala.
 

macieksmol

New member
multimedia Płock

Witam,to mój pierwszy wpis więc witam wszystkich,chciałem się spytać czy ma ktoś z Was podłączoną telewizję cyfrową + HD w Płocku,jak to chodzi? Pzdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wskalski, zapytałem się w BOK o co chodzi z tym kanałem. Uzyskałem odpowiedź, że to pomyłka, strona w przebudowie i ma to szybko zostać naprawione.... dni mijają a to info nadal jest.

Przy okazji pytałem o Eurosport HD, TVP HD..... standardowa odpowiedź jak pojawią się nowe kanały to abonenci się o tym dowiedzą... odkrywcze !!!
 

xolzok

New member
Bez reklam
Strona MM to żenada. Prymitywny wygląd i budowa, aktualizacje maksymalnie raz na miesiąc.
Jeden z największych operatorów kablowych w Polsce mógłby się bardziej postarać i zbudować porządny portal bo to co jest teraz nie wygląda na własność poważnej firmy.
Nie będę już wspominał eBOK-u z prawdziwego zdarzenia.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
bezruch

Pal licho stronę...., ale ostatnio w MM jakiś zastój. Przecież chyba docierają do nich sygnały od nas abonentów. Przypuszczam, że bardzo wielu zapłaciłoby np. za Eurosport, którego nie ma. Także argument firmy, że Eurosport podniósł opłatę za swój kanał uważam za nietrafiony.
 

k0val

New member
jtd napisał:
Jest cicho ale zaraz bedzie glosno, bo niedlugo ich oferta obejmie cala Polske.
Ale cos malo programow maja narazie tylko 30...:(
Mam nadzieje, ze sie poprawia:cool:
post z 2002 roku dziś mamy 2008 a w podstawowym pakiecie nadal 30 :D
to wyjaśnia wszystko ;) multimedia=wolno wolno,wolniej,....,gleba?

mam takie pytanie jakiej firmy jest dekoder od multimedi?Może ktoś wie jaki jest kod do niego bo chce skonfigurować go z pilotem uniwersalnym ;)

pozdrawiam
 

piooter

New member
multimedia

cześć! czytam i czytam, w związku z tym, że tych stron jest tyle, ciężko mi znaleźć odpowiedź na pytania... bardzo bym prosił kogoś o informację...
czy kupując dtv, na telewizorze będę miał programy cyfrowe (te 30 czy ileś tam) i resztę w analogu? czyli razem będę miał ok 70 kanałów (cyfrowe+analogowe) ?

i drugie pytanie, cyfrowa jakość tzn jaka rozdzielczość? HD ma 1080i a ta reszta jaką, bo to chyba nie jest te 720/xx ? (PAL)

po trzecie, jaki polecacie kabel hdmi? z tego co wyczytałem to oni podłączają przez euro, więc wypadałoby się zaopatrzyć w coś lepszego. Czy ten Da-Vinci jest wystarczający? (chwalony był na niektórych stronach tego tematu)

z góry dziękuję za pomoc laikowi :)
pozdrawiam!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A wiec tak:

Ad.1 Tak Masz kanały Cyfrowe z DTV + analogowe, w sumie jest ich więcej, możesz też w DTV wykupić dodatkowe pakiety.

Ad.2 Rozdzielczość zależy od nadawcy danego programu. Tuner DTV oczywiście obsługuje 1080. A 720 o którym piszesz to też HD w b. dobrej jakości. SD to PAL.

Ad.3 Oczywiście możesz dokupić przewód HDMI, aby oglądać kanały HD to nawet musisz, no chyba, że wykorzystasz połączenie komponent. Co do przewodu HDMI to nie ma co przesadzać z ceną.

Generalnie jakość programów HD jest super, pozostałych nadawanych w SD z DTV w zależności od nadawców, ale nie jest źle.
 

wskalski

New member
ale też musisz wiedzieć że część kanałów w podstawowym pakiecie powtarza się w wersji analogowej i cyfrowej, z jakością raczej na korzyść cyfrówki...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mm

Wskalski oczywiście masz rację, że kanały się powtarzają. Jak dla mnie to wszystkie powinny być nadawane cyfrowo.
Co do jakości to oczywiście te cyfrowe bez dwóch zdań prezentują się lepiej.
Nie jest to jakiś potężny skok jakościowy, ale zdecydowanie widoczna jest różnica.

Pozdrawiam
 

Thomy

New member
marciniozo napisał:
A wiec tak:

Ad.2 Rozdzielczość zależy od nadawcy danego programu. Tuner DTV oczywiście obsługuje 1080. A 720 o którym piszesz to też HD w b. dobrej jakości. SD to PAL.


720/576 to pełna rozdzielczość PAL i o to w pytaniu chodziło.
Jest on chyba tylko na CANAL+ i to nie zawsze.
Proponuje czytać ze zrozumieniem i nie wprowadzać innych w błąd.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Proszę bardzo kOval, co do VoD to muszę zobaczyć też dawno tam nie byłem, bo szału tam nie ma ceny też nie powalają. Żeby jeszcze były tam filmy w jakości HD.... to by człowiek jakieś stare hity z chęcią obejrzał. A tak....

Edit

Thomy, pytanie było dziwnie trochę zadane. Co do rozdzielczości to chodziło mi o tuner DTV, w którym jest obsługa rozdzielczości 720p.
Co do pełnego PAL.... gdyby nadawcy faktycznie nawali w rozdzielczości 720x576 to byłoby świetnie.To, że Canal + nadaje program anamorficznie w 16:9 / i super / nie oznacza, że nadaje w pełnej rozdzielczości PAL / niestety /
To tyle jeżeli chodzi o wprowadzanie w błąd.
Zresztą tylko ten się nie myli co nic nie robi.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Thomy

New member
k0val jeśli nie masz pilota Logitech to będzie problem.
Próbowałem różnych pilotów i tylko Logitecha udało się zmusić do współpracy z ADB
 
Do góry