TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
stogdy napisał:
Dokładnie tak jest.
Telewizor to 32PFL7862D/10, kino LX3900SA, oba PHILIPSA. Telewizor ma tuner cyfrowy i może dlatego to działa (bo wydaje 5.1, właśnie przez to wyjście coaxialne) . Prawdę mówiąc, też nie bardzo wierzyłem w to połączenie, ale działa.

No to super. Ja myslalem ze dekoder poprostu DD wypuszcza tylko i wylacznie po opticalu. Zapewne kazdy TV przez zlacze HDMI otrzymuje dzwiek 5.1 z dekodera tylko tak jak pisalem malo ktory TV LCD ma cyfrowe wyjscie audio, zeby puscic go na kino domowe i dlatego wtedy nalezy podlaczyc dekoder wlasnie kablem optycznym8) Wydaje mi sie ze rozwiazalismy zagadke...chyba:grin:
 

radarinio

New member
eurosport hd i multimedia

Hehe
Teraz to Multimedia poczuję co zrobiła rezygnować z Eurosport!
Jak to się potwierdzi to tylko poczekam do końca umowy żeby zmienić usługodawce tv na firmę która ma u siebie w ofercie eurosport. Od maja mają nadawać w HD a tym lepiej że zaczną od wielkoszlemowego turnieju tenisa ( ślinka leci ) :D
Niby z kontrą wychodzi TVP Sport HD ale nadawac będą tylko testowo w 3 dużych miastach...echhh
 

Debuger

New member
radarinio napisał:
Jak to się potwierdzi to tylko poczekam do końca umowy żeby zmienić usługodawce tv na firmę która ma u siebie w ofercie eurosport. Od maja mają nadawać w HD a tym lepiej że zaczną od wielkoszlemowego turnieju tenisa...
radarinio - zbyt entuzjastycznie uważam podszedłeś do tej informacji. Owszem Eurosport HD startuje 25 maja, ale w Skandynawii oraz w Hiszpanii i Portugalii. Znasz powód rezygnacji MM z kanału Eurosport, więc domyśl się ile będą chcieli za swój flagowy kanał w HD ? Dlatego wątpię aby którakolwiek sieć kablowa zdecydowała sie na zakup licencji... Może tylko z platform "N"-ka.

Pozdrawiam
 

radarinio

New member
złość ;-)

Masz rację :)
...wiesz to taka złość, bo żałuje tylko jednego wielkoszlemowych turniejów tenisa, a ja to kocham :)
ale tak naprawdę niech MM pokażą że coś potrafią bo jak narazie to cisza...
Muszą czymś nas zaskoczyć abyśmy znimi zostali...
działajcie działajcie MM ;-)
 
N

neox

Guest
xolzok napisał:
W Multimedii ma być ponoć niedługo Canal+ Sport HD i może Canal+ Film HD.
Nie, że ma być tylko będzie ;)...trwają testy:roll:
Ciekawe jaka cena bedzie za paczke C+ w HD:roll:

Aha a co do Eurosport HD to nie zdziwilbym sie gdyby MM dogadala sie z Eurosportem i kanał HD jak i zwykły Eurosport a może i jeszcze Eurosport 2 weszłyby do pakietu cyfrowego a nie do analogu :) Przemyślana zagrywka ;) kto wie, kto wie.
 
Ostatnia edycja:

noode

New member
Dziś założyli mi MM Cyfrową, miałem nadzieję że jakość Cyfrowa > Analogowa... lecz sie przeliczyłem, jedyny kanał z dobrą jakościa to NGHD.
Być może jest to wina tego że nie mam kabla HD tylko podłączenie przez Euro lecz jakość Cyfrowa i tak powinna być wyższa nawet przez Euro... drugim niedogodnieniem jest to że nie mogę odbierać dziwięku na kinie domowym przez dekoder, jedynie analogową :/
 

xolzok

New member
Bez reklam
noode napisał:
Dziś założyli mi MM Cyfrową, miałem nadzieję że jakość Cyfrowa > Analogowa... lecz sie przeliczyłem, jedyny kanał z dobrą jakościa to NGHD.
Być może jest to wina tego że nie mam kabla HD tylko podłączenie przez Euro lecz jakość Cyfrowa i tak powinna być wyższa nawet przez Euro... drugim niedogodnieniem jest to że nie mogę odbierać dziwięku na kinie domowym przez dekoder, jedynie analogową :/

Syganł cyfrowy jest ale o jakości możesz pomarzyć :(
 

Debuger

New member
neox napisał:
Aha a co do Eurosport HD to nie zdziwilbym sie gdyby MM dogadala sie z Eurosportem i kanał HD jak i zwykły Eurosport a może i jeszcze Eurosport 2 weszłyby do pakietu cyfrowego a nie do analogu :) Przemyślana zagrywka ;) kto wie, kto wie.

A wiesz neox że pomyślałem o tym samym ;) Bardzo prawdopodobny scenariusz. Pozostaje tylko kwestia ceny owego pakietu.
 

PanMik

New member
Cyfrowa Multimedia od wczoraj

Witajcie !

Od wczoraj mam cyfrową Multimedię. Uczucia mam mieszane. Niektóre kanały są rzeczywiście lepsze niż w analogu. Cały obraz jest jaśniejszy i bardziej kontrastowy, tak że ustawienia TV muszą być na jakieś 30 %. C+ całkiem całkiem, ale C+ Sport to już żenada. Lepszy jest w analogu chyba. NGC HD bardzo dobrze, ale wszystko psuje zacinanie się obrazu i inne tego typu objawy typowe dla obrazu cyfrowego świadczące o tym, że coś gdzieś nie wyrabia.
Powiem tak - jeśli będzie się to regularnie powtarzało, jeśli C+ Sport będzie miał taką jakość jak ma, to ja będę pisał reklamacje. Jeśli trzeba to nie jedną. Po prostu to jest oszustwo - w reklamach super jakość itd. (a ponoć w reklamach już nie można kłamać). Skoro tak to albo niech będzie ta jakość albo hasta la vista.
W kablówce już nie można wszystkiego zrzucić na warunki atmosferyczne, itp., a kabel do TV mam HDMI - więc nie wiem jaki wykręt mogliby zastosować??

Pozdrawiam
 
N

neox

Guest
PanMik napisał:
Witajcie !

Od wczoraj mam cyfrową Multimedię. Uczucia mam mieszane. Niektóre kanały są rzeczywiście lepsze niż w analogu. Cały obraz jest jaśniejszy i bardziej kontrastowy, tak że ustawienia TV muszą być na jakieś 30 %. C+ całkiem całkiem, ale C+ Sport to już żenada. Lepszy jest w analogu chyba. NGC HD bardzo dobrze, ale wszystko psuje zacinanie się obrazu i inne tego typu objawy typowe dla obrazu cyfrowego świadczące o tym, że coś gdzieś nie wyrabia.
Powiem tak - jeśli będzie się to regularnie powtarzało, jeśli C+ Sport będzie miał taką jakość jak ma, to ja będę pisał reklamacje. Jeśli trzeba to nie jedną. Po prostu to jest oszustwo - w reklamach super jakość itd. (a ponoć w reklamach już nie można kłamać). Skoro tak to albo niech będzie ta jakość albo hasta la vista.
W kablówce już nie można wszystkiego zrzucić na warunki atmosferyczne, itp., a kabel do TV mam HDMI - więc nie wiem jaki wykręt mogliby zastosować??

Pozdrawiam

C+ Sport bedzie lepszy jak dadza wersje HD co ma lada moment nastapic, a poki co reklamacje na C+ Sport SD nic Ci nie dadza, co do lepszej jakosci kanalow SD no to trzeba czekac az bitrate zwieksza;) ale nie ma co oczekiwac cudow, SD to SD, niektorzy maja OTV po 52 cale i placza ze im piksele widac jak podlacza dekoder przez hdmi i ustawia 1080i czy tam 720p - a zanim nasze rodzime kanaly przejda na HD to jeszcze sporo wody w Wisle uplynie;)

Jesli obraz klatkuje Ci na NG HD (raz na jakis czas moze sie zdarzyc ;) ale nie powinno to byc nagminne) to zglos to, wyglada na slaby sygnal i wypadaloby zeby sprawdzil to technik.
 

PanMik

New member
Sygnał

Informacje z diagnostyki dekodera:
Siła sygnału - 30 do 31
S/N - 39,5 do 40,9 dB
Stan tunera - Wstrojony
BER - 0.0E0

Jakość sygnału - nie rozumiem tej kolorowej belki??

I co powiesz o takim sygnale? Wymaga wzmocnienia? Pomoże to coś dla NG?
Pozdrawiam
 

xolzok

New member
Bez reklam
PanMik napisał:
Informacje z diagnostyki dekodera:
Siła sygnału - 30 do 31
S/N - 39,5 do 40,9 dB
Stan tunera - Wstrojony
BER - 0.0E0

Jakość sygnału - nie rozumiem tej kolorowej belki??

I co powiesz o takim sygnale? Wymaga wzmocnienia? Pomoże to coś dla NG?
Pozdrawiam

Ja mam:

Siła sygnału - 35 do 38
S/N - 40,9 dB
Stan tunera - Wystrojony
BER - 0.0E0

i też mam problemy z jakością sygnału z haczeniem i czasowymi brakami niektórych kanałów
 
N

neox

Guest
Powiem wam ze nie jestem do konca przekonany co do tych danych jakie widac w dekoderze ale jesli na NG HD chaczy Ci sie oraz to jest to sprawa dla dzialu technicznego, u mnie nic sie nie przycina (no raz kiedy tam cos przytnie). Jesli samoczynnie zanikaja jakies kanaly (najczesciej od tego kanalu gdzie leca Zwiastuny VOD i dalsze) to rowniez jest to objaw ze cos jest nie tak z sygnalem. Jesli mowimy o calkowitym zaniku kanalow oprocz 1,2, Polsat....to jest to zupelnie inna sprawa, problem po stronie MM - pracuja nad jego rozwiazaniem.
U mnie sila sygnału wynosi:48.0 - tylko tak jak napisalem nie jestem pewien czy to sa faktycznie realne parametry.
 

Debuger

New member
Panowie, siła sygnału tak naprawdę to sprawa drugorzędna. Przycinanie, haczenie, zaniki dźwięku, klatkowanie, pikseloza itd. itp. to w głównej mierze wina zbyt małego bitrate na łączach MM. Dopóki nie zwiększy się przepustowość łączy, to jakość zawsze będzie marna.

Na chwilę obecną kompresują dane tak, aby upchnąć je na łączach jakie są. Odbija się to czkawką na jakości - nawet kanałów HD, także nic nie pomoże zwiększanie siły.
 

xolzok

New member
Bez reklam
neox napisał:
Powiem wam ze nie jestem do konca przekonany co do tych danych jakie widac w dekoderze ale jesli na NG HD chaczy Ci sie oraz to jest to sprawa dla dzialu technicznego, u mnie nic sie nie przycina (no raz kiedy tam cos przytnie). Jesli samoczynnie zanikaja jakies kanaly (najczesciej od tego kanalu gdzie leca Zwiastuny VOD i dalsze) to rowniez jest to objaw ze cos jest nie tak z sygnalem. Jesli mowimy o calkowitym zaniku kanalow oprocz 1,2, Polsat....to jest to zupelnie inna sprawa, problem po stronie MM - pracuja nad jego rozwiazaniem.
U mnie sila sygnału wynosi:48.0 - tylko tak jak napisalem nie jestem pewien czy to sa faktycznie realne parametry.

Dość rzadko zdarza się,że podczas przeskakiwania między kanałami znajdę jakiś bez obrazu i dzwięku, a czasami leci sam dźwięk. Czasami jak poskaczę po kanałach to brakujący wskakuje, czasami nic to nie daje. Nie zauważyłem tego problemu na 1, 2 i Polsacie a raczej przy zagranicznych stacjach.
 
N

neox

Guest
Debuger napisał:
Panowie, siła sygnału tak naprawdę to sprawa drugorzędna. Przycinanie, haczenie, zaniki dźwięku, klatkowanie, pikseloza itd. itp. to w głównej mierze wina zbyt małego bitrate na łączach MM. Dopóki nie zwiększy się przepustowość łączy, to jakość zawsze będzie marna.

PIKSELOZA, stopklatka, haczenie na NG HD nie ma prawa byc jesli jest prawidlowy sygnal. U mnie zadna z powyzszych niedogodnosci nie ma miejsca. Pikseloza na kanalach SD to zupelnie inna bajka i faktycznie mogliby bitrate zwiekszysc, z tym ze niech nikt nie oczekuje ze na kanalach SD ktore pusci na 50 tam ilus calach bedzie mial obraz zylete, to jest SD do tego dekoder skaluje ten obraz do 720p lub 1080i - z malucha nie da sie zrobic ferrari;) a jak juz pisalem zanim nasze stacje wejda w HD to duza czasu jeszcze uplynie.
 

noode

New member
a co z kablem HDMI? jest sens kupowac ten kabel do MM Cyfrowej czy mam nadal ogladac TV na zwyklym euro? jak radzicie, nie chce wyrzucac pieniedzy w bloto na kabel HDMI jezeli niczego on nie zmieni. Mam TV LCD Sony Bravia 32 model U.
 
Do góry