TV HD w polskiej TK Multimedia

klosz007

New member
@NeuroPL
Czyli ten Twój dekoder to 3831CDX i ma na 100% dysk 500GB ? (użyłeś też nazwy 3810CDX). Ja się dziś pytałem w lokalnym łódzkim BOK czy mogę wymienić mój 5810CDX na ten 3831CDX (bo mój ma dysk 250GB a ten drugi ma 500GB i działa dużo lepiej a nie jestem na 100% przekonany do CAM) to mi powiedzieli, że:
- nie ma nowszych dekoderów PVR niż ten mój 5810CDX
- że ten mój 5810 ma dysk 150GB (no a mój egzemplarz ma na 100% 250GB)
- jeśli ktoś ma dekoder z dyskiem 500GB to na pewno nie jest to dekoder Multimedia Polska tylko np. nc+

Przy czym na stronie dekodery.mm.pl jest pokazany model 3831CD/3831CDX... Choć nie ma instrukcji obsługi ani podanej pojemności dysku - zakładam, że być może jest na tyle nowy że jeszcze o nim nie wiedzą ? Ale podpisujesz się, że jesteś z Łodzi więc już w Łodzi chyba są takie dekodery...

Ogólnie to mi się słabo robi jak myślę o jakości obsługi klienta w MM.
 
Ostatnia edycja:

Kristop

New member
@NeuroPL
Czyli ten Twój dekoder to 3831CDX i ma na 100% dysk 500GB ? (użyłeś też nazwy 3810CDX). Ja się dziś pytałem w lokalnym łódzkim BOK czy mogę wymienić mój 5810CDX na ten 3831CDX (bo mój ma dysk 250GB a ten drugi ma 500GB i działa dużo lepiej a nie jestem na 100% przekonany do CAM) to mi powiedzieli, że:
- nie ma nowszych dekoderów PVR niż ten mój 5810CDX
- że ten mój 5810 ma dysk 150GB (no a mój egzemplarz ma na 100% 250GB)
- jeśli ktoś ma dekoder z dyskiem 500GB to na pewno nie jest to dekoder Multimedia Polska tylko np. nc+

Przy czym na stronie dekodery.mm.pl jest pokazany model 3831CD/3831CDX... Choć nie ma instrukcji obsługi ani podanej pojemności dysku - zakładam, że być może jest na tyle nowy że jeszcze o nim nie wiedzą ? Ale podpisujesz się, że jesteś z Łodzi więc już w Łodzi chyba są takie dekodery...

Ogólnie to mi się słabo robi jak myślę o jakości obsługi klienta w MM.

Oj oj ta Pani z BOK to chyba zatrzymała się na informacjach z przed kilku lat.
5810CDX kiedyś miały udostępnione dla klientów tylko 150GB, dawno temu po aktualizacji softu pozostała przestrzeń została odblokowana i jest 250GB. Dekoder 3831CDX ma dysk 500GB, niestety ale klient nie może sobie wybrać przy podpisywaniu umowy jaki chce model dekodera, dają taki jaki mają na stanie. W umowie też nigdzie nie ma jaką pojemność dysku będzie miał dekoder, który dostanie klient. Szkoda wg. mnie powinni zrobić na umowie wybór sprzętu i ewentualnie jakiś cennik, że te nowsze modele mają jakąś dodatkową opłatę oraz dać możliwość wymiany (odpłatnie) na nowszy model dotychczasowym klientom. Rozumiem że operator nie jest w stanie wymienić za friko kilkudziesięciu tysięcy dekoderów, tym bardziej że te z twardym dyskiem do tanich nie należą. Starsze modele 5810CDX są cały czas w obiegu. Ja tam wole moduł CAM.
 

klosz007

New member
Moduł CAM i dekoder bez PVR kosztują standardowo tyle samo tj. 10 zł/mc. Dekoder PVR - 20.


Ja nie mogąc się kompletnie dogadać z tą firmą złożyłem dziś wypowiedzenie i mam nadzieję, ze nie będę pierwszym któremu nie zaproponują kontynuacji nas sensownych warunkach.
Co innego mówi lokalny BOK, co innego infolinia a co innego Utrzymanie Klienta. W dodatku jeszcze mówią nieprawdę (jak np. o parametrach dekoderów).


Swoją drogą działanie polegające na tym, że okres wypowiedzenia TV wynosi 3 miesiące a odmawia się mi podpisania nowego aneksu do umowy jeśli nie rozpoczął się już ostatni miesiąc promocji (czyli wtedy kiedy nawet z Internetu i telefonu nie da się już bezboleśnie wypisać i albo możesz brać co dają albo zrezygnować i płacić przez 3 miesiące 2x tyle) kwalifikuje się przynajmniej do tego, żeby iść z tym do Rzecznika Praw Konsumenta albo UOKIKu.
 

raphaw

New member
Dzieki za info odnośnie opłaty za moduł cam, u mnie tez za niedługo dobiega końca umowa na superbox oraz internet i może warto powalczyć o lepszą cenę myślę tez o cam ale nie wiem jak z układaniem programów ..na dekoderze niema problemów.....
 

jes4

New member
Walczyć jeszcze raz walczyć. Ja robię tak wypowiadam umowę tak około miesiąca przed końcem.Ostatnia sytuacja superbox + internet 12Mb=83zł w box-ie, wypowiadam umowę po kilku dniach tel, to samo za 55zł.Powodzenia
 

Kristop

New member
Rozpiska z facebooka:

Poniżej poznacie Państwo harmonogram zmiany numeracji kanałów cyfrowych w poszczególnych miastach z obszaru MMP SA.
26/27.01 - Koluszki, Łapy, Międzychód, Skwierzyna, Brodnica, Darłowo, Nakło nad Notecią
27/28.01 - Głowno, Radomsko, Biłgoraj, Augustów, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Gryfice, Trzebiatów,Chełmno
28/29.01 - Sochaczew, Suwałki, Chełm, Konin, Wysokie Mazowieckie, Pruszcz Gdański
29/30.01 - Płock, Płońsk, Opoczno, Tomaszów Mazowiecki, Rzeszów, Łańcut, Przeworsk, Boguchwała, Ropczyce, Kolbuszowa, Tarnów, Brzesko, Świdnica, Świebodzice, Żarów, Ząbkowice, Strzegom, Jaworzyna Śląska, Giżycko, Kętrzyn, Gołdap, Węgorzewo, Grudziądz
2/3.02 - Konstantynów Łódzki, Łódź, Aleksandrów Łódzki, Zduńska Wola, Lublin, Łęczna, Olsztyn, Ostróda, Iława, Szczytno, Biskupiec, Mrągowo, Pruszków, Warszawa, Gorzów, Barlinek, Mostkowo, Myślibórz, Słubice, Rzepin, Lipiany, Sulęcin, Wędrzyn, Mierzyn, Stargard Szczeciński, Szczecin, Gdynia
3/4.02 - Zamość, Kalisz, Kępno, Opatówek, Wrocław, Ełk, Barcin, Gniewkowo, Inowrocław, Kruszwica, Strzelno, Mogilno, Żnin, Łabiszyn, Piechcin, Malbork, Toruń, Chełmża, Wąbrzeźno
4/5.02 - Łowicz, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Ozorków, Rawa Mazowiecka, Łomża, Kwidzyn

Klienci którzy:
- posiadają dekoder ADB i mają ustawioną własną listę kanałów, będą musieli utworzyć ją na nowo.
- posiadają moduł CAM - konieczne będzie ponowne wyszukanie wszystkich kanałów cyfrowych. Informacja, jak to zrobić znajduje się w instrukcji telewizora. Informujemy dodatkowo, że niektóre modele w momencie wyboru kraju POLSKA mają zablokowaną transmisję cyfrową DVB-C (m.in. poszczególne modele Panasonica, Philipsa). Trzeba wówczas spróbować wybrać inny kraj przy wyszukiwaniu kanałów, np. Niemcy, Szwecja, Norwegia.
 

flisu

New member
Panowie a jak wygląda lista na waszych telewizorach [chodzi mi o moduł cam] bo na moim sharpie jest po kolei od 1 do 163 ale nie taka kolejność jak na dekoderze.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam na dekoderze jest inna kolejność programów. Co do ponownego wyszukiwania - gdy ma się moduł - zależy od TV.
W moim jest funkcja wyszukiwania nowych kanałów. Zresztą TV sam o tym informuje. Także doszukuję kanały i je dodaję do swojej listy. Nie muszę układać jej od nowa. Kanały edytuję i wstawiam na pozycję jaką chcę.
 

flisu

New member
Potwierdzam na dekoderze jest inna kolejność programów. Co do ponownego wyszukiwania - gdy ma się moduł - zależy od TV.
W moim jest funkcja wyszukiwania nowych kanałów. Zresztą TV sam o tym informuje. Także doszukuję kanały i je dodaję do swojej listy. Nie muszę układać jej od nowa. Kanały edytuję i wstawiam na pozycję jaką chcę.

W moim przypadku wyszukiwanie nowych wiaze sie z resetem calej listy i musze na nowo ustawiac.
U mnie na 1 jest Polsat SD a na 163 TVP Sport HD.
 

przemo73

New member
Bez reklam
W kwestii kompetencji pani na czacie bok.u.
Napisała mi że nic nie muszę w TV zmieniać. Telewizor sam się zaktualizuje.
Brawo za "pprofesjonalizm".
 

Kristop

New member
Po co pytasz jakąś panią na czacie? To są osoby od sprzedaży a nie sprawa technicznych.
Jak masz pytanie techniczne to się dzwoni do działu technicznego.
 

SŁAW

New member
Moduł cam

Witam
Jestem z Gdyni tutaj moduł cam wymieniają bezpłatnie wystarczy się udać Bok i po 2dniach technik wymienia sprzęt bez aneksów i innych rzeczy
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
A w Częstochowie nowej listy nie ma i ..... nie będzie !
Powód: należymy do Multimedia Polska - Południe. "Gorszej" odmiany spólki MM.
Co pech to pech.:???:
 
Do góry