TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja mam też dwie karty i sobię chwalę to rozwiązanie. Dzięki temu mam bezpośrednie nagrywanie w TV na dysk zewnętrzny podłączony po USB (jeżeli TV ma taką funkcję), mniej pilotów.
Co do awaryjności, cóż, w moim przypadku jest OK. Awarie DTV zdarzają się bardzo rzadko. Internet też bez zarzutu.
Oczywiście awarie mogą się zdarzyć. Na szczęście w mojej lokaluzacji nie ma z tym problemu.
Co do kontaktu z BOK to jest na średnim poziomie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Coś drgnęło z tzw. cyfryzacją w Multimedia. W coraz większej ilości lokalizacji redukowany jest analog. Są plansze informacyjne o przejściu na odbiór cyfrowy. W Inowrocławiu w analogu "zniknęło" około 22 programów. Pozwoli to na poszerzenie oferty cyfrowej i zwiększenie ilości kanałów w HD.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Właśnie na ekranie TV wyświetliło mi się info o tym, że w nocy nastąpi zmiana oferty DTV (mam ustwione w telewizorze aktualizacje automatyczne kanałów). Redukcja kanałów analogu już była wcześniej.
Kujawsko-pomorskie, Inowrocław.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
cyfryzacja

W Częstochowie już 2 listopada wyłączono 23 programy analogowe.Obecnie czekamy na włączenie pełnej oferty DTV.Nastąpi to prawdopodonie 21 listopada w nocy.:)
 

peciak11

New member
Mam pytanie odnośnie modułu CI. Czy jest możliwe nagrywanie na telewizor, jeśli mam taki moduł. Mam telewizor LG z tego roku, z telewizji naziemnej nagrywa ok, w przypadku TVK Multimedia wyskakuje komunikat " Nagrywanie programów zabezpieczonych przed kopiowaniem nie jest możliwe". Czy można to jakoś odblokować (jakaś opłata u nich, czy ustawienia modułu), czy używanie modułu CI uniemożliwia nagrywanie programów z kablówki generalnie u wszystkich dostawców, i można to tylko robić przez dekoder zewnętrzny z możliwością nagrywania?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, u mnie to samo. Mam moduł CI, TV Panasonic i żadnych problemów z nagrywaniem wszystkich kanałów w tym Canal plus, HBO.
Mam podłączony po USB dysk zewnętrzny, nagrywam, kasuję, wszystko śmiga.
Przy okazji Inowrocław już po cyfryzacji, w DTV 182 kanały. Analog zredukowany. Brak natomiast kanałów w DVB-T.
 

peciak11

New member
Dzięki za informację. Czyli problem jest z moim tv LG (49uj6517). Czyli z Panasonikami ni powinno być kłopotu, ciekaw jestem jak Samsung. Cóż, trzeba oddać tv z tytułu niezgodności.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Odświeżę nieco zapomniany temat ;)
Dekodery ADB dostały wczoraj aktualizacje softu. Jest zupełnie inny wygląd, rozplanowanie funkcji, pojawiła się opcja nagrywania, cofania, pauzowania i to mimo posiadania dekodera bez dysku twardego (ale nie na każdym kanale).
Także Multimedia ma teraz zupełnie inne oblicze;)
out.php

out.php

out.php

out.php
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i super. Aktualnie jest w trakcie operacja przejęcia MM przez Vectrę. Zobaczymy co z tego wyjdzie...W sumie głosy są podzielne ponoć w Vectrze słaba jakość sygnału...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak słaba jakość sygnału. Jest niedopasowanie sprzętu do telewizora. Obecnie wszystkie kablówki nadają na tych samych parametrach, jednak z jakiegoś dziwnego powodu telewizory konkretnych marek nie radzą sobie z sygnałem niektórych dekoderów. Znajdziesz ludzi, którzy przeszli z MM do Vectry i jest lepiej jak i odwrotnie. Po zakupie nowego tv okazywało się, że obraz stał się gorszy. Wracali więc do poprzedniego operatora (bo był np tańszy) i obraz poprawiał się.
Oczywiście w kwestii jakości wszyscy operatorzy mają wiele do poprawy (szczególnie ci na IPTV), ale tu pozostałe czekać na rozwiązania systemowe, bo w kablu brakuje już częstotliwości by sygnał miał większy bitrate.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie a czy niski bitrate nie ma wpływu na jakość oglądanych programów?


Co do telewizorów, obecnie producenci prześcigają się w funkcjach smart w nowych TV (tego oczekują konsumenci). Niestety pomijając sprawę jakości samych matryc i elektroniki.
I to też ma duży wpływ na to jak prezentuje się obraz w telewizorze. Do tego telewizory są coraz większe, a tym bardziej to uwydatnia . W tanich LCD często wygląda to bardzo słabo...
I jak Kowalski zobaczy w sklepie obraz na takim TV puszczony z płyty testowej Blu Ray z wysokim bitrate, specjalnie do prezentacji przygotowany, to w domu może się bardzo zdziwić, gdy podłączy ten sam TV to anteny naziemnej, lub kablówki.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam kartę od dłuższego czasu. Wcześniej w TV Panasonic, teraz LG. Wszystko mogę nagrywać na podłączony dysk. Działa to przyzwoicie. Generalnie jestem zadowolony.
 
Do góry