Tv do salonu

krzyś60

New member
Witam poproszę o poradę jaki najlepiej wybrać telewizor. Wybór jest spory więc ciężko wybrać coś sensownego i nie przepłacić.

1. Odległość od ekranu? 3-4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? jeden okno ze wschodu
3. Jak duży jest pokój? 15 m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary crt 21
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport i film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 46
12. Preferowana marka? obojętnie byleby JVC i LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder i kino domowe
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 100 % telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? owszem
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? może, nie wiem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak (wszystkie formaty)
22. Ma mieć 3D? nie koniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Hdmi
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy? dobra jakość obrazu
31. Ile osób ogląda: 3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6
33. Jaka klasa cenowa ? 2800 zł

Dziękuje za poradę.
 

krzyś60

New member
Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że nie ma co sobie zawracać głowy opcjami smart i 3d w telewizorze, dlatego głównym kryterium wyboru pozostał tylko dobra jakość obrazu.

1.Philips PFL475008H
2.Sony KDL-46R470A
3.PANASONIC TX-P50X60E (jak to jest. buczy czy nie buczy?

Który z tych telewizorów według was ma najlepszy obraz. A może ktoś ma jeszcze inne propozycje.

Panasonic co prawda nie ma full hd, ale nie wiem czy jest to taki wielki minus. W nc+ i tak podobno puszczają tylko 720, a filmy na blu-ray nie przewiduje kupować.

Zastanawiałem się też nad panasoniciem ST60E, ale na 50 mnie nie stać, a 42 wydaje się troszkę przy mały.

I na koniec pytanie od laika. Czy "lustro" w plazmie jest porównywalne do starego dobrego crt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację - 42" będzie za mały.
Ambilight Philipsa powoduje że chociaż masz wizualnie większy rozmiar poprzez poświatę . Różnicę rozdzielczości oczywiście widać.
Ale wybór Panasonic 50X60 przy dużej odległości jaką masz również będzie extra. Plazma ma matrycę błyszczącą.
 

krzyś60

New member
Od wczoraj Panasonic stoi w domu.

Jak na razie wrażenie pozytywne. Jakość obrazu, czyli to na czym mi zależało, jak dla mnie naprawdę w porządku. Wiadomo na niektórych kanałach SD do ideału trochę brakuję, ale nie ma tragedii. Filmy nocą ogląda się z przyjemnością, a w dzień plazma też daje radę.

Tylko liczyć, że będzie długo służyć bez żadnych usterek.

Dzięki za cenne rady.
 

digitalus

Banned
Witam.
Po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin jakosc obrazu bedzie jeszcze lepsza.
cytat z forum dotyczy wrazen wizualnych z plazmy po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin.... jeszcze jedno- wydaje mi się, że mam obecnie lepszą ostrość i dynamikę kolorów, no chyba że to n-ka zaczęła lepiej nadawać...:cool: koniec cytatu

Bedzie dzialac wiele lat.Warto pamietac o wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym nie pilotem.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze Wtedy najlepiej wylaczyc wtyczke z gniazdka i wtyczke od anteny.Po takim uszkodzeniu naprawa jest bardzo droga. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/100395-panasonic-p42g30e-uszkodzny-po-burzy.html
o tym juz kilka razy wspomnialem
Zywotnosc telewizora lcd i plazmy mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.
Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.
http://plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-lifespan.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry