Panasonic P42G30e uszkodzny po burzy

video-darek

New member
w piątek 5.07.2013r , walnęło tak mocno że padł cały sprzęt, piorun uderzył albo w antenę tv i cyfra, albo w kable, kable miały wypalenia,
padły dwa telewizory, dekodery, nagrywarka DVD, odtwarzacz blu-ray, router bezprzewodowy, dekodery TV cyfrowej naziemnej w tym cyfra+, antena dachowa, kablem stacjonarny komputer do montażu :(

z diagnozy jaką wysnułem po tym jak już się otrząsłem po tym , wychodzi że piorum uderzył w kable, energia przeszła przez oba dekodery i przez kable do routera, router był połączony w sieć z telewizorem, oraz dekoder ferguson,

jak widać na zdjęciu okopcenie jest przy HDMI, więc piorun przeszedł przez urządzenia podłączone do telewizora przez HDMI, FOTKA z telewizora

czy telewizor to już złom, :(
zgłosiłem naprawę do panasonica, ale nie wiem ile skasują,

panasonic.jpg
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
No to padłeś kolego na maxa ! - zadna gwarancja tego nie uwzgledni.

To przeciez nie nowosc ze podczas wyladowan odcina sie każdy doplyw Energy !
 

video-darek

New member
bezpieczniki się wyłączyły, są automatyczne, ale to nic nie dało, wyładowanie było tak silne że żaden bezpiecznik tego nie powstrzymał

ubezpieczenia nie mam, miejsce burzy, Zawiercie
 
Ostatnia edycja:

video-darek

New member
rozmawiałem właśnie z sąsiadem, u niego to samo, wszystko popalone

dzięki za linka, ale czy wymiana pomoże, tego nie wie nikt,
 

tdx

New member
Bez reklam
Matryce masz cala stawiam na płytę główna wymiana jest naprawdę prosta bo popalone masz hdmi wiec zasilanie tez powinno wstać :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
to się porobiło,współczuję tych nerwów,to jest nauczka,nie wierzyć w żadne zabezpieczenia,jak błyska i pioruny walą-wtyczka z gniazdka,kabel z routera,i antenowe z dekoderów,parę lat temu też miałem taką przygodę ach łza się kręciła i teraz wszystkie kable wypinam-przestroga dla innych.powodzenia
 

xeo151

New member
Bez reklam
W domu nie byłeś, że nie powyłączałeś ? Nawet anteny się odłącza jak mocna burza, albo przynajmniej zakłada filtr. Sprzęt kosztuje nie małą kasę a odłączenie to 1s roboty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie taka "1s", u mnie kable, wtyczki i cale listwy sa pochowane za sprzetem, dostac sie tam to ostra gimnastyka :)
 
Ostatnia edycja:

video-darek

New member
właśnie nie było mnie w domu, jak wyjechałem to była piękna pogoda, byłem w drodze do Warszawy jak się o tym dowiedziałem, jak przyjechałem to zastałem pogrom...
na pierwsze stawiam uruchomienie komputera, potem TV panasonic, a potem jeszcze samsung 24cale , tez dostał po HDMI, więc płyta do wymiany będzie
 

tdx

New member
Bez reklam
Chyba nie. Kazdy ich towar jest kodowany :) zadzwon i sie zapytaj :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 

xeo151

New member
Bez reklam
Dlatego na wyjazdy też się wyłącza, ale to takie gdybanie bo równie dobrze mogło się spalić jak wyszedłeś na chwilę do sklepu. Szkoda sprzętu.
 

video-darek

New member
nie opłaca się naprawiać, za dużo uszkodzeń, oprócz płyty jeszcze inne części , po podmianie płyty nie włączył się

temat można zamknąć, już nic nie mam do dodania oprócz tego że trzeba wybrać się to sklepu po nowy TV :(
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
fiu fiu, naprawde mocno musialo walnac bo pierwszy raz slysze zeby burza przeszla po calym sprzecie a sam nawet w najwieksza burze siedze na kompie... chyba trzeba zmienic nawyki.
 

video-darek

New member
jednak naprawiłem, po przeliczeniu kosztów bardziej opłacało się wymienić moduły niż kupić nowy TV tej samej klasy

okazało się że nie było tak źle
płyta główna nowa załatwiona z Holandii za 400zł, zasilacz używany za 300zł
po wymianie TV odpalił i gra do dziś
 
Do góry