TV do 65" 8000zł OLED czy mini LED ?

Mstach

New member
Nie wiem czy Lg oferuje usługę przedłużenia gwarancji. Z tego co wiem od zeszłego roku dają 5 lat na serie G. Nie ma teraz, albo nie było jakiejś promocji ostatnio, że Lg dawało łącznie 3 lata na serie C? Chyba tylko słyszałem, że Sony oferuje taką opcje. W innym przypadku zostają jakieś pakiety ubezpieczeniowe ze sklepów z elektroniką.
Patrząc na szybko masz rację.. jest coś takiego jak PAKIET "KOMFORT 3 LATA STANDARD" i rozszerza gwarancję na 3ci rok, nie jestem pewien czy obejmuje OLEDA. Ahh co za czasy żeby kupować dobrej jakości produkt i martwić się o wykupienie gwarancji extra.. :) Pewnie będę się za tym rozglądała przed końcem 2023.

Uważajcie z tymi dodatkowymi "gwarancjami" bo czytałem OWU Warty (dostępne w jednym z marketów) i wygląda na to, że wypaleń nie obejmuje, tak samo jak wypalonych pikseli do normy iso.
Co do wypaleń, powidoków nie jestem pewien, ale ten pakiet który mam (ERGO Hestia) podobno obejmuje reklamacje i wymianę na nowy już od 1 martwego pixela, bez uwzględniania normy z zagęszczeniem/ powierzchnie. Tak deklarował Pan przy sprzedaży ;). I biegał ze mną po sklepie żeby pokazać na innym TV z ekspozycji że to się zdarza- ciekawa technika sprzedażowa. Póki co cieszę się z nowego sprzętu i liczę na dobrą jakość, jak wczytam się w warunki ubezpieczenia dam znać.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Jak mówiłem, czytajcie OWU... bo sprzedawcy ich często nie znają. Poza tym wypalenia na oledzie to nie są martwe piksele, a martwe piksele to coś innego jak świecące piksele, których dopuszcza się więcej.
 

tdk76

Member
seria c od lg ma 3 lata gwarancji jak kupisz przez ich sklep internetowy albo stacjonarny ale się mocno przepłaca (aktualnie u nich promka na 55 i 65 c2)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
I biegał ze mną po sklepie żeby pokazać na innym TV z ekspozycji że to się zdarza- ciekawa technika sprzedażowa
Kilka miesięcy temu byłem świadkiem „antyreklamy” oleda w jakimś małym salonie Neonetu. Uchował im się tam kilkuletni oled Sony na wystawie. Model 2019 albo 2020 nie nowszy. A tam na prawie żadnym tv nie leciały demówki producentów, tylko praktycznie statyczne plansze z reklamami produktów Neonetu z cenami. Także warunki gorsze od kanałów informacyjnych i tak całymi dniami. Więc nie dziwne, że na takim oledzie pojawiły się wypalenia. Co było widoczne, bo przeważnie w tych reklamach było białe tło. Sprzedawca rozmawiał z parą szukającą tv i wskazał na ten tv mówiąc, żeby nie brali oleda, bo takie wypalania im się zrobią :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A może specjalnie wypalił żeby było się czego czepiać.
Nowe modele mają nowe zabezpieczenia.
Korzystamy na co dzień i nie doświadczam powidoków.
Nauka i wiedza nie boli - nawet sprzedawców z Neonetu.
 

Mstach

New member
Tv sam o to dba. Tzn liczy czas pracy i jak w w sumie wyjdzie ponad 4h, to po najbliższym wyłączeniu zrobi się krótki cykl odświeżania. Trwa to kilka-kilkanaście minut max. Dlatego ważne jest, aby tv nie wyłączać z gniazdka od razu po skończeniu oglądania :)
Ten automatyczny tryb odświeżania powinien być widoczny na ekranie, czy jest to akcja "w tle" bez aktywnego wyświetlania obrazu ? Pytam bo do tej pory nic takiego nie zauważyłem.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z reguły działa wszystko w tle. Tzn nie ma komunikatów i nic się nie wyświetla. Możesz ew zaobserwować po zakończeniu cyklu dźwięk kliku, czy coś podobnego. Chociaż ja nigdy się nie wsłuchiwałem i nie zanotowałem czegoś takiego w Lg i Sonym.
I z forum dowiedziałem się ostatnio, że Philips komunikuje te krótkie cykle.

Przy pełnych odświeżaniach mogą pojawić się pionowe czy poziome przesuwające się paski.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Te "nowe" zabezpieczenia nie zapobiegają wypalaniu w 100%.
Dokładnie. Analizując ich działanie można wręcz stwierdzić, że w zależności od sposobu użytkowania TV skuteczność tych "zabezpieczeń" będzie się wahało powiedzmy od 5 do max 50% czyli średnio ok 27% a więc niewiele. Niektórym się wydaje że "zabezpieczenia" uchronią ich w całości "Nie wypali się bo przecież TV ma super nowoczesne zabezpieczenia". Niestety, te zabezpieczenia nie będą skuteczne jak nie będziemy się stosowali do zaleceń producenta ale nawet skrupulatnie się stosując tylko oddalamy ten fakt w czasie. OLEDa trzeba kupować i później użytkować świadomie i najlepiej już na etapie jego zakupu lepiej nastawić się, że za rok-dwa-pięć, będzie już się nadawał tylko na śmietnik. Osobiście sam kupiłem swojego OLEDA z takim nastawieniem.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mam Oledy w domu i nie ma powidoków
Nie rozumiem dlaczego piszesz o powidokach skoro kola01 pisał o wypaleniach.Stosując "zamiennie " te pojęcia możesz wprowadzać ludzi w błąd.Ato jednak nie jest to samo.
Ale nie tylko Ty nie masz powidoków na swoich oledach.Bo powidoki mają to do siebie ,że dość szybko po pojawieniu się , samoistnie znikają.
Więc proszę,nie myl tych dwóch pojęć.
 

xernes

Member
Oled będzie miał ok.2x niższą jasność od QN91... ale oferuje najlepszy obraz...

Mam zeszłorocznego LG B13 i oszem mam wypalenia od tvn24, ale są na tyle minimalne, ze 9/10 osób ich nie zauważy. Nawet trzeba ich dość intensywnie szukać na planszach testowych. Więc w porownaniu z oledami z 2019 jest ogromny postęp.
To jest ciekawe, że po roku masz wypalenia. Mój ojciec ma B9. Napisałbym nawet, że "nadużywa" TVN24. Oglądałem matrycę na różnych planszach testowych i nie widzę żadnych mankamentów (3ci rok). Ja mam C1 i też nie przejmuję się czy aktualnie gra xbox czy TV i w jakich proporcjach.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
O czym ty piszesz .
Przeczytałeś ze zrozumieniem mój wpis ?
kola01 pisze o wypaleniach,kilka wcześniejszych postów jest o wypaleniach a Ty piszesz ,że Twoje oledy nie mają powidoków.Nie pierwszy raz z resztą w sytuacji.Nie skończyłem Oxfordu ale dla mnie sprawa jest jasna.
Jeśli jednak Twoje posty zawierają jakiś ukryty przekaz to może warto wyrwać nas z błogiej nieświadomości?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytaj i ucz się :

Wydłużone
nieprzerwane wyświetlanie stałych
lub nieruchomych obrazów,
może spowodować na ekranie
„wypalenie”, znane również jako
„powidok” lub „poobraz”.
• „Wypalenie”, „poobraz” lub
„powidok” to dobrze znane
zjawisko dotyczące technologii
LCD. W większości przypadków,
„wypalenie” lub „powidok” albo
„poobraz” znika stopniowo po
pewnym czasie od wyłączenia
zasilania.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Czytaj i ucz się :

Wydłużone
nieprzerwane wyświetlanie stałych
lub nieruchomych obrazów,
może spowodować na ekranie
„wypalenie”, znane również jako
„powidok” lub „poobraz”.
• „Wypalenie”, „poobraz” lub
„powidok” to dobrze znane
zjawisko dotyczące technologii
LCD. W większości przypadków,
„wypalenie” lub „powidok” albo
„poobraz” znika stopniowo po
pewnym czasie od wyłączenia
zasilania.
Jeśli takie "kwiatki" to źródło Twojej wiedzy to szacun :ROFLMAO:
Zainwestuj w dobrego tłumacza bo Google słabo sobie radzi.
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to tłumaczenie ale do jednego worka włożono tu wypalenia i powidoki a całość "okraszono" technologią LCD.Wiem,że nawet leciwe CRT nie jest wolne od wypaleń ,ale podawanie w tej kwestii za przykład LCD jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Jeśli chodzi o powidoki i wypalenia to tu plazma i Oled są czymś w rodzaju wzorca.
Miałem plazmę 8 lat. Powidoków naoglądałem się całkiem sporo. Na szczęście z wypaleniami nie było tak źle ,bo pozostał tylko delikatny ślad po logo programu.
Podstawowa różnica pomiędzy powidokami a wypaleniami jest taka ,że te pierwsze pojawiają się na raczej krótszą niż dłuższą chwilę i z reguły dość szybko samoistnie znikają.Dlatego wielu użytkowników nawet ich nie zauważa.
Wypalenia natomiast mają charakter trwały, nieusuwalny.
Nie mam pojęcia skąd wziąłeś określenie "Powidok stały".To prawie jakby powiedzieć ,że wypalenie jest nie trwałe.

Pytałeś czy zrozumiałem Twój wpis.
Zrozumiałem Napisałeś w nim o braku powidoków na swoich telewizorach. Ani słowem nie wspomniałeś o jakiej nowej "ideologii", czyli o "powidoku stałym".
Jeśli chcesz być bezproblemowo rozumiany ,to pisz proszę zrozumiałe .Bo nikt nie jest wróżką .I czasem ciężko załapać "co poeta miał na myśli".
Pytam się Ciebie czym jest "Powidok stały" , a Ty serwujesz jakiś bardzo kiepskie tłumaczenie. Gdzie w tym tłumaczeniu jest wzmianka o jakimś "Powidoku stałym"?
Czytaj i ucz się
Tu zacytuję Ciebie.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z pewnością jesteś lepszy od inżynierów z produkcji i o moją wiedzę nie musisz się martwić.
To nie jest żadne tłumaczenie google - tylko cytat z instrukcji producenta, więc daruj sobie niepotrzebne wpisy.
Z całą pewnością stać Cię na więcej !

I proszę trzymać się tematu - wszystkie off top - będę usuwane !
 
Do góry