TV do ~3200zł 47-50

Maiki-_

New member
Jak oceniacie telewizor Philips 50PFH6550/88 ? Nie ma 4K ale za to ma Ambi light, który wydaję się fajną opcją, tylko znowu odpycha mnie ten Android TV. Interesują mnie jeszcze:

PANASONIC LED TX-50CX670E
SONY LED KDL-48W705C
SAMSUNG LED UE48JU6440

Proszę o ocenę :)
 

Maiki-_

New member
Jeszcze do listy dodaje Philips 50PUH6400/88 i teraz mam dylemat albo wziąść ten model czy Philips 50PFH6550/80. Wgl. mam mętlik bo w sklepie gościu gadał mi, żeby wziąć 4K bo nawet jak program nie jest w 4k(a nie ma wgl programów) to skaluje go na 4K i, że lepiej wygląda obraz niż FHD.
 
Ostatnia edycja:

Maiki-_

New member
1.Posiada ktoś Android Box? Myślałem, czy nie będzie lepiej kupić osobno Android Boxa podłączyć pod telewizor i na nim używać np. Kodi. Tylko nie wiem czy jest to opłacalne.

2. Wgl jak wygląda sprawa z flashem w telewizorach? Zależy mi żeby czasami puścić sobie film z cda.pl na TV
 

maciek77jam

New member
1.Posiada ktoś Android Box? Myślałem, czy nie będzie lepiej kupić osobno Android Boxa podłączyć pod telewizor i na nim używać np. Kodi. Tylko nie wiem czy jest to opłacalne.

2. Wgl jak wygląda sprawa z flashem w telewizorach? Zależy mi żeby czasami puścić sobie film z cda.pl na TV

filmy z cda działają bez dodatkowych instalacji.
 

Maiki-_

New member
słyszałem że na niektórych TV są problemy. Myślę, żeby kupić TV bez Androida i do niego dokupić Android Boxa gł dla Kodi. Dobry pomysł ?
 

Maiki-_

New member
Proszę o opinię, ponieważ zastanawiam się nad kupnem TV, ale z kolei nie chcę zbytnio na Androidzie go. Z kolei zaciekawił mnie Kodi, dlatego też zastanawiam się czy nie kupić Android Boxa i na nim otwarzać KODI. Posiada ktoś takiego boxa i jak to się sprawdza ? Z góry dziękuje za pomoc :)
 

Maiki-_

New member
Tak wiem, że działa z poziomu telewizora, ale opinie o AndroidTv troche mnie odpychaja od kupna TV z androidem, dlatego myślałem żeby kupic np. LG i do niego Android Boxa gdybym chciał skorzystać z Kodi. Tylko nie wiem czy jest to dobry pomysł.
 

Maiki-_

New member
Planuję zakupić jeden z poniższych telewizorów:
Sony KDL-50W809C
Sony KDL-50W755C
Philips PUH 6400

Za Sony niestety trzeba więcej zapłacić wiadomo, ale gościu w Euro bardzo mi polecał W809C tylko, że z nich wszystkich jest najdroższy. Z kolei 755 jest tańszy ale nie wiem czy czasami nie jest dużo gorszy, dlatego prosiłbym o opinię. Philipsa na forum polecacie i nawet zainteresowałem się nim, ale gościu powiedział, że Philips przegrywa jeśli chodzi o jakość wykonania jak i sam obraz.

* Czemu w Sony nie ma możliwości nagrywania na USB?
 

racuh

Banned
Planuję zakupić jeden z poniższych telewizorów:
Sony KDL-50W809C
Sony KDL-50W755C
Philips PUH 6400

Za Sony niestety trzeba więcej zapłacić wiadomo, ale gościu w Euro bardzo mi polecał W809C tylko, że z nich wszystkich jest najdroższy. Z kolei 755 jest tańszy ale nie wiem czy czasami nie jest dużo gorszy, dlatego prosiłbym o opinię. Philipsa na forum polecacie i nawet zainteresowałem się nim, ale gościu powiedział, że Philips przegrywa jeśli chodzi o jakość wykonania jak i sam obraz.

* Czemu w Sony nie ma możliwości nagrywania na USB?

Te modele Sony różnią się tylko 3D w 809C, wszystko inne jest takie same. Nie ma możliwości nagrywania bo Android jest takim ułomnym systemem w telewizorach, że producent nie może sobie z tym poradzić i nie potrafi dołożyć tej funkcji.
 

Maiki-_

New member
Czyli jak nie zależy mi na 3D to bardziej opłaca się wziąść w755. Ogółem opłaca się dopłacać do tego sony czy może polecacie coś jeszcze innego w tej cenie. Ale istnieje jakaś szansa, że Android wprowadzi taką opcje ?
 

racuh

Banned
Czyli jak nie zależy mi na 3D to bardziej opłaca się wziąść w755. Ogółem opłaca się dopłacać do tego sony czy może polecacie coś jeszcze innego w tej cenie. Ale istnieje jakaś szansa, że Android wprowadzi taką opcje ?

Dokładnie tak, jeśli CI nie potrzebne 3D to lepiej wsiąść W755 do tej ceny to bardzo dobry wybór.

Info od Sony odnośnie nagrywania pod USB:
Funkcja zostanie udostępniona przed 29 lutego 2016 r. Ze względu na dużą złożoność techniczną ostateczne daty wprowadzenia funkcji podane na naszej stronie pomocy technicznej mogą ulec zmianie. W przypadku funkcji PIP/PAP kombinacje przeglądarka/tuner, USB/tuner, tuner/tuner są niedostępne.
 

Pan_S

New member
Nagrywanie w Sony miało być w połowie września 2015.

Potem w końcu grudnia 2015, teraz koniec lutego 2016.

Powiem tak, ja już im nie wierzę. Philips też ma AndroidTV.

Tam nagrywanie jest, także to nie wina systemu, to wina Sony.
 

Maiki-_

New member
W755 ma gorsze odświeżanie, ale to chyba aż tak bardzo zauważalne nie jest? Czyli jest szansa, że będzie nagrywanie na USB :) Tak wgl dalej mam dylemat odnośnie kupna TV, ale ten Sony jakoś mnie przekonuję do jego kupna. Wczoraj jeszcze chciałem kupić Philipsa PUH6400/PFH6550, ale gościu w sklepie przekonywał mnie żeby Philipsa nie brać bo to chińczyzna i że Android chodzi o wiele gorzej.Jakoś mnie to odrzuciło żeby kupić philipsa ale nie do konća bo znowu jedni aobie chwalą.

Jaka matryce ma w755c/w809c?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
W755 ma gorsze odświeżanie, ale to chyba aż tak bardzo zauważalne nie jest? Czyli jest szansa, że będzie nagrywanie na USB :) Tak wgl dalej mam dylemat odnośnie kupna TV, ale ten Sony jakoś mnie przekonuję do jego kupna. Wczoraj jeszcze chciałem kupić Philipsa PUH6400/PFH6550, ale gościu w sklepie przekonywał mnie żeby Philipsa nie brać bo to chińczyzna i że Android chodzi o wiele gorzej.Jakoś mnie to odrzuciło żeby kupić philipsa ale nie do konća bo znowu jedni aobie chwalą.

A podał jakieś konkretne argumenty? Philips jak i wszystkie inne telewizory są na chińskich podzespołach, od matryc po procesor, ram itd, jedyne co ma z swojego rodowodu to nazwę.
Obydwa Sony mają takie same odświeżanie, to o czym ty myślisz to jest indeks płynności i zależny jest od wgranego oprogramowania, po za tym ludzkie doświadczone oko nie jest w stanie zauważyć różnicy przy matrycach większych niż 240hz.

Zarówno Sony jak i Philips mają bardzo dobre skalowanie obrazu i bardzo dobrą jakość.
Obydwa modele są na matrycy natywnej 100/120Hz.
 
Ostatnia edycja:

Maiki-_

New member
To że Philips jest gorszy jakościowo jeśli chodzi o materiały i, że to chińska marka. Lepiej żeby Sony wziąść bo najlepszą matryce. Ale jak zapytałem się o kodi i wgrywanie wtyczek to powiedział, że nie ma możliwości wgrywania czegokolwiek na TV bo nie ma żadnej pamięci i że TV to nie komputer :D Ale ten Sony to dobry zakup by był czy polecacie coś jeszcze innego godnego uwagi :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To że Philips jest gorszy jakościowo jeśli chodzi o materiały i, że to chińska marka. Lepiej żeby Sony wziąść bo najlepszą matryce. Ale jak zapytałem się o kodi i wgrywanie wtyczek to powiedział, że nie ma możliwości wgrywania czegokolwiek na TV bo nie ma żadnej pamięci i że TV to nie komputer :D Ale ten Sony to dobry zakup by był czy polecacie coś jeszcze innego godnego uwagi :)

Gadałeś z debilem, krótko mówiąc, koleś kłamał co drugie zdanie.
 

racuh

Banned
Gadałeś z debilem, krótko mówiąc, koleś kłamał co drugie zdanie.

Jeśli kłamał to raczej nieświadomie, praca w takim sklepie sprowadza nie tylko i wyłącznie to wypakowywania towarów na wystawę i nie ma czasu aby nawet specyfikacje sprzętu dobrze przeczytać. A po 10h pracy oni już rzygają tymi telewizorami i nie mają ochoty na wchodzenie na jakiekolwiek forum RTV.

Dlatego do takich sklepów chodzi się tylko i wyłącznie po to aby namacalnie widzieć TV upatrzony wcześniej.
 
Do góry