TV do 3000 zł

eliminat

New member
Witam

Prosiłbym o podsunięcie jakiegoś ciekawego rozwiązania do salonu, za niedługo kończę remont i chciałbym sprawić sobie nowy TV. Nie wiem czy w tej kwocie znajdzzie sie rozsądny model który posłuży pare lat. Im człowiek wiecej siedzi i czyta tym bardziej ma zamęt w głowie.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,80-3,0m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? może stać, może wisieć , brak podjętej decyzji
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci z lewej strony na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Lg 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD - nc+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, dysk, kino,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? pewnie ze 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 3-4h w ciagu tygodnia
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
17. Preferencje co do wielkości? chyba 50", im wiekszy tym lepiej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 50W805
Philips 49PUS7100
TCL 50S7806
TCL 50S7906
Jak będziesz niebieski to jeszcze kalibracja gratis.
 

eliminat

New member
a gdyby poszerzyć nieznacznie widełki i szukać do 3500 zł znalazłoby się coś godnego uwagi z matrycą 100hz i 55" ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z full hd masz :
- Sony 55w755
- Philips 55PFT6510
- TCL 58S7806
- TCL 55S7906
Te są na matrycy natywnej 100Hz.

Samsung który podałeś jest na matrycy 50 Hz.
 

eliminat

New member
Byłem oglądnąć dzisiaj tego Sony i bardzo fajny TV przypdł do gusty mi ale rzucił mi sie w oczy Panasonic 50cxe720 w cenie 3600 na wyprzedaży niewiele więcej od zakladanego budżetu i teraz mam dylemat bo postawiłem obok siebie dwa TV i obydwa bardzo fajne Ktoś cos może przybliżyć więcej o tym Panasonicu ??
 

eliminat

New member
Prawdę mówiąc wymiękam już :) im więcej czytam tym mniej wiem jedni chwalą inni wręcz przeciwnie wybrane modele, a jak do tego dochodzi wycieczka do sklepu możliwości wyboru to ja już dziękuję najpierw było 3000 zł i wycieczka do sklepu, po powrocie zwiększyłem do 3500 i teraz nasuwa się pytanie czy aby dobrze zrobię kupując TV w tym przedziale, czy nie lepiej poczekać i kupić coś hmmm droższego "lepszego"
To sprzęt do kuchni nie przysporzył tyle problemu w wyborze co jeden TV :)
 

eliminat

New member
Po długim zastanowieniu wybrałem 3 modele:
- Philips 55PFT6550
- Sony KDL-50w755
obydwa mieszczą się w widełkach
-Sony KDL-55w755 trochę wykracza poza wybraną kwotę, ale póki co wygrywa w wyścigu, może zrobią jakaś promocje w krótkim czasie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja byłbym i zawsze jestem za wielkością ekranu - to najdłużej ze wszystkich cech daje najwięcej radości.
 

eliminat

New member
Dzisiaj znowu się wybiorę do sklepu w celu sprawdzenia wybranych modeli 55"
Czy ktoś jeszcze dorzuci cos do koszyka, co ewentualnie moglbym sprawdzic z wielkosci 55" i min 100hz?
I ostatnia kwestia jest cos na co powinienem zwrocic szczegolna uwage przy kupnie aby potem nie jezdzic z reklamacja?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

agricola

New member
Jeśli Cię kolego stać na 6550 to doskonale się składa - bo ten model odpowiada twoim wymaganiom i brakuje mu poważnych wad. Oczywiście o ile uda Ci się go ustrzelić gdzieś na rynku - w każdym razie pewnie możesz się spodziewać za niego dobrej ceny, bo to model zeszłoroczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny Philips 55PFT6510 w dobrej cenie dla niebieskich z kalibracją gratis. W klasie masz też TCLa 55S7906, TCLa58s7806, Sony 55w755.
 

agricola

New member
Z tej dwójki autorowi najlepiej jednak byłoby wziąć 6550, bo jest nieco lepszy od 6510, o ile oczywiście go dostanie. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie nie jestem pewien. Modele 6550 produkcja została zakończona kilka miesięcy temu, a PFT66510 - są jeszcze w produkcji.
 

eliminat

New member
Dzieki za pomoc w wyborze odpowiedniego Tv. Troche zachodu bylo aby dostac 6550 nie "wystawowy" ale sie udalo i jestem bardzo zadowolony, póki co nic sie nie wiesza dziala plynnie, aktualizacje zrobione, troche czasu minie zanim dojde do odpowiednich ustawien ale jest bardzo dobrze micha sie cieszy jak u dziecka w sklepie z zabawkami 😀

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Gratulacje, mamy nadzieje, że będziesz zadowolony. Bardzo dobry model z kategorii FHD i w normalnej cenie. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Na ten TV trzeba pobrać aktualizacje, a nawet czeka go Android 6.0.
 
Do góry