TV do 2500-3000zł.

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Siemanko, zakładam ten temat aby doradzić się w wyborze telewizora. Przejrzałem parę tematów ale jednek wolę założyć swój i tutaj dowiedzieć się czegoś konkretnego od ludzi mądrzejszych ode mnie w tym temacie. Tv będzie używany głównie do oglądania czy to filmów czy seriali. Będzie do niego podłączona telewizja dlatego dvbt by było mile widziane. Co prawda ta telewizja nie jest super priorytetem bo raczej będzie sobie działała w tle czy po prostu żeby obejrzeć sobie wiadomości. Do tv planuję podłączyć kompa żeby używać go po prostu z łóżka, coś sobie obejrzeć czy coś. Wrzucę formularz żeby było wszystko jasne. :p


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Niecałe 3 metry.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tylko na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na pewno będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor będzie blisko okna niestety, światło z prawej ale gównie lekkie rozproszone przez rolety, mimo wszystko więcej będę go używał po zmroku.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart by był mile widziny jednak nie jest to priorytet. Chciałbym mieć 100Hz i niezłe kolory.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Pewnie wifi + dvbt
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Pnauję soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Powiedzmy te 3-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, yt
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie, kompletnie mi na tym nie zależy
15. Czy zamierzasz grać w gry? Na razie na pewno nie ale nie wiem czy za jakiś czas ps4 mi do głowy nie strzeli
16. Preferencje co do marki? Raczej kierowałbym się ku Sony, Samsung czy LG.
17. Preferencje co do wielkości? 55" raczej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Soft który muli najbardziej
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500-3000zł ale jak coś będzie rzeczywiście warto to minimalnie mogę przekroczyć te 3 tysiące
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Na tv ewentualnie to co by było w smarcie
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Kompletnie zbędne


Po wstępnym reaserchu znalazłem Samsunga UE55K5500, myślałem też o tym żeby dołożyć do UE60J6240 bo jednak jeszcze troszkę większy kusi żeby było bardziej kinowo. Do tv planuję dokupić soundbar, nie od razu ale w bardzo niedalekiej przyszłości. Oba te urządzenia będą wisiały na 100%, innej możliwości niestety nie ma.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Wypowie się na temat tych telewizorów?
Pozdrawiam
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Hmmm, z tego co widzę na każdej stronie to K5500 ma rozdzielczość FullHD. :p

Czy różnica jest zauważalna między 50Hz a 100Hz? Czy w takim budżecie jest jeszcze coś wartego uwagi?
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Znalazłem jeszcze coś takiego: Samsug UE58J5200.

Jest sporo tańszy od UE60J6240 a to tylko 2 cale mniej. I tu nasuwa się pytanie czy warto dopłacać do 60 calowca a jeżeli tak to dlaczego? Jak z matrycą w UE58, jakieś dane na temat jej odświeżania są?
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
No to faktycznie, 50Hz a 100 robi różnicę. A czy tak do nieałych 3 tysięcy znajdzie się coś 55 cali lub powyżej z matrycją 100Hz? Bo na tym najbardziej mi zależy, to 60 cali to już trochę przesada a nie wiem czy są jakieś inne możliwości.

Czyli szukam 55" i więcej z matrycą 100Hz tak do około max 3000zł. Jakieś propozycje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz tylko:
- LG 55LF652
- TCL 58S7806
- Panasonic 55Cs630
Za dopłatą Philips 55PUS6561
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki, przyjrzę się im. A teraz mam jeszcze jedno pytanie, po zakupie tego telewizora raczej długi czas nie będę go zmieniał więc zastanawiam się czy nie pójść w 4k w takim przedziale cenowym. Znalazłem dwa modele: Samsung UE55KU6000WXXH oraz LG 55UH605V. Jaka jest w nich matryca? Czy jest to 100Hz i czy w ogóle do 3000zł znajdzie się telewizor 4k z matrycą 100Hz od 55 cali wzwyż?

I jak jest z treściami FullHD oglądanymi na takim TV? Jak odpalę film 1080p na TV 4k to jest jakaś różnica i utrata jakości?
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Ok dzięki. Teraz moje dwa ostateczne pytania.

1. Czy do około 3000zł można dostać telewizor minimum 55" z matrycą 100Hz i rozdzielczością 4k?

2. Czy treści w 1080p oglądane na tv 4k tracą na jakości lub są gorzej wyświetlane?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Masz TCL 58S7806 za 3199 zł

Z bardzo dobrych masz jeszcze w klasie cenowej:
- TCL 55S7906 za 2799 zł
- Hitachi 55HK6 za 2699 zł
Kalibracja dla niebieskich członków forum gratis.

2.Są lepsze , bo z 1080p upscalowane dają znakomity obraz.
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Jedyny TCL 58S7806 jaki znalazłem jest w jednym sklepie za 3699zł. Gdzie znajdę w takiej cenie jak podajesz?

A co do TCL 55S7906 to widzę sprzeczne informacje, jedni podają że matrycja 60Hz a drudzy 100Hz. Czy jest jakieś pewne info co do matrycy w tym telewizorze?
 
Ostatnia edycja:

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Byłem dziś media expert. Oglądałem Samsunga UE60J6240. Ten telewizor kompletnie nie ma 100Hz także nie wiem już w jakie informacje wierzyć.

Za to oglądałem też LG 55UH6507 i bardzo mi się podobał. Obraz jaki mnie satysfakcjonuje, płynnie działający smart.

Właśnie znalazłem LG 55UH605V i kompletnie nie wiem czym się różni od w/w LG a różnica w cenie jest spora. Ktoś coś wie?
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Wiem że oba mają po 50Hz tylko moje pytanie brzmiało czym się różnią te dwa modele bo różnic w opisie czy specyfikacji za bardzo nie ma ale jest dosyć spora w cenie.

Mówię o LG 55UH6507 i LG 55UH605V. Co je różni?

Tak na dobrą sprawę jak byłem w sklepie to 50Hz nie przeszkadzało mi za bardzo, było w porządku.
 

Malix7

Member
Byłem dziś media expert. Oglądałem Samsunga UE60J6240. Ten telewizor kompletnie nie ma 100Hz także nie wiem już w jakie informacje wierzyć.

Za to oglądałem też LG 55UH6507 i bardzo mi się podobał. Obraz jaki mnie satysfakcjonuje, płynnie działający smart.

Właśnie znalazłem LG 55UH605V i kompletnie nie wiem czym się różni od w/w LG a różnica w cenie jest spora. Ktoś coś wie?

Na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma 120Hz?
 
Do góry