TV 75" do salonu ok. 7000zł

rowers

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zwykle 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z każdej strony, poza plecami, więc stricte na niego nie świeci, mogę też zasłaniać boczne okno więc to nie problem.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - 40'' Panasonic AS640
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? lokalny dostawca TV prawdopodobnie, niewiele telewizji oglądam, ale głównie serwisy streamingowe NETFLIX, DISNEY itd., Blu-ray 4K
10. Jakie urządzenia? Amplituner z całym kinem, może też być Apple TV 4K, ponieważ taki posiadam
11. Ile godzin dziennie ma pracować? max 4h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Disney, telewizja (rzadko)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? sporadycznie (<2h /tydzień)
16. Preferencje co do marki?  Nie
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Wiadomo, wolałbym jak najmniej, zakładałem ok. 7000. Mogę coś dołożyć, ale planuję zakup porządnego projektora i nie chciałbym wydawać na telewizor nie wiadomo ile.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tylko serwisy streamingowe, youtube, reszta mnie nie interesuje.

Głównie trafiłem na SONY KD-75X85K oraz TCL 75C735. Pytanie czy ma sens dokładać np. do SONY XR-75X90K albo TCL 75C835 biorąc pod uwagę, że będzie docelowo też ten projektor z natywnym 4K.
Od Samsunga nie znalazłem za bardzo nic sensownego w takich kwotach, podobnie jak LG. Jest jeszcze ten nowy TCL 75C845, ale tyle już nie chcę wydawać. Na początku myślałem w ogóle o 65 cali, ale stanąłem sobie w sklepie w podobnej odległości i wydawał mi się stosunkowo mały niestety, ponieważ mógłbym sobie pozwolić na lepszy model. Nie miałem nigdy też do czynienia z telewizorami TCL, ale widziałem, że ogółem jest dosyć polecany na forach. Tego Panasonica też kupiłem po tutejszych poleceniach, więc myślę, że znowu sensownie mi pomożecie.
EDIT: Zauważyłem, że pojawił się też nowszy model, czyli TCL 75C745. Martwi mnie jednak jakoś awaryjność tych telewizorów TCL...
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
masz bdb tv jak na tamten czas (2014 albo 2015 rok z tego co pamiętam). Sam wybierałem go teściowi (48 cali) a sobie cxm710. Na dziś, przy tym budżecie szukałbym bravie 75x90K (w MM opisują przecenione tv nie z ekspozycji jako "uszkodzone opakowanie" - przy czym bez dotykowych dopisków typu "z ekspozycji")
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość ok.
Ale masz dużą rozbieżność miedzy modelami w cenach.
Wymieniasz i LCD i Mini Led.
W klasie 7 tyś masz faktycznie dobre modele :
  • TCL 75C735
  • Philips 75PUS 8807
  • TCL 75C745
  • Philips 75PUS8546
  • Samsung 75Q80B

Mini led
- TCL 75C835

Jest polecany - bo w klasie cenowej to bardzo dobry model.
Masz dodatkowo a pakietem gratisów o wartości 500 zł.
 

rowers

New member
Dokładnie tak, 2014 lub 2015, tyle czasu ze mną już jest, ale czas na zmiany.
TCL wyglądają na świetnie wycenione telewizory ale jak czytam grupe TCL na fb to co raz mniej ufam tej marce. Może to nadmierne obawy, nadal się zastanawiam.
Czy ktoś by mógł mi podpowiedzieć jeszcze czy np. Sony X93k ma jakąś widoczną różnice nad X90k? Tam jest jakaś opcja „Rich color enhancer”, kwestia czy to jest jakoś widoczne, albo tymbardziej czy nie przeszkadza.
 

luck76

Well-known member
@rowers

Z przedstawionych przez kolegę @kiki
Poniższe telewizory to Direct LEDy bez strefowego wygaszania (local dimming), z czego Philipsy (a właściwie chińskie TPV) w porównaniu do Twojego AS640 mające gorszą równomierność podświetlania:
  • TCL 75C735
  • Philips 75PUS 8807
  • Philips 75PUS8546 (ten dodatkowo nie ma matrycy 100/120hz tylko 50/60hz
Pozostałe posiadają local dimming, przy czym, biorąc pod uwagę Twoje wątpliwości, warto abyś poczytał na tym forum o wspomnianym mini led TCL 75C835....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Philipsy i TCLa sprawdzamy jak zawsze przy kalibracji - więc bez obaw.
Każdy mini led zagra lepiej - ale to już inna klasa cenowa.
 

rowers

New member
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Kupiłem Samsunga QE75QN91B w cenie Sony X90K, więc myślę, że całkiem dobra opcja. Jak w użytkowaniu się okaże, jeszcze nie testowałem.
 
Teraz 90K w rozmiarze 75 cali jest za 6 990 zł - chyba dobra cena? :D
Screenshot 2023-09-19 at 12-44-08 Telewizor Sony XR-75X90K - 75 - 4K - Google TV.png
 

luck76

Well-known member
Teraz masz w tej cenie tez 75X94K i dodatkowo z pakietem.
Dokładnie - jest dostępny we wskazanym przez Ciebie w zrzucie sklepie. Za 100 PLN Ci go wniosą i zmontują dzięki czemu nie masz ryzyka że jak zamówisz tylko z przesyłką bez montażu to w przypadku uszkodzenia będziesz się bujał ze sprzedającym,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Interesuje mnie model

TCL 85P745 ale niestety nic o nim nie ma... Jest do wyrwania za 6999 zl​

Ktoś może coś o nim powiedzieć?

Interesuje mnie jego prawdziwa częstotliwości odświeżania ma niby 144Hz ale z innego źródła ma niby 50/60 Hz... Jak jest naprawdę?
Screenshot_2023-09-21-18-56-10-881_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
Do góry