TV 65" Full HD max. 5-6 tysięcy

stachuu0

New member
Witam.
Mam zamiar zakupić telewizor do salonu. Przy odległości 3-4,5m wątpię, że warto inwestować w 4k, zresztą niski budżet to chyba będzie łatwiej coś znaleźć przy Full HD.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4,5m (narożnik).
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju?Na telewizor praktycznie nie świeci, ale okno jest po drugiej stronie pokoju.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 2xHDMI 1x USB oraz koniecznie wyjście audio najlepiej słuchawkowe (jack) do podłączenia głośników 2.1.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna + netflixy i inne youtuby.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PC okazyjnie, możliwe, że chromecast, jeśli wbudowany android będzie zbyt słaby.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Zwykle 2-3 h w godzinach wieczornych.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Przyrodnicze, technologiczne.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Sporadycznie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak.
16. Preferencje co do marki? Raczej z tych znanych marek.
17. Preferencje co do wielkości? Myślę, że 65 w sam raz przy tej odległości.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 polskich złotych.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, pewnie zmienię, gdy sygnał 4K będzie dostępny tak, jak teraz HD.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Poprzedni TV nie był Smart.
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Niekoniecznie

Proszę o ocenę czy może warto pakować się w tańsze 4K przy tej odległości oraz czy w ogóle warte jest kupno 65" do takiego małego salonu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie 65" przy tych warunkach. Z modeli 100Hz masz tylko Philipsa 65PUS6521 za 6199 zł - 4K, 100Hz, Va, HDR, VP9, MXpLayer, Ambilight, Kodi 17, kalibracja - jak będziesz niebieski - gratis.
Na inne modele 100Hz kasy nie wystarczy.
 

strazakp

Banned
65" całe będzie idealny.
Spróbuj poszukać jeszcze gdzieś modelu Sony z 2015 roku gdzie będziesz miał bdb fullhd. Myślę tu np o takim modelu jak Sony 65w855. No chyba że koniecznie chcesz 4k to wtedy 5-6tys zł może być mało na tak duży TV. Co do marki to stawianym głównie na Sony i Panasonic. Możesz też spróbować (jeżeli nie boisz się zaryzykować z mało znana marka w PL) z TCLem.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Panasonic 65ex610 całkiem dobry w cenie 6tys. Warto się nim zainteresować.
FHD odpuść bo od 2 lat już żadna firma nie robi dobrych tv. Nie licząc OLED'a oczywiście. Chyba ze gdzieś jeszcze dostaniesz jakieś modele Sony czy Panasa z 2015. W media expert widziałam ostatnio 65w855 za 5tys. Gdyby można dostać nowy to warto go kupić bardziej niż tego Panasa.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

stachuu0

New member
Szczerze mówiąc to na 4K mi nie zależy, wolałbym bardziej Full HD. Naczytałem się o tym skalowaniu z 4K do Full HD, a przy tej odległości i tak nie zobaczę różnicy (podobno).
Sony 65w855C - czytałem, polecano w innych, starszych postach.
Szukałem w internecie, dużo sztuk z ekspozycji - tańszych o nawet tysiąc złotych, ale nie wiem czy chciałbym się pakować w coś takiego. Może ktoś ma z tym doświadczenie (gwarancja roczna, ewentualny zwrot)? Normalna cena to ~5800zł.
Philips 65PUS6521 - ambilight, hmm... ciekawy bajer, nie męczy przy dłuższym użytkowaniu?
4K ~6200zł.
Może warto dopłacić te 400 zł do bardziej przyszłościowej opcji?
Z drugiej strony to zakup będzie realizowany do miesiąca. Nie wiem jak kształtują się w czasie ceny telewizorów, może warto poczekać na jakąś promocję.

TCL'a sobię odpuszczę, za dużo pieniędzy, by pójść w ciemno.


Panasonic 65ex610 - O tym za dużo informacji nie widzę w internecie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight nie tylko nie męczy ale pomaga.
Zawsze można ustawić tryb statyczny lub można też wyłączyć.
 

czuryl

Member
Poczekaj na promocję w Media Markt lub Saturn i kupisz Sony 65W855 za ok 5000 pln. To bardzo dobra opcja Full Hd.
Dla porównania mam Philipsa 55pus 6561 i powiem Ci, że Sony gra lepiej od tego 4K.
 

stachuu0

New member
Jak to wygląda z gwarancją przy TCL?
Mam starego Thompsona i działa do dziś, więc może warto się zainteresować chińczykami.
E:// 4k UDH? :roll:
s13.postimg.org/d9d52xcid/Bez_tytu_u.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry