TV 65 cali LED czy OLED - o to jest pytanie.

Lukxyz

New member
Witam Szanowne Grono HDTV,
często czytam testy i opinie przy zakupie sprzętu, nie miałem nigdy potrzeby udzielania się, ponieważ elektronika to nie moja branża, więc nie mam za bardzo nic do powiedzenia :)

Zastanawiam się nad zmianą mojego paroletniego Samsunga 50'' (std model LCD, nawet bez SmartTV - nie było takiej potrzeby). Podpięty jest do Xbox One X - ale przyznam szczerze, że nie używam go do niczego innego jak do odtwarzania filmów z domowej biblioteki oraz Netflix'a. Chciałbym większy TV i jakby czarę goryczy przelało brak wsparcia dla HBO GO przez Xbox, oraz brak możliwości odtwarzania go bez Smart TV (oczywiście wiem, że można dokupić np. Chromecast).

Ale do sedna:
- Chciałbym 65 cali, ponieważ większy będzie za duży
- Oglądam firmy z domowej biblioteki/Netflix/HBO GO - nie oglądam w ogóle TV (nawet jej nie mam)
- Nie oglądam sportu
- Nie gram na konsoli (może zagram pare razy w roku, a może nie)
- Nagłośnienie telewizora nie ma znaczenia, podpięte będzie wszystko przez kino domowe BOSE Lifestyle 600
- Pilot nie ma znaczenia, najwygodniejszy jest dla mnie pilot z BOSE który steruje wszystkim
- SmartTV dobrze, żeby działało szybko, choć wtedy Xbox już zupełnie pójdzie w odstawkę

A teraz wątpliwości:
Wiem (naczytałem się) że OLED to najnowsza technologia, super obraz etc, ale czy przy oglądaniu Netflix/filmów to aż taka rakieta, żeby płacić 2x więcej za TV? Czy to ślepa uliczka, jak zakrzywione panele? Nie czuje potrzeby wydawania 10k+ za TV tylko po to, żeby mieć OLED, gdyż wydaje mi się, że obraz na "starym LCD" bez 4K jest bdb. Na telewizor patrze wprost. Myślałem o jakimś modelu SONY, seria XF9005 można spokojnie kupić +- za 5000 zł. Ale może jestem w błędzie i to zakup starej technologii? Ważne jest także, żeby ramki telewizora był cienkie, ale to chyba już norma.

Dziękuje za poświęcony czas i pomoc.
 

pantomima

Banned
Właśnie o to chodzi , że w kinie technologia oled sprawdza się najlepiej !
Jakość generownego obrazu jest nieporównywalnie lepsza od tego, jaki wyświetla lcd.
Pamiętaj , że kontrast jest bowiem najważniejszym kryterium jakości, a ten w przypadku technologi oled jest nieskończony !
 
Ostatnia edycja:

Lukxyz

New member
OLED super tylko trzeba pamiętać z nadal to technologia nie dopracowana (wypalenia)

Czy w takim przypadku warto wykupić np. 5 letnia GW w MediaMarkt? Czy to zwykła lipa?

Widzę, że mocno staniało LG OLED65C9PLA. Jakoś ta marka nie jest mi bliska (kojarzy mi się***dalej z GoldStar), ale może niesłusznie?
Czy jest jakiś problem z powieszeniem TV OLED?
 

pantomima

Banned
Czy w takim przypadku warto wykupić np. 5 letnia GW w MediaMarkt? Czy to zwykła lipa?

Widzę, że mocno staniało LG OLED65C9PLA. Jakoś ta marka nie jest mi bliska (kojarzy mi się***dalej z GoldStar), ale może niesłusznie?
Czy jest jakiś problem z powieszeniem TV OLED?

Jeżeli jest taka możliwość to jasne , że warto , w przypadku chyba każdego sprzętu .
Mi do LG również było nie podrodze, ale odpowiednie treści informacje sprawiły, że zmieniłem zdanie .
Nie kieruj się sentymentem .
Raczej nie ma problemu z powieszeniem . Ja swój tv powiesiłem.na starym wieszaku po plazmie vt60 65" .
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Właśnie o to chodzi , że w kinie technologia oled sprawdza się najlepiej !
Jakość generownego obrazu jest nieporównywalnie lepsza od tego, jaki wyświetla lcd.
Pamiętaj , że kontrast jest bowiem najważniejszym kryterium jakości, a ten w przypadku technologi oled jest nieskończony !

Jak bardzo procentowo Qled np. 85R odstaje od Oleda np. C9. Jestem w stanie to zauważyć w normalnym domowym użytkowaniu ?
 

pantomima

Banned
Nie jestem w stanie nic powiedzieć w tym temacie . Nie miałem możliwości takiego porównania . Wiem natomiast , że w ślepym teście Qled mocno odstawał , przegrał w starciu z Oled . Napewno led mocniej świeci , co przekłada się w jakości HDR , tyle że ta ilość nitów w przypadku obu technologii jest trochę inaczej odbierana .W przypadku Oled, w rzeczywistości te wartości są inaczej postrzegane niż na papierze . Kontrast działa na korzyść.
 
Ostatnia edycja:

sagi79

New member
Moim zdaniem i nie tylko ,nie ma co patrzeć na HDR i ilość nitów,osoby które oglądają dużo filmów po pewnym czasie się przyzwyczajają do tego efektu HDR i nie zwraca się na to już uwagi przy oglądaniu oko się przyzwyczaja itd.. OLED z dolby vision robi robotę .
 

pantomima

Banned
Obraz w HDR jest nieporównywalnie ładniejszy od zwyklego. Nie tylko w filmach , ale i w grach wyglada również świetnie jeśli nie lepiej . Jeżeli ktoś się nastawia na HDR , to ilość nitów jest mega istotna .
 

Lukxyz

New member
No to skoro OLED to pozycja obowiązkowa, co należy kupić w 65 calach? Mówimy o czymś co najlepiej oddaje stosunek ceny do jakości.
 

kosa666

New member
Bo tak ci się tylko wydaje czy jakieś fakty za tym stoją ?


Te akurat widziałem jeden do jednego różnica przynajmniej w sklepie jest nie do wychwycenia dla mnie.
Natomiast 80 vs 90 jest już lekko zauważalne.

Chłopie jak nie widzisz różnicy z OLED-ami to kupuj LED-a! nad czym się zastanawiać? :)


PS - zapytałeś to Ci odpowiedziałem moje zdanie, widziałem, porównywałem - kupiłem OLED, bo ŻADEN LED nie może się równać (i nie tylko chodzi o kontrast którym wszyscy mówią, ale o barwach!!!) - nie porównuj obrazów testowych prezentowanych przez producentów, bo oni wiedzą jakie mają mankamenty i starają się je ukrywać.. przynieś swój materiał do sklepu i odtwórz na najlepszym LED i OLED, a jak nie zauważysz różnicy to zapraszam do okulisty :p
 

pantomima

Banned
Q85 odstaje,ale z Q90 żaden OLED nie ma szans:-|

Nie prawda !

Były już dwa oficjalne ślepe testy , w których qled dostał po tyłku .
Ostatni shootout , który odbył się w UK , potwierdził tylko , jak bardzo qled jest w tyle za oledem pod wzgl.jakości generowanego obrazu .
Ludzie nie są ślepi !
 

feromann

Member
Chłopie jak nie widzisz różnicy z OLED-ami to kupuj LED-a! nad czym się zastanawiać? :)


PS - zapytałeś to Ci odpowiedziałem moje zdanie, widziałem, porównywałem - kupiłem OLED, bo ŻADEN LED nie może się równać (i nie tylko chodzi o kontrast którym wszyscy mówią, ale o barwach!!!) - nie porównuj obrazów testowych prezentowanych przez producentów, bo oni wiedzą jakie mają mankamenty i starają się je ukrywać.. przynieś swój materiał do sklepu i odtwórz na najlepszym LED i OLED, a jak nie zauważysz różnicy to zapraszam do okulisty :p
zadzwoń do obojętnie,której firmy profesjonalnie kalibrującej TV i na pewno się dowiesz,że Q90,bije wszystkie OLEDy w barwach i odcieniach,poza czarnym oczywiście:-|
najlepsze tv jakie powstały w historii to ZD9 i Q90.
 
Do góry