TV 65 cali do 5tys

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobrze, bo każdy temat pokazuje informacje produktowe.
TCL w swojej klasie zbiera bardzo pochlebne opinie .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może nie doczytałeś.
Ja wybrałbym i wybrałem Oled TV dla siebie.
Jeśli nie masz kasy na oleda to wówczas brałbym mini leda - tcl c825.
W swojej klasie świetny telewizor .
 

marlon80

Member
Tysiak różnicy to żadna różnica jeśli porównujemy OLED z czymkolwiek innym.

Zgadza się, ale np:
Ja mam bardzo jasny salon z wielkimi oknami od południa, Telewizor stoi bokiem do okien. OLED nie sprawdza się w ogóle w dzień, jego powłoka antyrefleksyjna? to dramat, nie da się oglądać TV w dzień. Z 2 letnim qledem nie ma tego problemu.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie w salonie również są ogromne okna od południa. Tylko że ja tak projektowałem cały dom, żeby nie było żadnych problemów z rozmieszczeniem wszystkich mebli, sprzętów i oczywiście TV.
W salonie TV ma stać na tej samej ścianie na której są te ogromne okna tarasowe, czyli na południowej. Oglądanie pod światło jednak nie będzie problemem. Są żaluzje (sterowane z miejsca gdzie będzie kanapa) i będzie pergola. Jedno i drugie da wystarczający cień. Pergolę tak wyliczyłem, że latem da cień do połowy tarasu a zimą słońce będzie zaglądać na ponad 7 metrów w głąb domu. Tylko zimą gdy będzie słońce zmuszony więc będę zasłaniać żaluzje.
 

marlon80

Member
U mnie w salonie również są ogromne okna od południa. Tylko że ja tak projektowałem cały dom, żeby nie było żadnych problemów z rozmieszczeniem wszystkich mebli, sprzętów i oczywiście TV.
W salonie TV ma stać na tej samej ścianie na której są te ogromne okna tarasowe, czyli na południowej. Oglądanie pod światło jednak nie będzie problemem. Są żaluzje (sterowane z miejsca gdzie będzie kanapa) i będzie pergola. Jedno i drugie da wystarczający cień. Pergolę tak wyliczyłem, że latem da cień do połowy tarasu a zimą słońce będzie zaglądać na ponad 7 metrów w głąb domu. Tylko zimą gdy będzie słońce zmuszony więc będę zasłaniać żaluzje.

No zajebiście, a ja nie lubię oglądać TV w dzień w ciemnej jaskini i nie mam też pergoli, i nie kupie jej za 4tysiące minimum tylko po to żeby oled prawidłowo wyświetlał obraz :D
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie robię pergoli aby w dzień oglądać TV !!!
Pergola jest wyłącznie po to, aby latem salon się nie nagrzewał jak piekarnik. Wolę pergolę niż klimę.

W dzień, kiedy jest pogoda, i nie jestem np chory, to mam milion innych ciekawszych rzeczy do robienia na zewnątrz niż gapienie się w TV.
W nocy również :)
A kiedy pogody nie ma, to słońce nie przeszkadza w oglądaniu TV i bez pergoli.

Podając swój przykład chciałem tylko zwrócić uwagę na bardzo częsty błąd jaki wielu robi.
Budują dom według projektu który im się podoba z zewnątrz. Niewielu przy tym zwraca uwagę na to co będą w stanie zrobić w środku.
U mnie było odwrotnie.
Najpierw był projekt wnętrz, a później domu. Dlatego nie mam takich przykrych niespodzianek np z ustawieniem TV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś ma na myśli jakość - to Oled.
Nowe oledy dają sobie bez problemów radę z jasnością pomieszczenia .
Wiem bo mam i Oleda i trzy wielkie okna od podłogi do sufitu.
Nigdy ich nie zasłaniam - bo lubię słońce, po to mamy takie okna.
Oled gra rewelacyjnie.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma co. Ktoś mnie tu nieźle wyrolował.
Pisałem wcześniej, że chcę kupić TV do 10 listopada. LG 65 C 1 z polskiej dystrybucji był wtedy po 6300.
Ze względu na bajzel jaki mam ciągle w domu przyjąłem tu propozycję by poczekać do połowy miesiąca. Że niby kupię wtedy w niegorszej cenie niż oferty które były na początku miesiąca. Ponadto wiedziałem że to będzie sprzęt sprawdzony i z wiarygodnego źródła.
Ale byłem naiwny.
Teraz za zaufanie i lojalność mam dopłacić 200 zł, czyli kupić za 6800.
Takie to specjalne ceny dla niebieskich.
Bez łaski. Kupię gdzie indziej (choćbym miał dopłacić).

Nie musiałem dopłacić. Kupiłem z polskiej dystrybucji za 6700.
 
Ostatnia edycja:
Do góry