TV 65 cali do 5tys

tobot

Member
Artur244 - zgadzam się z Tobą w każdym calu. Pełna logika. przemyślane konsekwentne działanie, a nie panika i chaotyczne reakcje na niezdrowe, naciągane spekulacje sprzedawców i dystrybutorów! Przede wszystkim tv nie jest być albo nie być! Nie kupię dzisiaj, to kupię jutro - kto wie, czy nie lepiej/taniej. Nie kupię modelu A, to kupię B itp. :) Nie dajmy się nabijać w bambuko :) Odrobinę rozsądku...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CI od samochodów pisali dokładnie to samo.
Sprzedawcy aut mówili że będą zmiany cen, ale każdy czuje że pewnie i oczywiście chce go naciągnąć.
Wynik - wszystkie auta wszystkich firm podrożały -15-20 %.
Czyli w plecy 20-30 tyś zł przy w miarę dobrym samochodzie.
Ale kto by się martwił o jakieś 15 %

Wiele telewizorów 43, 50, 55 podrożało 20% i więcej.
Ale szkoda słuchać wyprzedzających informacji.
Przecież to nagonka, bambuko !

Dobry LCD 50" kosztował 1650 zł . Ale to drogo, na pewno stanieje,
nie dajmy się , bambuko...
Dziś kupują go w promocji za 2299 zł, ale kto by tam dbał o głupie 30%.

Nie kupimy dziś , to kupimy jutro - OK .
Każdy sam decyduje.
Ja chętnie kupiłbym samochód nowy w starej cenie , ale miało być przecież taniej.

Artur masz taniej - oczywiście kupuj taniej - to normalne.
Sprawdź tylko czy dają słuchawki, to proste pytanie.
BO w LG Polska - dają.

Czy mogą być taniej ?
Oczywiście że mogą.
Prace nad technologią się spłaciły.
Tera trwa walka o bardzo mocno rosnące koszty transportu 9 wzrost 300%, płac, inflacji, chipów itp.

Każdy by chciał żeby było taniej.
A najbardziej sklepy - bo przecież więcej się sprzeda, ludzie częściej będą wymieniać tańszy sprzęt - niż bardzo drogi.

Sprzedaż aut po podwyżce spadła o 20% i to wcale nie jest radosne dla salonów. Na szczęście przy telewizorach duże przekątne tanieją.
Ale każdy niech kupuje , jak chce , gdzie chce i kiedy chce.
Ważne żeby był zadowolony.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ło Matko.
Ale sie rwetest zrobił.

Tymczasem sprawa wygląda tak, że mam teraz w chałupie taką rozpierduchę, że nawet nie miałbym gdzie tego nowego TV postawić by był bezpieczny (jak to z fachowcami bywa).
Gdyby trafiła się okazja, to z pewnością bym kupił mimo wszystko (po budowie zawsze się znajdzie kilka desek by zbić skrzynię).
Nie ma okazji, to czekam.

A TV i tak już de facto zdrożały.
W tej cenie co dzisiaj najtańsze C jeszcze wiosną można było kupić G. Czyli te 20-30% już poszło. Sprzedaż nieco spadła więc teraz handel testuje klientów ile jeszcze można wycisnąć i straszy.
Oczywiście ceny w końcu wzrosną o kolejne 20-30%.
To nieuniknione.
Ale jeszcze nie teraz.
Myślę że tydzień/dwa przed BF podniosą ceny okraszając to jakimś bonusem. Po BF ceny zostaną już bez bonusu.
Wcześniej chyba się nie odważą bo byłoby to bez sensu.
Tak więc pierwsza dekada listopada to ostatni moment i wiem że do tego czasu bezwzględnie muszę kupić ten TV (jak i całą resztę AGD + meble + co tam jeszcze). A czy to będzie LG C11, czy Sony xh9505, albo xr94j to jest mi obojętne. Trafi się OLED w dobrej cenie to fajnie, nie to płakać nie będę.

P.S. KiKi słuchawki które są w ofercie LG i tak musiałbym sprzedać ponieważ nie cierpię takich konstrukcji. Może by mi się udało opchnąć je za te 550-600 zł. Może. Daje to cenę TV ok 6100-6200 czyli kwota dokładnie taka sama jak najniższe oferty z dystrybucji tzw europejskiej. Czyli jest to cena akceptowalna dla handlu (jeszcze ze sporym zyskiem).
Tymczasem w polskich sklepach ten TV z polskiej dystrybucji stoi po 8000 !!! Mają nas za idiotów ? Oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
Hej,
zastanawiam się nad zakupem QE65Q80A, ewentualnie 55 cali, jeszcze do uzgodnienia. Czy oba te modele mają matrycę VA?
Czy w podobnej cenie jest jakiś lepszy wybór? Telewizor ma głównie być używany z PS5 i z Netflix. Czy powinienem się martwić brakiem Dolby Vision? HDR10 czy HDR10+ w Netflix wystarczy? Obecnie w LG c9 mam DV i jestem bardzo zadowolony.
Kiki, proszę o ceny powyższych modeli, ewentualnie inne propozycje wraz z cenami.
Dziękuję
 

Rachet

Member
witam
Mam qe65q80a od 4 dni i jestem bardzo zadowolony. Przesiadka z 58pus7304
to jak zamiana małego fiata na nową luksusową limuzyne:). Na 100% ma VA, w ameryce jest IPS recenzowany na rtings.com i wszyscy powielają bzdurną opinię, że tak jest wszędzie. Recenzje/testy wersji europejskiej znalazlem tylko 2 , po francusku, są pozytywne. Co do braku DV to ten telewizor posiada na tyle wysoką jasność, że nie wiem czy ktoś odczuje jego brak.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem ten TV w salonie Samsunga.
Leciał na firmowym materiale reklamowym.
Obok był salon Sony.
Porównywałem obraz z Sony 9005 (czyli ubiegłoroczny) i tegoroczny 94j z Samsungiem o którym wspominasz i tym frame.
9005 w podobnej cenie a obraz był przynajmniej o klasę wyżej. 94j jeszcze lepiej choć tu był trochę zbyt pokolorowany. Oczywiście porównując tylko wyświetlany materiał reklamowy. Nie wiem, może obsługa salonu Samsunga ma w nosie jakość obrazu na włączonych telewizorach i nie przykłada uwagi do np złączek na kablach.
Też to możliwe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 55Q80 ma matrycę IPS,
Samsung 65Q80 ma matrycą VA - cena 4499 zł z pakietem.
Jeśli masz Netflixa to brak DV będzie widoczny.
Ja bym sięgał w tej klasie po to co daje Ci najlepszą wg Ciebie i sprawdzoną jakość - LG 55C1 za 4399 zł z pakietem
Lub Philipsa 55 Oled 706 za 4699 zł z pakietem.
 

mwerd

New member
A jak do tych Samsungów ma się LG 65NANO913NA? q80a nie ma lepszej jasnośći w HDR?
Trochę się upieram na matrycę VA, nie wiem czy słusznie, ale wcześniej miałem plazmę 50st60, teraz Oled c9 i nie jestem pewien czy czerń IPS nie będzie mnie wkurzała.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG 65 C 11 z polskiej dystrybucji, nowy, nawet < 6,3 tys.
Oczywiście jeśli faktycznie jest, bo z tym często bywa różnie.

A odnośnie LG o którym mowa.
Wydaje mi się że z tegorocznych modeli najwyższy z serii 8 był bogatszy niż najniższy z serii 9.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mwerd
Wszystko zależy od kasy .
Ale przedłużeniem jakości C9 jest kolejny Oled.
Pytanie ile masz max kasy ?
 

yooro

New member
Nagrzałem się na Philipsa tylko któty model wybrać z ambilight? Na soundbarze mi nie zależy - dźwięk przez DACa wyjściem optycznym pójdzie. Który wybrać do 4.5 tyś?
65PUS8535
Pus9435?
Jakis inny pus? ;)
 

Arturmsi

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz Philips 65PUS8546/8506, gra wystarczająco dobrze w tym budżecie.
8535 z zeszłego roku wygląda mniej atrakcyjnie wizualnie, ma szersze ramki, nie ma obsługi trybu gry na hdmi 2.1 i eArc do nowszych zestawów grających w przyszłości.

9435 bym wybrał do pomieszczenia, gdzie nie chciałbym dokładać dodatkowego audio.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sieciówkach cena LG 65 C 1 praktycznie osiągnęła 6500zł, a nawet mniej jeśli dokupi się soundbar przynajmniej za 2500. Do tego słuchawki.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG 65 C 1 jest już w sieciówkach po 6500, a Sony Bravia XR65X94J i TCL 65 C 825 zaledwie o 1000 mniej.
Warto dopłacać 1000 do OLED ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry