TV 65 cali do 4000zł

visavis

New member
Było już pytanie w dziale oledowych tv, ale jednak chyba ze względu na odległość potrzebny jest 65 cali, a nie 55. A 65 są droższe, więc może coś z LCD do 4000zł się znajdzie. Będzie to nasz pierwszy tv i nie chcemy się żałować zakupu.





Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2 salon z aneksem
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 4m (kanapa), ale mamy też stół, który jest 2,5 m od miejsca gdzie miałby wisieć tv
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kanapa na wprost, stół minimalnie z boku ok. 20 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna z trzech stron, na tv raczej światło nie pada, ale wschodnie okno zasłaniamy w dzień do oglądania bo światło razi w oczy

7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie mamy jakiś konkretnych wymagań, bo nie oglądamy dużo
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? może konsola jak już kupimy, czasami (podejrzewam, że rzadko) laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-3-4h a czasami w ogóle
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem, ale chyba raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, YouTube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Chyba nie, no moze poza sytuacjami gdy laptop będzie podpięty
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 1-max 2h/tydzień
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Właśnie nie wiemy czy kupić 55 cali czy większy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? mało intuicyjne menu/apki/nakładki na apki
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? chcieliśmy kupić do 4tys., ewentualnie do 5tys.
22. Jak często wymieniasz TV? To pierwszy tv i chcemy go na długo
 

Rachet

Member
W wersji 65 cali q80a na europę jest VA. Mam w domu to wiem:) i polecam.
Co Samsung może odwalić za chwilę i zacząć montować w tym modelu IPS jak za oceanem to inna sprawa.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o jakosc obrazu, to Panas jest super. Po wyjeciu z pudla ma niemal refrencyjny tryb obrazu. Gorzej jest z aplikacjami smart.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Referencyjny - to pojechałeś bez trzymanki.
Od kiilku lat nie otrzymali żadnego wyróżnienia za jakoś telewizorów w Europie. Obecnie odpuścili produkcję telewizorów LCD.
Będą je produkować inne firmy jak TCL, Vestel
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...kcji-telewizorow-partnerowi-zewnetrznemu.html
Panasonic też nie wspiera update długo. I modele lcd szybko się starzeją bo po kilka latach mnie ma nawet YT.

I nie tylko LG i Samsung.
Masz bardzo dobre modele
- Loewe
- Philipsa
- TCL
- Sony
Firmy otrzymują nagrody, mają extra multimedia.
 
Do góry