To już koniec Panasonica - jakiego znaliśmy. Panasonic potwierdza plan powierzenia produkcji telewizorów partnerowi zewnętrznemu.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]To już koniec Panasonica - jakiego znaliśmy. Panasonic potwierdza plan powierzenia produkcji telewizorów partnerowi zewnętrznemu.

images

[/FONT]

[FONT=&quot]Panasonic zaprzestanie własnej produkcji telewizorów w Pilznie w Czechach. Firma wprowadzi nowe modele telewizorów w 2022 roku, ale będą one produkowane przez zewnętrznego partnera.
[/FONT]

[FONT=&quot] Rozwój telewizji będzie kontynuowany[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] Decyzja jest ostateczna, a Panasonic poinformował swoich pracowników o zmianach na początku tego tygodnia. Panasonic będzie kontynuować rozwój telewizorów w Japonii i Europie, ale zaprzestanie własnej produkcji telewizorów. Od 2022 roku produkcja nowych modeli telewizorów zostanie przeniesiona do partnera zewnętrznego, który nie został zidentyfikowany.
[/FONT]

[FONT=&quot]Nikkei wcześniej informował, że prawdopodobnym partnerem jest chiński TCL.[/FONT]

[FONT=&quot]
FABRYKA TELEWIZORÓW PANASONIC W PILZNIE W CZECHACH. ZDJĘCIE: FIRMA

Fabryka w Czechach została założona w 1996 roku w celu produkcji telewizorów CRT przed przejściem na produkcję telewizorów plazmowych. Będzie się zmniejszać, ale nadal będzie działać, aby produkować inne rodzaje produktów wideo, takich jak odtwarzacze Blu-ray, a także dla B2B - pompy ciepła.
Flatpanelshd
[/FONT]
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co by nie napisać to wielka szkoda. Mam nadzieję, że chociaż odtwarzacze. Blu-Ray będą cały czas produkowane. Panasonic Blu-Ray 4K DP-UB820 czy topowy 9000 to bardzo dobre sprzęty. Zresztą tańsza 420-tka też, brak tylko DV.
 

tobot

Member
Tragedia. Kolejny dowód na słuszność twierdzenia o naszych wyborach jakości. Tandetne firemki produkujące masówkę aż skaczą z radości :/
 

Manarino

Banned
Tragedia. Kolejny dowód na słuszność twierdzenia o naszych wyborach jakości. Tandetne firemki produkujące masówkę aż skaczą z radości :/

To również za sprawą takich portali jak ten .
To tutaj przecież Panasonic już od kilku lat jest pomijany ,marginalizowany .
Jakość jego produktów, która zawsze była atutem tej marki jest deklasowana a tandetne firemki, jak mowisz, które na rynku pojawiły się od niedawna są gloryfikowane .
Widziałeś tutaj kiedykolwiek test oleda Sony ? Recenzje telewizorów Sony ?
Tutaj rządzi Philips, LG bo z tymi markami hajs się zgadza .

A same testy wyglądają niczym przepisane z kartki .

To forum kiedyś było wyznacznikiem . Dziś jest cieniem samego siebie.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
...+ zamykanie niewygodnych tematów. Mój kolega polską francuszczyzną rzekł by: "żenuła i upoko"!

I jeszcze jeden dodatek: żenująca grafomania. Z info powyżej dowiedziałem się, że Panasonic produkował/produkuje pompy ciepła B2B jako inne produkty video. Gdzie ja jestem i co ja tu robię :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic świetna firma, sama sobie winna ,że nie pilnowała standardów zarządzania.
Jestem z tą Firmą w Polsce jak zarządzali nią po przez Matsushita.
Przez 30 lat walczyła o prymat z Sony na całym świecie.
Obie firmy dominowały zdecydowanie na rynku.
Ale przegrały bo poziom arogancji i pychy- my pępek świata - sprawił że przestali słuchać rynku.
Pycha kroczy przed upadkiem !

Panasonic zaczął budowy domów z własnym wyposażenieniem w Japonii i przesunął działania na B2B.
Prezes Panasonica - Tanimoto przekazywał nam wstępne decyzje Korporacji już 15 lat temu, podczas naszych spotkań w Japonii , później w Australii.

Przegrali bo pracownicy nie mają żadnej wizji.
Trzymali się jak pijany płotu własnego systemu , który padł już dawno.
Teraz sięgają po10 latach po Androida ale rynek jest już pozamiatany.

Do głosu doszły firmy z Korei, a teraz firmy z Chin.
Szkoda wspaniałej firmy która produkcję przenosi , tak jak Sony - do zewnętrznych firm.
Ten etap Panasonica TV tak jak w USA,Australii - pomału przenosi się do lamusa.
Szkoda.
 

tobot

Member
Ano szkoda... poziom jakościowy, z tego co mi wiadomo, utrzymali do dzisiaj. Pozostali, wymieniani chronicznie na tym forum, mogą ze spuszczonymi oczkami na buciki tylko czerpać wzór. Ale, jak piszesz, nie z zarządzania - zdaje się, po przeczytaniu Twojego posta, tutaj się zadziało... Ryba psuje się od głowy. :/
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Powiedzcie mi tylko jedno- jakie to ma w tej chwili znaczenie z perspektywy obecnego nabywcy jeżeli priorytetem dla niego przy zakupie jest jakość obrazu ?

Moim zdaniem tylko jedno-kupować TV jak najszybciej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest taka, że Panasonic już dawno w klasie lcd odpadł od czołówki.
A różnica się jeszcze pogłębi.

Powodem zmiany, według Panasonic, jest „sprawienie, by nasz biznes telewizyjny był rentowny zarówno w skali globalnej, jak i europejskiej” i mówi, że jest to krok podobny do tego, jakiego dokonali inni producenci telewizorów w branży w ciągu całego roku. ostatnich kilku lat.

Winnych krajach firma zrobiła podobnie (USA , Australia) i już się nie podniosła.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie mówimy tu o LCDkach ani o lokówkach czy golarkach.Mówimy o telewizorach z referencyjnym obrazem czyli OLEDach.
 

maderos

Member
Bez reklam
Uff...zdążyłem jeszcze nabyć oryginalnego Panasonica. Od wczoraj cieszy oko 55HZ1000. Wiadomo, że to wielka strata dla rynku, ale takie są koleje rzeczy.
 

SDman

Banned
Dzięki. Póki co przyzwyczajam oczy do poziomu czerni, która była nieobecna w mojej plaźmie.
Ciekawe, napisałbyś jaki model był taki "tragiczny".

Wracając do Panasonica zastanawia mnie jedno czemu ludzie nie walą drzwiami i oknami do MEx.
Jest tam TX55HZ980E za 3,8k.
Obraz fantastyczny nieosiągalny dla LG na procesorach Alpha 7 nie ważne jakiej generacji.
Philipsy również muszą się ustawić z tyłu jak ktoś nie chce dodatkowo wydawać 800-1000 na kalibrację -taką prawdziwą :)

Odpowiedź zdaje się być prosta brak wszystkiego w jednym i kropka.
Od siebie dołożę, że aby wyłączyć obraz trzeba 11 kliknięć, nic się nie zmieniło od 10 lat.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Tragiczny? Nie, ale w porównaniu z oledem to inny świat. 50st60 Panasonic. Ostatnia plazma z dostępnych wtedy ( o ile się nie mylę ). Co do kupna tv w ogóle, jest ogólna tendencja, że bez pełnego hdmi 2.1 nie warto kupować. Większość ma bądź będzie mieć konsole to wybór jest oczywisty. Ja nie mam i nie zamierzam mieć więc mnie to nie dotyczy.
 

SDman

Banned
Nie wiem jak miałeś ustawioną ale chyba niezbyt bo ten model gościł u mnie przez 8 lat i grał fantastycznie.
Przegrywał brakiem HDR i WCG i oczywiście 4K ale tylko tym.
 

maderos

Member
Bez reklam
Profesjonalna kalibracja...co do jakości w obrazie to ciężko porównać na sygnale z kablówki ale płyty blu-ray to już inny poziom. Oczywiście o hdr i 4k nie ma co wspominać. Generalnie byłem zadowolony z tego tv i obecnie będzie grał dalej tylko już nie u mnie.
Co do tego, że "grał fantastycznie", też tak myślałem do czasu jak obejrzałem dobrej jakości materiał na oledzie.
 
Do góry