To już koniec Panasonica - jakiego znaliśmy. Panasonic potwierdza plan powierzenia produkcji telewizorów partnerowi zewnętrznemu.

Manarino

Banned
Nie wiem jak miałeś ustawioną ale chyba niezbyt bo ten model gościł u mnie przez 8 lat i grał fantastycznie.
Przegrywał brakiem HDR i WCG i oczywiście 4K ale tylko tym.

Po pierwsze fantastyczny obraz to z plazm Panasonica miały modele vt60 , zt60 .
Plazma st60 miała obraz bardzo dobry ale nie tak dobry jak wyższe modele . No chyba że obraz plazmy st60 porównujemy do obrazu najlepszych na tamta chwilę ledów . Był jeszcze model gt60. Miał obraz porównywalny z obrazem modelu st60 i był bogatszy w kilka trybów, głównie kalibracji. . Poza tym st60, gt60 miały wyższy input lag i słabszy antyrefleks od vt60 a napewno zt60 , ponieważ zt60 miała filtr ciemniejszy od vt60 , zupełnie inne gorsze algorytmy itp.

Mimo wszystko nawet na najwyzszym modelu byly dosyć spore odbicia . Obecne oledy mają dużo lepszy anty refleks niż najlepsza plazma Panasonica zt60 .
Tak jak w tamtym czasie najlepsze plazmy wygrywały z najlepszymi ledami w kwestii jakości obrazu , tak teraz czynią to oledy.

W każdym poście tluczesz o odbiciach w oledach. Jednak poruszając temat plazmy st60 , nawet się o tym nie zająknąłeś , a odbicia ma dużo gorsze niż obcne oledy .
To jest wielka hipokryzja z Twojej strony i nadużycie, ponieważ podobnie pozytywnie wypowiadasz się w kwestii leda q90t , którego posiadasz - fantastyczny obraz , super anty refleks . Chwalisz to co masz , choć nie jest to sprzęt z najwyższej półki, ale do tego przyzywyczaiłeś już wszystkich .
Mogę w każdej chwili porównać odbicia oleda i plazmy i wrzucić zdjęcia, które jak na dłoni pokażą różnicę na korzyść oledów.

St60 to nie był fantastyczny obraz . Był bardzo dobry , ale tak fantastyczny jak na plazmach vt60, zt60 czy modelu f8500 Samsunga nie był. Nie przesadzaj .

Fantastyczny obraz jak na tamte czasy miały modele vt60, zt60 , f8500 Samsunga i modele Kuro Pioneera . Wiem , bo miałem te telewizory w domu z wyjątkiem f8500.Dla modeli st60, gt60 Panasonica , słabszych modelów Samsunga i plazm Lg te modele wyżej były referencją .
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Ciekawe, napisałbyś jaki model był taki "tragiczny".

Wracając do Panasonica zastanawia mnie jedno czemu ludzie nie walą drzwiami i oknami do MEx.
Jest tam TX55HZ980E za 3,8k.
Obraz fantastyczny nieosiągalny dla LG na procesorach Alpha 7 nie ważne jakiej generacji.
Philipsy również muszą się ustawić z tyłu jak ktoś nie chce dodatkowo wydawać 800-1000 na kalibrację -taką prawdziwą :)

Odpowiedź zdaje się być prosta brak wszystkiego w jednym i kropka.
Od siebie dołożę, że aby wyłączyć obraz trzeba 11 kliknięć, nic się nie zmieniło od 10 lat.

Panasonic TX55HZ980E jest średnio udanym modelem , skalowanie ma lepsze od Lg a7 , niestety brak pełnego hdmi 2.1 , brak vrr , gsync , wysoki imput lag , czyli nie dla graczy . TX55HZ980E matryca 50hz a mamy rok 2021 omijać szerokim łukiem !!!
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Profesjonalna kalibracja...co do jakości w obrazie to ciężko porównać na sygnale z kablówki ale płyty blu-ray to już inny poziom. Oczywiście o hdr i 4k nie ma co wspominać. Generalnie byłem zadowolony z tego tv i obecnie będzie grał dalej tylko już nie u mnie.
Co do tego, że "grał fantastycznie", też tak myślałem do czasu jak obejrzałem dobrej jakości materiał na oledzie.

Trafione w punkt.
 

maderos

Member
Bez reklam
Panasonic TX55HZ980E jest średnio udanym modelem , skalowanie ma lepsze od Lg a7 , niestety brak pełnego hdmi 2.1 , brak vrr , gsync , wysoki imput lag , czyli nie dla graczy . TX55HZ980E matryca 50hz a mamy rok 2021 omijać szerokim łukiem !!!

Pomijając sprawy hdmi 2.1 to faktycznie w obecnej chwili lepiej dopłacić do hz1000.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Coś się kończy - coś zaczyna .Na pewno sobie poradzą to firma z tradycjami ,dla przykładu JVC też produkowało telewizory i dali spokój podobnie Revox kiedyś produkował plazmy i tez tego nie robią
 

MickyMic

New member
Tak, szkoda. Miałem 12-letnią plazmę, niedawno szlag ją trafił, nikt już tego nie naprawia, więc z ciekawości zajrzałem do środka i na niektórych elementach było "Made in Japan" - wow! Łezka w oku...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marginalizowany Panasonic ?
Przecież sam się wycofuje z różnych rynków na świecie, sam się marginalizował ciągnąc na siłę "Upadły własny system" na Fire FOx.
Sam się zmarginalizował wycofując się z sieci sprzedaży.
Sam nie pomagał w update swoim klientom.
Można odwracać kota ogonem ale po co ?
 
Do góry