TV 58-65 4K do PS4Pro i sportu

Aerofan

Member
Witam ponownie, obecnie mam Sony 55W805C i po prawie 2 latach użerania się z jego kulejącym Androidem chciałbym kupić coś bardziej stabilnego.*** Docelowo - oglądanie piłki nożnej i w pełni wykorzystane możliwości PS4 Pro (4K, HDR).
***
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?***15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?***1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?***Raczej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?***Pokój zacieniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ?***Sony 55W805C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?*** 4K, HDR,***sprawnie odtwarzał filmy z dysku HDD po USB, dobra czerń i równomierność podświetlenia, przyzwoite głośniki wbudowane (te w Sony są OK)
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Bluray, Ps4Pro, NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?*** 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?*** obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?*** sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?*** Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?*** 1-2 godz
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?***Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?*** minimum 58, max 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?*** Słabe czernie i kąty
19.***Preferencje co do marki ?*** Bez różnicy, byleby dobrze i w miarę nie przepłacając
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?*** Nie
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?***5-7 tys.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Do sportu najbardziej można polecić... Sony 55XD93. Jest to jedyny model w tej cenie, który daje radę w trybie HDR, pod PS4Pro idealny.

Możesz także zastanowić się nad Samsungiem 65KS7000 (najkrótszy input lag, świetny pod konsole ale HDR nie jest tak dobry, jak w modelu Sony, bo brakuje w nim lokalnych stref wygaszania) lub Panasonikiem 65DX750 (super szczegółowość i naturalne kolory, w zasadzie bez większych wad, ale uwaga - oparty na systemie Firefox). Oba nie odstają od pierwszego z wymienionych, a są większe, co daje poczucie bycia bliżej akcji. Rozmiar się liczy ;)

Z 65" w tej cenie będzie jeszcze Philips 65PUS6521 z systemem Ambilight.

Wszystkie cztery są na matrycy VA, gwarantującej głęboką czerń, ale trzeba oglądać na wprost, aby było dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Przestań zwracac uwage na smart w TV tylko kup sobie jakis dobry, certfikowany box na Androidzie (np. na S905)

Masz rację, tyle, że raz - mogę podłączyć sobie dysk pod BDPlayer czy dekoder NC+ i też będę oglądał filmy, ale to jest zawsze żonglowanie dodatkowym pilotem tak samo, jak bym dokupił sobie owego boxa. A w aktualnym Sony na Androidzie to jest wręcz katorga - w sensie podstawowa operacja jak odtwarzanie plików z dysku.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
W mnie w Panasonic'u 58 serii 700 gdzie matryca ma 50/60 Hz i Sharpie 60 cali gdzie ma 100 Hz, zawsze na konsoli jest 60 Hz. Więc wydaje mi się że każdy tv tak ma
 

WuMike

New member
Bez reklam
Są jakieś wady tegoż Firefoxa ? Brak aplikacji ?

Chodzą plotki o ograniczonym wspieraniu systemu po wycofaniu się Mozilli z upgrade'owania systemu w TV, ale Panasonic na pewno będzie go jakoś utrzymywał sam.

Szczerze mówiąc, nie wiem czy jest już Amazon Prime dostępny...?
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
W sumie to żadnego konkretnego modelu mi nie polecono :) A Sony 65W7505 ? W markecie świecił ładnie, ale nie mogłem żadnego testu ani opinii znaleźć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To model budżetowy bez wspomagania procesorów Sony.
Mieścisz się z bardzo dobrym modele Philipsa 65PUS6521 za 6599 zł z kalibracją gratis.
Ma matrycę VA , 10Bit, 4K, 100Hz, HDR, VP9, Ambilight, Android, Kodi, MxPlayer.
 

Aerofan

Member
To model budżetowy bez wspomagania procesorów Sony.
Mieścisz się z bardzo dobrym modele Philipsa 65PUS6521 za 6599 zł z kalibracją gratis.
Ma matrycę VA , 10Bit, 4K, 100Hz, HDR, VP9, Ambilight, Android, Kodi, MxPlayer.

No ale ponoć Philipsy mają jakiś babol z PS4 Pro ? Paski jakieś czy coś.
 

Aerofan

Member
O tu jest więcej: tnij. org /4f7munz

Poza tym w tym Philipsie HDR jest ponoć słaby.

Znalazłem jeszcze Samsunga 65KS7000 w dobrej cenie 6800. Brać ? :)
 
O tu jest więcej: tnij. org /4f7munz
Poza tym w tym Philipsie HDR jest ponoć słaby.
Znalazłem jeszcze Samsunga 65KS7000 w dobrej cenie 6800. Brać ? :)

Samsung KS7000 jest duzo lepszy od Philipsa. W kazdym aspekcie.
No i potrafi juz cos tam z HDR wyswietlic - w miare widoczny efekt.

Philipsy serii 6561 czy 7101 potrafią tylko przyjac sygnal HDR ale juz wyswietlic tego efektu nie potrafią ze wzgledu na slabe matryce IPS o niskim kontrascie i jasnosci.
 

bobtong

Member
samsung ks7000 najlepsze wszystko w najlepszej cenie nawet się nie zastanawiaj 1000 nitów robi swoje nie ma lepszego hdr w tym przedziale cenowym wszystkie inne w tej cenie maja o polowe mniejsze podświetlanie czerń też rewelacyjna modele konkurencyjne do tego segmnetu tv to lg uh7707 lg uh8503(3d) lg uh930(rewelacyjny wygląd) a tak poza tym niczym się nie róznią panasonic seri od 750 do 8 nie mają startu seria 9 jest lepsza ale to juz inna konkurencja jest jeszcze philips 7601 ale troche też kosztuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest ta sama klasa.
Model KS 7000 jest bardzo dobry, tylko trzeb sprawdzać bo oklej się obudowa.
Panasonic wg mnie jest lepszym rozwiązaniem.
Optymalnie to Philips 65PUS7601 z podświetleniem strefowym i z kalibracją gratis w specjalnej ofercie dla członków forum.
 
Do góry