TV 55cali za 3-3,5k

naimad71

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - większość czasu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? swiatło na ekran (południowy-zachód okna)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 42" ale już ma z 7-8lat, nie ma smarta i wifi
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? sprawne działanie w smarcie, dobry obraz, możliwie cienka ramka
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC Horizon
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? UPC, PS4, obecnie często podłączam laptop, ale chyba w nowszym tv nie jest to koniecznie i wszystko działa ze smarta
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport/film
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak youtube, netflix, cda
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak, ps4
16. Preferencje co do marki? jeszcze pare dni temu tylko Samsung, po zagłębieniu się w temat jestem w sumie otwarty
17. Preferencje co do wielkości? 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kolory, bardzo wolno działające przełączanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym się zmieścić w 3500, im mniej tym lepiej :)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Obecny chciałbym żeby był minimum na te 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie

Witam.
Szukam TV do pierwszego mieszkania. Po wstępnych przymiarkach padło na 55cali (tutaj na pewno nie chcę mniej, a na rozsądną 60 już budżet nie pozwala) i nie curved.
Okres tygodniowego napalania się na TV i powiększania budżetu mam już za sobą i teraz raczej rozsądek bierze górę. Ideałem jeśli chodzi o wygląd byłby Samsung 55KS7000, obraz też bardzo mi spasował przy oglądaniu w MM, ale jednak postanowiłem tą kasę przeznaczyć na coś innego.

Po zagłębieniu się i początkach bolącej głowy zwracam się z prośbą o doradzenie co byłoby najrozsądniejsze w moim przypadku.

TV 55cali ~3,5 które póki co przykuły moją większą lub mniejszą uwagę to:

SAMSUNGI - myślałem, że inne tv nie wchodzą w grę, ale jak poczytałem to nie są takie niezawodne i wcale nie odstawiają konkurencji w tyle, dużo tematów o jakimś kurze za matrycą, rozchodzącymi się ramkami...
Samsung UE55KU6072
Samsung UE55KU6400
Samsung UE55KU6000
- tutaj chyba go skreślam

Reszta - trochę się boję innych TV, ale chyba nie ma czego - po prostu póki co cała rodzina śmiga na Samsungach i nikt się nigdy nie zawiódł
LG 55UH6507
Panasonic TX58DXM710 - tutaj kuszą 3 cale więcej i dobre opinie
Philips 55PUS6561 - tutaj największe obawy o jakość, tyle osób mega zadowolonych co piszących, żeby sobie od razu odpuścić.

Nie ukrywam, że najważniejszy dla mnie jest obraz (na początku myślałem, ze fullHD mi starczy, ale jednak TV ma wstępnie posłużyć parę lat) wygląd (cienka ramka) i fajna obsługa smarta - nie musi być szału jeśli chodzi o bajery bo i tak nie spędzam 12h na dobę przed tv.
TV zamierzam kupić do 2 miesięcy także nie ma pośpiechu i będę czekać na jakąś dobrą ofertę.
 

bobtong

Member
samsung ku6400 jest nawet ok ale 60hz
LG uh6507 obiecaj mi że nawet nie weźmiesz tego syfu ....IPS i to naprawdę
kiepski
Panasonic gdyby to był dx750 to i tak za te same pieniądzę byłby lepszy ks7000 :)
philips 6561 miałem philipsa 6501 to ten sam model co 6561 tylko ambi 3 stronny po 3 miesiącach go sprzedałem i zapodałem sobie ks7000
lepiej się zastanów aby dołożyć do biznesu i przemyśleć sprawę z tym KS opinie na Digital foundary czy Rtings są jednoznaczne a jak już masz ten budżet nietykalny to zastanów sie na tcl p60 lub thomson uc te chinczyki na prawdę dają rade też mają 60 hz i wolałbym od ku6400
Jak już chodzi o ta listę to chyba Panas lub philips ambi i android no i 100hz
Dobrze wyselkcjonowałeś sam miałem te same modelu do wyboru jak decydowałem się na TV
 

Solelyrose

New member
Jak już chodzi o ta listę to chyba Panas lub philips ambi i android no i 100hz
Dobrze wyselkcjonowałeś sam miałem te same modelu do wyboru jak decydowałem się na TV

Może to głupie co napiszę, ale skoro obecnie Samsungi np. KU6400 (60Hz) tak dobrze "upłynniają" obraz dzięki Auto Motion Flow - i widać to np. w testerze Snipera gdzie obraz jest płynny. To w czym jest to gorsze od matrycy 120Hz, skoro zródło dostarczane do TV też jest w 60Hz i nawet oryginalna matryca 120Hz "upłynnia" to niejako "sztucznie"?
 

bobtong

Member
Może to głupie co napiszę, ale skoro obecnie Samsungi np. KU6400 (60Hz) tak dobrze "upłynniają" obraz dzięki Auto Motion Flow - i widać to np. w testerze Snipera gdzie obraz jest płynny. To w czym jest to gorsze od matrycy 120Hz, skoro zródło dostarczane do TV też jest w 60Hz i nawet oryginalna matryca 120Hz "upłynnia" to niejako "sztucznie"?
Masz racje filmy przeważnie nie przekraczają 60 hz ale jak chcesz zapodać jakiś sport lub dokument to lepiej już mieć tą matryce np 4k nie obsługuje w ogóle 100 Hz
Jeżeli grasz na FHD to matryca 100 hz jest niezbędna
 

bobtong

Member
Może to głupie co napiszę, ale skoro obecnie Samsungi np. KU6400 (60Hz) tak dobrze "upłynniają" obraz dzięki Auto Motion Flow - i widać to np. w testerze Snipera gdzie obraz jest płynny. To w czym jest to gorsze od matrycy 120Hz, skoro zródło dostarczane do TV też jest w 60Hz i nawet oryginalna matryca 120Hz "upłynnia" to niejako "sztucznie"?
Masz racje filmy przeważnie nie przekraczają 60 hz ale jak chcesz zapodać jakiś sport lub dokument to lepiej już mieć tą matryce np 4k nie obsługuje w ogóle 100 Hz
Jeżeli grasz na FHD to matryca 100 hz jest niezbędna
pamiętaj że bajery motion flow lub podbijanie indksów mają się ni jak do matrycy natywnej 100hz
 

naimad71

New member
Powracam do tematu... niestety.
Za równy miesiąc chciałbym już mieć tv więc powoli przymierzam się już nietylko do oglądania, ale do kupna.

Co się zmieniło i jakie tv na obecną chwilę biorę pod uwagę:

1.Panasonic TX-58DXU701 - przewaga nad resztą to te 3" nad innymi 55", które według mnie widać, smukła obudowa, wygląd na duży +, różne opinie nt. tego tv, dużo osób twierdzi, że Panasonic obniżył loty. 3499zł

2. Samsung UE55MU6102 - wpadł w oko dopiero niedawno, z + taki, że nigdy na Samsungach się nie zawiodłem, jednak ostatni kupiony model ma już 4lata.

3. Philips 55PUS6561 - boję się tego Androida, ambilight jest dla mnie zupełnie zbędny (raczej bym wolał bez jeśli byłaby taka opcja), opinie zerojedynkowe, albo ktoś zachwala albo odradza. No, ale PODOBNO sport na tym tv będzie wyglądał lepiej niż w tych z 60hz matrycą, no ale właśnie podobno, bo w wyżej wymienionym Panasonicu czy Samsungu też są jakieś upłynniacze, które polepszają efekt.

Uprzedzając - Nowy TCL C90 odpada - strasznie nie podoba mi się ten dolny panel.

Najważniejsze dla mnie parametry:
1. obraz - lubię żywe kolory, niewyblakłe
2. smart TV - będzie oglądane dużo netflixa, czasami YT, ale bez przesady - przed tv nie spędzam dużo czasu.
3. smukła obudowa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten dolny panel wygląda na żywo rewelacyjnie.
Ale nic na siłę.

Z tych co, podałeś Philips 55PUS6561 - 4, K i 100Hz.
A smart ma zdecydowanie najlepszy.
 

KonradoKrk

New member
Kiki zawsze poleca to co ma akurat do sprzedania (wyprzedania).
Tego Philipsa mocno nie polecam.
Co z tego ze matryca 100Hz jak wszystkie możliwe negatywne efekty są obecne, a w tym przemiłe dla oka artefakty w sporcie, które dyskwalifikują ten telewizor kompletnie. Oddałem po kilku dniach.
 

strazakp

Banned
Kiki zawsze poleca to co ma akurat do sprzedania (wyprzedania).
Tego Philipsa mocno nie polecam.
Co z tego ze matryca 100Hz jak wszystkie możliwe negatywne efekty są obecne, a w tym przemiłe dla oka artefakty w sporcie, które dyskwalifikują ten telewizor kompletnie. Oddałem po kilku dniach.

Kolego, igraszki z ogniem ;-) Narażasz się na bana.

Autorowi tematu polecam Panasonica. Ja mam 58dxm710 (ten sam co dxu701) i jest super i do twoich potrzeb się sprawdzi w sam raz. Nie wiem tylko czy kupisz ten model nówkę bo chyba są już same z ekspozycji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam wszystko co jest najlepsze w klasie cenowej.
A PHILIPS jest najlepszy i jedyny 4K i 100 Hz zgodnie z oczekiwaniami .
Wpisz opinie Pus 6561 w Google i masz setki opinii ludzi bardzo zadowolonych.
Masz jeszcze z bardzo dobrych
Tcla 55P60 za 2750 zł
PHILIPS 55pus6101 za 2450 zł
Thomson 55 Uc65 za 2850 zł
Tcl 55s7906 za 2499 zł
 

strazakp

Banned
Ok a Ty rozumiem, że polecasz najgorsze , choć to tez pojęcie względne .
Ja polecam takie z którymi mam lub miałem do czynienia i wcale nie pisze o nich najlepsze czy najgorsze a na pewno jeżeli coś polecam to nie dyskredytuje innych których nie znam. Natomiast staram się reagować i wdawać w polemikę jeżeli ktoś ocenia dany model tv źle jeżeli wcale nie jest tak źle.
Jakoś nie wiem czy na akcjach jednej ręki można by wyliczyć osoby tu na forum które po zakupie tv marki Panasonic były jaka bardzo zawiedzione....
Natomiast jeżeli chodzi o inne marki jak Philips czy Samsung to negatywów jest całkiem sporo (z przewagą u phipsa)
 
Do góry