TV 55 calowy, do ok. 4 tysięcy

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tak , ale Europa to tylko część świata !
Nooo...w dodatku ta część ,w której żyjemy.
Co mi z tego ,że TCL wprowadzi ( o ile wprowadzi) oleda do sprzedaży ,powiedzmy w Ameryce czy Azji.Nie będę przecież dymał po oleda od TCL na drugi koniec świata.Równie dobrze mogli by sprzedawać swoje produkty na Antarktydzie.
Dla mnie hasło w stylu "Mamy w ofercie oleda ,ale sprzedajemy go tylko na Kamczatce" jest niemal równoważne z brakiem takiego telewizora w portofolio.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Twoja opinia.

Sharp też sprzedaje OLED TV w Japonii.
I fajnie.
Można mieć nadzieję że w Europie też będzie.
Tcl jeśli wprowadzi OLED TV , będzie też extra.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Sharp też sprzedaje OLED TV w Japonii.
I fajnie.
Tak,fajnie.Nawet bardzo .Dla Japończyków. :lol:
No bo co jest w tym fajnego dla Polaka?Że o nacjach z innych niż japońska lokalizacja nie wspomnę.

Tcl jeśli wprowadzi OLED TV , będzie też extra.
Będzie bardzo ekstra Ale wtedy jeśli ja jako potencjalny klient będę mógł pójść za róg do sklepu i takiego oleda bez problemu kupić.
W przeciwnym razie mogą sobie równie dobrze sprzedawać te oledy na księżycu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każda konkurencja jest wskazana. Nawet jak zaczyna w Japonii.
Przekonaliśmy się w historii działania wielokrotnie.
 

Raiven

New member
Cześć Wam, temat zbliżony do mojego, mogę się podpiąć czy stworzyć własny?

Szukam 55 cali do nowego salonu (przesiadka z 8-mio letniej 40-stki), gdzieś w okolicach 3500-4000 złotych.
Myślałem o OLED od LG, ale mam dość jasny salon, dużo źródeł światła, z tego co czytałem będę wkurzony z powodu odblasków/odbić światła. Wolałbym zostać przy dobrych VA.
Zakup na kolejne lata, więc chciałbym jak najbardziej uniwersalny sprzęt. Najczęściej będą to pewnie i tak materiały SD/HD, HDR pewnie prawie w ogóle ale kto wie. Okazjonalnie będę podłączał laptopa FHD aby pograć w Rocket League (jeszcze rzadziej w jakieś gry akcji, platformowe czy zręcznościowe, od konkretnego grania mam PC), więc szukam matrycy 120/144hz, i fajnie gdyby dobrze skalowało te niższe rozdzielczości (uniknięcie wyświetlania pikselozy na tylu calach). Znalazłem kilka polecanych modeli, ale nie wiem które mają przewagę w czym nad innymi:
  • Philips 55PUS8818
  • Samsung QE55Q77B
  • Samsung QE55QN85B
  • Samsung QE55QN91B (ale nie wiem czy ten sklep na ceneo oferujący go w cenie 4199 jest warty zaufania)
  • Sony KD-55X85K
  • Sony XR-55X90S
Widziałem również polecane modele TCL oraz Hisense, ale czytając opinię wolałbym uniknąć ryzyka problemów z nimi (wiem, że każdy inny również może dostarczyć mi bólu głowy) i odsyłania.

Z góry wielkie dzięki za pomoc :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Samsung to Dobry model. Brak mu mu w tej klasie DV.
Jeśli lubisz ambilight - to Philips świetne się spisuje, bardzo dobra czerń i otwarty system.
Z mini led łapiesz się jeszcze na TCL 55C805
 

luck76

Well-known member
Ten Samsung to Dobry model. Brak mu mu w tej klasie DV.
podobnie do @Waldorff - DV w takim jak ten TV nie ma znaczenia.
Jeśli lubisz ambilight - to Philips świetne się spisuje, bardzo dobra czerń i otwarty system.
Ten Philips podobnie do x85K Sonego to Direct LED (bez strefowego podświetlania). Nie wiem jedynie, jak radzi sobie z równomiernością podświetlania - czy wypada też tak niekorzystnie jak starsi bracia. Ubiegłoroczny Philips 55" był na IPS/ADS podczas gdy Sony w tym samy rozmiarze był na VA
 

Marlo

Active member
Philips 55PUS8818 ma matrycę IPS-ADS. Do takich warunków jakie opisałeś , to lepiej żeby TV posiadał powłokę antyrefleksyjną.
 

Raiven

New member
Okej, jeżeli najpewniejszym wyborem byłby ten QN91B to dwie sprawy.
1. Chciałbym go powiesić na ścianie. Jaki uchwyt polecacie z możliwością pochylania dół/góra (na boki nie potrzebuję) oraz lekkiego oddalenia od ściany?
Między mną i sąsiadem jest podwójna ściana działowa z ceramiki poryzowanej POROTHERM 11,5cm. Czy w poleconym uchwycie wkręty/śruby montażowe dadzą radę czy lepiej kupić inne?
2. Widzę, że w tym Samsungu nie ma wejścia słuchawkowego, a chciałbym podłączyć moje Edifier R1700BT. Czy po BT dałoby radę i działało bez opóźnień? Ewentualnie widziałem jakieś adaptery mini jack-spdif, ale nie wiem który byłby właściwy. W sumie i tak wolałbym po kablu z tego względu, że (chyba) w tym modelu nie ma zabezpieczenia BT i każdy może się podłączyć gdy będą wykrywalne 😏
 

Raiven

New member
Chyba zaryzykuję i wezmę na raty... Oby nie było problemu z egzemplarzem 🤣.
W takim razie moje pytania o uchwyt i głośniki nadal aktualne, ale uwzględniając również tego OLEDa 😉
 
Do góry