TV 55 calowy, do ok. 4 tysięcy

milorek15

New member
Telewizor do sypialni, jedynie do Netflix, Hbo, YT, Apple TV + PS 5 . Coś poradzicie? Gubię się już w wyborze, z każdej strony co innego polecają. Jedni mówią w sklepie, że Samsung, drudzy TCL, a trzeci Hisense'a i nie wiem co wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz :
  • TCL 55C735 za 2999 zł
  • Philips 55PUS8818 za 3899 zł
  • TCL 55C745 za 3299 zł
  • Samsung 55Q67C za 4099 zł
  • Sony 55X85K za 3799 zł
Ale jak dopłacisz ciut - to masz teraz w promocji już nowy mini led 55C845 za 4499 zł
Do każdego masz dodatkowo dla członków forum pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

milorek15

New member
Z dobrych masz :
  • TCL 55C735 za 2999 zł
  • Philips 55PUS8818 za 3899 zł
  • TCL 55C745 za 3299 zł
  • Samsung 55Q67C za 4099 zł
  • Sony 55X85K za 3799 zł
Ale jak dopłacisz ciut - to masz teraz w promocji już nowy mini led 55C845 za 4499 zł
Do każdego masz dodatkowo dla członków fo""rum pakiet gratisów o wartości 500 zł
Cześć, mógłbyś mi rozwinąć temat "gratisów"? Powiedziano mi w sklepie, że "tanie" miniledy czyli ponizej 6000zł będą gorsze od qledów - nie wiem czy to prawda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że nie prawda.
Qled to LCD z folią kropek kwantowych
Mini ledy to też qledy i bezsprzecznie zagrają lepiej od zwykłych LCD.
Najśmieszniejsze, często że są też tańsze od nich w klasie.

Masz podany 55c845 mini LED za nie wielka dopłatą do limitu cenowego.
 

luck76

Well-known member
Oczywiście, że nie prawda.
Qled to LCD z folią kropek kwantowych
Mini ledy to też qledy i bezsprzecznie zagrają lepiej od zwykłych LCD.
Chcesz powiedzieć, że najtańszy miniLED będzie lepiej prezentował każdy materiał filmowy od droższego od niego qledowego falda na klasycznym LEDowym podświelaniu?
Lepiej będzie przetwarzał obraz, skalował, miał szerszą rozpiętość tonalną (prezentował bardzo jasne a przy tym różnorodne odcieniami fragmenty obrazu a jednocześnie będzie bardziej szczegółowo prezentował bardzo ciemne sceny, bez ucinania odcieni)?
Najśmieszniejsze, często że są też tańsze od nich w klasie.
Jakiej klasie
Masz podany 55c845 mini LED za nie wielka dopłatą do limitu cenowego.
no to jest prawdziwy prymus :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest prymus , bo jest doceniony przez EISA , czyli stowarzyszenie 50 dziennikarzy branżowych z całego świata.
Mini ledy to też qledy i bezsprzecznie zagrają lepiej od zwykłych LCD.
 

luck76

Well-known member
Jest prymus , bo jest doceniony przez EISA , czyli stowarzyszenie 50 dziennikarzy branżowych z całego świata.
Mini ledy to też qledy i bezsprzecznie zagrają lepiej od zwykłych LCD.
Ok, co to znaczy lepiej?
Chcesz powiedzieć, że najtańszy miniLED będzie lepiej prezentował każdy materiał filmowy od droższego od niego qledowego falda na klasycznym LEDowym podświelaniu?
Lepiej będzie przetwarzał obraz, skalował, miał szerszą rozpiętość tonalną (prezentował bardzo jasne a przy tym różnorodne odcieniami fragmenty obrazu a jednocześnie będzie bardziej szczegółowo prezentował bardzo ciemne sceny, bez ucinania odcieni)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zwykły LCD , wg mojego kryterium to LCD w klasie cenowej !
Ale wszystkie znaczące firmy poszły po rozum do głowy ( wszystkie bez wyjątku) i śladami TCL wprowadziły mini ledy i Oledy jako klasy premium swojego portfolio.
 

Marlo

Active member
Kiki gdzie według ciebie jest lepsze przetwarzanie obrazu ,
w TCL C845 czy w Philipsie PUS8818 ? Bo dla mnie w ocenie
jakości to bardzo ważny parametr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak każde Grammy, Nobel czy Oskary.
Są wyróżnienie o które walczą producenci, aktorzy , filmowcy ect.
Czy są ważne - są - zależy dla kogo.
 

deti

New member
Widzę że temat już posprzątany. Ludzie zbanowni a pojęcie klasy nadal nie wyjaśnione... czyli norma nic nowego...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
TCL - ma produkować własne Oledy i zapowiada to już od dwóch lat.
Prace trwają.
A to dziwne ,bo jakieś rok temu Marek Maciejewski (dyrektor do spraw rozwoju TCL Europa) twierdził ,że oled to nadaje się do oglądania w piwnicy a TCL skupia sie na rozwoju mini-led.
 
Do góry