TV 55/65 cali do konsoli/ncplus/netflix do 4000/5000 zł

fausto1

New member
Bez reklam
Tak.na szybko z kanałów HD
0bbf12a755245e71fe8fdd1e7b11fbaf.jpg
408e80a6db6e6263c00825ffec489638.jpg
459e546338185ccab3a201acaa7fe943.jpg
26ae3d63dcef0b060800f4565480b815.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

K_O_z_a

New member
Instalowales aktualizacje z USB,? Nie masz restartów bo też rozważam ten tv
Właśnie wczoraj pobrałem aktualizacjedo HDMI 2.1 i.polecam, nie ma.problemow. Świeci bardzo fajnie , mam oleda CX obok i wcale dużo.nie odbiega
ae9932728b2819096f6d8ce0d1b77119.jpg
e1d932332e8fcd938449e3e1f41ba9c6.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Tak , zainstalowałem z USB i nie miałem żadnego resetu. W 120 klatkach równiez

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za foty podglądowe, na prawdę nieźle to wygląda, przynajmniej na telefonie [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że ustawieniami i może profesjonalną kalibracja by z niego wycisnąl jeszcze więcej. Stąd mój dylemat czy 65 cali oled czy 75xh...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na wstępie zrezygnowałem z oleda, mimo że obraz kozacki to obchodzenie się jak z jajkiem z tymi TV było głównym powodem rezygnacji z nich. Ten xh90 wydaje się dobrym kompromisem, może jeszcze przy okazji black friday gdzieś trafi się lepsza cena, teraz 65 calowy za ok 4500-4600 jest do kupienia.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

ace2

New member
Witam

Przesiadam się właśnie z poleconego na tym forum i kalibrowanego też (na papierze) Panasonic TX-55AS650E, był to i tak kiepski wybór.

Chciałbym rozmiar 65" i aby był w klasie A+ oraz miał obraz i dźwięk, że "kapcie spadają" w porównaniu do tego gruchota powyżej. Nie mam wybranego modelu czy producenta oraz sprzedawcy więc jak handlowiec z tego forum chciałby klienta to jestem do wzięcia.

Pozdr. Sławek i dzięki za pomoc

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, średnio ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tak
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 55" LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, android, dobry dzwięk podstawowy, mozliwie bardzo dobry obraz, 120Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner satelitarny , net
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie nie ale może kiedyś
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby dźwięk i jakość obrazu, smugi i rozmazywanie i przesterowany kolor.
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ja na wstępie zrezygnowałem z oleda, mimo że obraz kozacki to obchodzenie się jak z jajkiem z tymi TV było głównym powodem rezygnacji z nich. Ten xh90 wydaje się dobrym kompromisem, może jeszcze przy okazji black friday gdzieś trafi się lepsza cena, teraz 65 calowy za ok 4500-4600 jest do kupienia.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
75 cali mam za 6800 z mm kupione. 30 dni.na zwrot także czekam.ns BF

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Przesiadam się właśnie z poleconego na tym forum i kalibrowanego też (na papierze) Panasonic TX-55AS650E, był to i tak kiepski wybór.

Chciałbym rozmiar 65" i aby był w klasie A+ oraz miał obraz i dźwięk, że "kapcie spadają" w porównaniu do tego gruchota powyżej. Nie mam wybranego modelu czy producenta oraz sprzedawcy więc jak handlowiec z tego forum chciałby klienta to jestem do wzięcia.

Pozdr. Sławek i dzięki za pomoc

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, średnio ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tak
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 55" LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, android, dobry dzwięk podstawowy, mozliwie bardzo dobry obraz, 120Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner satelitarny , net
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie nie ale może kiedyś
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby dźwięk i jakość obrazu, smugi i rozmazywanie i przesterowany kolor.
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

No szczerze wg opisu to xh90 by pasował ale audio ma kiepskie, dzisiaj miałem "okazję" posłuchać i jest przeciętnie a wydaje mi się że jak na tę klasę sprzętu to mizernie. Po promocjach w tym budżecie może upolujesz Samsunga Q80T (bez Dolby Vision) lub LG Nano 913 (matryca IPS).
Ogółem posprawdzam TV parę dni i wyciągnę jakieś wnioski ale audio na minus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupujesz 65 PUS 8535 za 3699 zł
Do tego Soundbar za 1000 zł i kapcie spadają.

Kupujesz TCL 65X815 z soundbarem Onkyo i też jest świetnie.
Za 4249 zł

Z bardzo dobrych faktycznie masz jeszcze do tego LG 65 Nano 913
Za 4899 zł

TCL 65C815 Plus soundbar i też masz extra.
Dla niebieskich masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

ace2

New member
Nigdy bym nie pomyślał , że kupno TV to taki problem, od dawna myślałem o TCL ale w teście został skrytykowany za bardzo niską jasność i lipny HDR. Pomyślałem , że Sony tu znowu dużo osób pisze o słabych kątach i wieszaniu się, potem Philips znowu problemy z jakością i szybkością działania oprogramowania. Zaskakująco KIKI podał LG 913 - w teście znowu pisze się o vertical banding, choć nie wiem co to jest i matrycy z małą czernią no i brak Androida choć nie wiem czy to do końca konieczne. Samsungi jakoś to forum ignoruje. Czy za 5tys nie ma TV solidnego?
 

fausto1

New member
Bez reklam
No szczerze wg opisu to xh90 by pasował ale audio ma kiepskie, dzisiaj miałem "okazję" posłuchać i jest przeciętnie a wydaje mi się że jak na tę klasę sprzętu to mizernie. Po promocjach w tym budżecie może upolujesz Samsunga Q80T (bez Dolby Vision) lub LG Nano 913 (matryca IPS).

Ogółem posprawdzam TV parę dni i wyciągnę jakieś wnioski ale audio na minus
A kto kupuje telewizor dla audio?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A kto kupuje telewizor dla audio?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ja nie kupiłem TV dla audio, od tego jest inny sprzęt, ale odpisuje na post kolegi dla którego był to istotny aspekt.

Porównując nawet do mojego 11 letniego Samsunga, gdzie uważałem że gra słabo, to on przy Sony wcale tak źle nie wypada pod kątem dźwięku, poza tym jeszcze mam w domu 2 Panasonic jedna starsza plazma i brzmi ciut lepiej od dwóch wcześniejszych i LCD z serii EX i on "gra" najlepiej z nich. Oczywiście porównujemy dźwięk z TV więc cudów nie będzie, no ale patrząc na klasę sprzętu spodziewałem że mimo wszystko dźwięk z Sony będzie przynajmniej gdzieś na takim poziomie jak tego Panasa.

Więc koledze albo zostaje rozłożyć budżet jak Kiki zaproponował... albo go powiększyć :D
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdy bym nie pomyślał , że kupno TV to taki problem, od dawna myślałem o TCL ale w teście został skrytykowany za bardzo niską jasność i lipny HDR. Pomyślałem , że Sony tu znowu dużo osób pisze o słabych kątach i wieszaniu się, potem Philips znowu problemy z jakością i szybkością działania oprogramowania. Zaskakująco KIKI podał LG 913 - w teście znowu pisze się o vertical banding, choć nie wiem co to jest i matrycy z małą czernią no i brak Androida choć nie wiem czy to do końca konieczne. Samsungi jakoś to forum ignoruje. Czy za 5tys nie ma TV solidnego?

No w tym roku to szczególnie lipa jest z TV.... tak na prawdę przy tej klasie cenowej każdy model ma swoje "buble" o których rozpisują się na wielu forach użytkownicy.

Wspominasz o Phillipsie ale pamiętaj o tym że tam są matryce 50 hz a chyba chciałeś 100 hz?

Co do TCL to nie interesowałem się nim za bardzo więc nie będę się wypowiadał, LG ma matryce IPS więc będzie mieć lepsze kąty widzenia ale gorszą czerń, najlepiej poczytać sobie o wadach i zaletach matryc VA vs IPS.

Więc tak na prawdę na placu boju zostaje Sony xh90 i Samsung q80t.
Użytkownicy Sony skarżą się na zawiechy systemu, samoczynne restarty i bodajże rozjechanie dźwięku z obrazem (chyba z wyjścia optycznego - choć nie jestem pewien), nawet tutaj na forum jest to opisane dokładniej.

Ja mam TV 2 dzień więc dziś go dalej będę testował, na razie wczoraj przez 1,5 godziny się nie zrestartował :D

Samsung z kolei nie ma Dolby Vision, ważny aspekt jeśli ktoś korzysta choćby z Netflix, jest też problem z ghostingiem oraz po kilku minutach oglądania TV potrafił samoczynnie ściemniać bez powodu obraz(błąd local dimming), temat dosyć obszerny na forum Samsunga i dotyczy to modeli od q80t wzwyż.

https://eu.community.samsung.com/t5...00t-q900t-hdr-game-mode/td-p/1731476/page/172

Alternatywą mógłby być Panasonic ale model 100 hz jest wyceniony wysoko obecnie za 6000 ..... i mało jest o nim opinii na necie.
 

fausto1

New member
Bez reklam
No w tym roku to szczególnie lipa jest z TV.... tak na prawdę przy tej klasie cenowej każdy model ma swoje "buble" o których rozpisują się na wielu forach użytkownicy.



Wspominasz o Phillipsie ale pamiętaj o tym że tam są matryce 50 hz a chyba chciałeś 100 hz?



Co do TCL to nie interesowałem się nim za bardzo więc nie będę się wypowiadał, LG ma matryce IPS więc będzie mieć lepsze kąty widzenia ale gorszą czerń, najlepiej poczytać sobie o wadach i zaletach matryc VA vs IPS.



Więc tak na prawdę na placu boju zostaje Sony xh90 i Samsung q80t.

Użytkownicy Sony skarżą się na zawiechy systemu, samoczynne restarty i bodajże rozjechanie dźwięku z obrazem (chyba z wyjścia optycznego - choć nie jestem pewien), nawet tutaj na forum jest to opisane dokładniej.



Ja mam TV 2 dzień więc dziś go dalej będę testował, na razie wczoraj przez 1,5 godziny się nie zrestartował :D



Samsung z kolei nie ma Dolby Vision, ważny aspekt jeśli ktoś korzysta choćby z Netflix, jest też problem z ghostingiem oraz po kilku minutach oglądania TV potrafił samoczynnie ściemniać bez powodu obraz(błąd local dimming), temat dosyć obszerny na forum Samsunga i dotyczy to modeli od q80t wzwyż.



https://eu.community.samsung.com/t5...00t-q900t-hdr-game-mode/td-p/1731476/page/172



Alternatywą mógłby być Panasonic ale model 100 hz jest wyceniony wysoko obecnie za 6000 ..... i mało jest o nim opinii na necie.
A co testujesz? Mnie w xh90 żaden restart się nie przytrafił, zaktualizowane też mam na HDMI 2.1. Ciekawe kiedy będzie vrr i aml dostępne. W media markecie mam 30 dni na zwrot

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

ace2

New member
Koledzy nie wiem jak to wywnioskowaliście z tym audio, które podałem mając na uwadze TCL, który mają soundbara jest do przodu. mam porządnego Denona z super zestawem głośników ale fajnie jest jak sam TV też coś tam gra a nie popierduje. Matryca 100Hz wiadomo to teraz podstawa. Matrycy nie będę się czepiał ale poważne wady obraz w LG to już powód do rozczarowania i nie wiem czy nie lepiej zawieszające się Sony lub TCL ze słabą ilością nanitów czy jak to nazywają testerzy od obrazu.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co testujesz? Mnie w xh90 żaden restart się nie przytrafił, zaktualizowane też mam na HDMI 2.1. Ciekawe kiedy będzie vrr i aml dostępne. W media markecie mam 30 dni na zwrot

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ja od wczoraj, a w sumie to od dzisiaj - wczoraj przed 23 podłączyłem TV po pracy, mam 65XH9096, zaktualizowałem go przed chwilą do najnowszego oprogramowania, chociaż nie mam nawet jak sprawdzić w chwili obecnej czy hdmi 2.1 działa ;p Jeśli chodzi o sprawność działania to chyba za krótko żeby oceniać, mam 14 dni na zwrot.

Czyli mówisz że vrr i aml są niedostępne dalej? Ehhh to Sony dalej gra w ch***
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledzy nie wiem jak to wywnioskowaliście z tym audio, które podałem mając na uwadze TCL, który mają soundbara jest do przodu. mam porządnego Denona z super zestawem głośników ale fajnie jest jak sam TV też coś tam gra a nie popierduje. Matryca 100Hz wiadomo to teraz podstawa. Matrycy nie będę się czepiał ale poważne wady obraz w LG to już powód do rozczarowania i nie wiem czy nie lepiej zawieszające się Sony lub TCL ze słabą ilością nanitów czy jak to nazywają testerzy od obrazu.

Tak jak pisałem o TCL nie wiele czytałem.... ale ma soundbara w zestawie czy jakiś dobry zestaw głośników jest wbudowany? Bo np. niektóre Phillipsy posiadały głośniki Bowers & Wilkins i chyba to dawało radę...

Ace2 a mam pytanie, dokładnie z jakich źródeł będziesz korzystał? Chodzi mi o sygnał 4k. Masz jakieś kolekcje filmów UHD czy może Netflix albo inny serwis streamingowy?

Aa muszę jednak cofnąć opinię na temat audio z Soniaka... nie wiem czemu ale korzystając z konsoli dźwięk jest sztuczny i płaski, taki trochę tandetny, nie wiem czy to wina PS4 i jej ustawień? Bo w TV wyłączyłem ulepszacze 5.1. Na Youtube i Netflix jest ok, pojawia się jakaś już głębia, no jest przyjemniej, jednak o wiele lepiej niż w moim starym Samsungu ;)
 
Ostatnia edycja:

Ampersand

New member
A co testujesz? Mnie w xh90 żaden restart się nie przytrafił, zaktualizowane też mam na HDMI 2.1. Ciekawe kiedy będzie vrr i aml dostępne. W media markecie mam 30 dni na zwrot

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Powiedz mi czy zamienił byś, o ile masz jakieś porównanie, ten 75XH90 na 65XH95?
 
Do góry