TV 55/65 cali do konsoli/ncplus/netflix do 4000/5000 zł

ace2

Member
Ace2 a mam pytanie, dokładnie z jakich źródeł będziesz korzystał? Chodzi mi o sygnał 4k. Masz jakieś kolekcje filmów UHD czy może Netflix albo inny serwis streamingowy?


Ja głównie NC+, Netflix i czasem płyta z BlueRay. Może w przyszłości konsole kupię ale nie jest to pewne bo mam 51lat hehehehee
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A masz NC+ z kanałami 4k? Netflix w 4K? No bo jeśli to standardowe źródła czyli HD to powiem ci że przy 65 calowym telewizorze ważne jest skalowanie, na tym Sony wygląda to nie źle, natomiast w paru recenzjach słyszałem że Samsung Q80T ma dobre skalowanie ale jak się ma to do rzeczywistości to nie mam pojęcia. Trzeba pamiętać że im większy ekran a rozdzielczość źródła mała to będzie to gorzej wyglądać.

Co do konsoli to nigdy nie jest za późno :D Ale na pewno do gamepada trzeba będzie się przyzwyczaić ;p
 

Petru23

Banned
Nie masz za bardzo wyboru chcąc 120hz. Ja poszedłbym w stronę Samsunga że względu właśnie na problemy z sony. I z serwisem przede wszystkim.
Sam wziąłem samsunga q74t, znów (wcześniej miałem i oddałem q77t) bo stwierdziłem, że nic innego nie ma sensownego. Same 60hz lub problematyczny android.

Z tm DV i przyciemnianiem, to wyłączyć trzeba inteligentny tryb obrazu oraz zmienić gamme chyba. Takie info od Samsunga wczoraj dostałem. A i q7xT skaluje tv bdb. Jednak proc robi swoje.
 

ace2

Member
Masz na myśli ten model: Samsung QLED QE65Q74TAT ? najdziwniejsze , że model Q77 jest w tej samej cenie a Q75 droższy.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
a 65XH9096BAEP źle skaluje?
Moim zdaniem przyzwoicie, ale nie mam bezpośrednio porównania z q80t. Ale skoro q70t skaluje bdb to w teorii q80t też powinien. Wcześniej są foty wstawiane przez kolegę fausto1 z telewizji HD. Więc jakiś podgląd masz[emoji854]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Wiem , że krótko masz ale czy ten TV w twoich oczach to jest dobry wybór?

Nie tyle co mam a miałem q77t i mieć będę q74t ;)
Do 3k ciężko o coś lepszego. Zwrócony egz miał chyba problem z matryca, bo widziałem później kilka inny egz i nie miał tego, co było u mnie. Dlatego zdecydowałem się kupić go ponownie. Tym bardziej, że jego niby konkurent, jakim jest 55xh8096 poległ w kwestii ruchu jak dla mnie.
 

ace2

Member
Od soboty markety otwarte to zerkne w sklepie co lepiej wygląda. Kiki mnie tym LG zainteresował ale opinie mnie zniechęciły. Sam nie wiem, szkoda że nie jest tak że kup ten ibten i lepszych nie ma.
 

Petru23

Banned
Pierwsze co to proś o pilota i wyjdź z trybu oczojebnego na jakiś naturalny, kinowy, standard. Jasność spadnie gdzieś o polowe. Odpal naziemną lub swój materiał z usb/telefonu. Ja udostępniłem net z telefonu ale zasięg za słaby był aby puścić coś w 4k z YT. Kinowy ma zazwyczaj najlepsze odwzorowanie barw i temp bieli ustawiona na ciepłą. Daj na ciepły 1 lub naturalny/neutralny 0. Możesz to traktować jako punkt wyjścia, bo recenzje itp oparte są właśnie na trybie kinowym.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie jak na razie działanie systemu TV bez zastrzeżeń, szybko się włącza, żadnych zawiech/restartów. Sprawdzałem dziś dźwięk po optyku do DACa i żadnego problemu. Po paru zmianach w ustawieniach obrazu uzyskałem trochę lepszą jakość, w szczególności na konsoli. Mam małe spostrzeżenia... przy samych narożnikach matrycy TV świeci troszkę ciemniej i gdy go wyłączę to po chwili ponownie słychać takie pstryknięcie, takie samo gdy się go wyłącza, nie wiem czy to jakieś zabezpieczenie dodatkowe czy raczej odwrotnie ;p W żadnym innym TV tak nie miałem.
 

ace2

Member
ace2 - Sprawdź LG na własne oczy , to się przekonasz.


Oczywiście, że będę oglądał. Jest obecnie w trójce do wyboru. W zasadzie gdyby nie opinie z testów o jakimś problemie z vertical coś tam to już bym u Ciebie zamówił. A powiedz czy ty ten problem w tych modelach zauważyłeś?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że będę oglądał. Jest obecnie w trójce do wyboru. W zasadzie gdyby nie opinie z testów o jakimś problemie z vertical coś tam to już bym u Ciebie zamówił. A powiedz czy ty ten problem w tych modelach zauważyłeś?

Weź pod uwagę że LG ma inny typ matrycy niż Samsung/Sony. Jest to IPS a w tych drugich VA. Poczytaj o różnicach i zdecyduj który rodzaj będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni. Sprawdzanie w sklepie daje jakiś tam punkt odniesienia ale najlepiej zamówić TV z możliwością zwrotu, wtedy sprawdzasz na spokojnie wszystkie źródła, szybkość działania itd.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i wydarzyło się.... 1 restart wystąpił... ale po kolei. Aktualizację wgrałem w czwartek przez USB, sprawdziłem, wszystko się zgadza, zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie po czym i tak w powiadomieniach BRAVIA wyświetlało mi się że dostępna jest aktualizacja mimo że wgrana była już ta najnowsza. Dzisiaj oglądając netflix - przy okazji to pseudo4K wygląda całkiem całkiem - telewizor się zawiesił i uruchomił ponownie, po czym zamulał niesamowicie, włączyłem ponownie netflix i się zawiesił, wyłączyłem go przyciskiem z dołu obudowy. Po tym próbowałem go włączyć i cały czas się zawieszał? albo uruchamiał ponownie ? Sam nie wiem. Wyłączyłem go, odłączyłem od sieci na minutę, załączyłem. TV się włączył normalnie jak na początku, powiadomienia nie ma o aktualizacji. Teraz sam nie wiem, bo te restarty/zawiechy często są zgłaszane przez użytkowników, z 2 strony to info o aktualizacji? Czy to mogło mieć wpływ?
 

ace2

Member
No i wydarzyło się.... 1 restart wystąpił... ale po kolei. Aktualizację wgrałem w czwartek przez USB, sprawdziłem, wszystko się zgadza, zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie po czym i tak w powiadomieniach BRAVIA wyświetlało mi się że dostępna jest aktualizacja mimo że wgrana była już ta najnowsza. Dzisiaj oglądając netflix - przy okazji to pseudo4K wygląda całkiem całkiem - telewizor się zawiesił i uruchomił ponownie, po czym zamulał niesamowicie, włączyłem ponownie netflix i się zawiesił, wyłączyłem go przyciskiem z dołu obudowy. Po tym próbowałem go włączyć i cały czas się zawieszał? albo uruchamiał ponownie ? Sam nie wiem. Wyłączyłem go, odłączyłem od sieci na minutę, załączyłem. TV się włączył normalnie jak na początku, powiadomienia nie ma o aktualizacji. Teraz sam nie wiem, bo te restarty/zawiechy często są zgłaszane przez użytkowników, z 2 strony to info o aktualizacji? Czy to mogło mieć wpływ?


Myślę, że nie to ewidentna wina softu. Nie ma znaczenia jak się aktualizacje zrobiło, "przeflaszowała" się i zrestartowała. I powinno być od razy ok a tu miałeś efekt jakby nie został wyczyszczony cache. No jeśli Sony tak ma a soft nie radzi sobie to znaczy że robi to sprzęt , jest źle zaprojektowany. A softem próbują to ogarnąć i wychodzi lipa.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli mam rozumieć to tak że.... sprzęt jest źle zaprojektowany i próbują ogarnąć go oprogramowaniem, tak? A że pewnych rzeczy nie da się softem naprawić, to wychodzi im to jak wychodzi?
 

ace2

Member
Tak myślę, nie da się lub jest to bardzo trudne. Ogólnie jest tak , że wolą zaprojektować nowszy model omijając wady niż poprawić stary. To tak ogólnie o sprzęcie. Sony wykreślam z mojej listy do zakupu. Został Samsung vs LG a w rezerwie TCL.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze poobserwuje, TV pracował nie więcej niż 10 godzin... Ale na pewno to co się zadziało daje sporo do myślenia i jak coraz bardziej się do niego przekonywałem to teraz zmierza to w odwrotnym kierunku.
 
Do góry