TV 55/65 cali do konsoli/ncplus/netflix do 4000/5000 zł

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Odległość od ekranu? 2,5(częściej z pozycji fotela)-5 m (rzadziej z pozycji łóżka)
2. Jak słońce świeci w pokoju? pokój ma wymiary 3,6 x 5,5, TV stoi na krótszej ścianie a okno jest na dłuższej ścianie, więc światło będzie padać tj. pod kątem 45 stopni na TV
3. Jak duży jest pokój: 20 m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD Samsung 40 calowy model 536 - posiadam go już 11 lat
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Jeśli chodzi o NCplus to najczęściej mecze piłki nożnej
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 80 % wieczorem, 20 % za dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? całkowicie bez nie, aczkolwiek jest to delikatne oświetlenie żarówkami "edisona" czy filamentowymi, więc w pokoju panuje taki półmrok,
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa ale raczej wątpię czy w tym budżecie znajdę TV z taką
11. Preferowana wielkość telewizora? 55-65
12. Preferowana marka?
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Ciężko mi powiedzieć czego nie lubię ponieważ rzadko zmieniam TV a obecny to archaik, najlepiej gdyby miał dłuższe wsparcie systemowe no i działał bez zarzutu :D ale to w dzisiejszych czasach widzę że loteria....
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4 (może kiedyś PS5), NC plus
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60 % konsola, po 20 % netflix i nc plus
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? Zdecydowanie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Widgety? czy chodzi o aplikacje? jeśli tak to jak najbardziej
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nue
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jak wyżej netflix
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? jak będzie miał to spox, ale to nie element znaczący
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie musi mieć
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder i ps4 hdmi do tv, optykiem dźwięk do DAC
26. Jaki masz sygnał: NCplus standard choć może w przyszłości będzie i 4k, Netflix już próbowałem 4k na TV rodziców i być może wrócę do tego abonamentu, PS4 wiadomo
27. ile programów HD? nie wiem
28. ma stać czy wisieć? stać na szafce
29.Rozdzielczość: dobra
30.Dvb-t: nie DVB-C: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Uniwersalności, mimo wszystko sporo materiałów będę miał w jakości HD/Full HD więc na dobrym skalowaniu, również niezłej czerni i dobrym kontraście częściej TV będę oglądał wieczorami no jakby nie było w zaciemnionym pomieszczeniu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: czasami w ogóle, ale jeśli już to przeważnie 2-4 godzin
33.Sugerowana cena ? 55 cali do 4000 a 65 do 5000

Zastanawiam się zasadniczo nad wielkością, z tej mniejszej odległości będę oglądał zdecydowanie częściej, w tym momencie kiedy gram na konsoli nawet i 40 calowy wydaje się ok, a czy kupując 65 nie okaże się i tak za "mały" przy oglądaniu z 5 metrów?

Moje typy wstępnie to Samsung q80t i Sony xh90. Oglądałem parę recenzji i z tego co wiem Samsung ma lepsze skalowanie materiałów SD ale ma brak Dolby Vision, Sony chyba ogólnie lepiej świeci przy materiałach o wyższej rozdzielczości , no i też nie wiem jak w końcu z tym hdmi 2.1 bo najnowsza aktualizacja podobno powodowała jakieś problemy z działaniem tych Soniaków....

Z góry dzięki za podpowiedzi
pozdro
 

fausto1

New member
Bez reklam
1. Odległość od ekranu? 2,5(częściej z pozycji fotela)-5 m (rzadziej z pozycji łóżka)

2. Jak słońce świeci w pokoju? pokój ma wymiary 3,6 x 5,5, TV stoi na krótszej ścianie a okno jest na dłuższej ścianie, więc światło będzie padać tj. pod kątem 45 stopni na TV

3. Jak duży jest pokój: 20 m2

4. Preferowana technologia: LCD

5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD Samsung 40 calowy model 536 - posiadam go już 11 lat

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Jeśli chodzi o NCplus to najczęściej mecze piłki nożnej

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 80 % wieczorem, 20 % za dnia

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? całkowicie bez nie, aczkolwiek jest to delikatne oświetlenie żarówkami "edisona" czy filamentowymi, więc w pokoju panuje taki półmrok,

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny

10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa ale raczej wątpię czy w tym budżecie znajdę TV z taką

11. Preferowana wielkość telewizora? 55-65

12. Preferowana marka?

13. Czego nie lubisz w telewizorach? Ciężko mi powiedzieć czego nie lubię ponieważ rzadko zmieniam TV a obecny to archaik, najlepiej gdyby miał dłuższe wsparcie systemowe no i działał bez zarzutu :D ale to w dzisiejszych czasach widzę że loteria....

14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4 (może kiedyś PS5), NC plus

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60 % konsola, po 20 % netflix i nc plus

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost

17. Czy ważne jest wifi ? Zdecydowanie

18. czy będziesz korzystać z widgetów? Widgety? czy chodzi o aplikacje? jeśli tak to jak najbardziej

19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nue

20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jak wyżej netflix

21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? jak będzie miał to spox, ale to nie element znaczący

22. ma mieć 3D? nie

23. ma mieć slot na karty SD ? Nie musi mieć

24. ma mieć tuner DVB-S? nie

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder i ps4 hdmi do tv, optykiem dźwięk do DAC

26. Jaki masz sygnał: NCplus standard choć może w przyszłości będzie i 4k, Netflix już próbowałem 4k na TV rodziców i być może wrócę do tego abonamentu, PS4 wiadomo

27. ile programów HD? nie wiem

28. ma stać czy wisieć? stać na szafce

29.Rozdzielczość: dobra

30.Dvb-t: nie DVB-C: nie wiem

31.Na czym najbardziej Ci zależy: Uniwersalności, mimo wszystko sporo materiałów będę miał w jakości HD/Full HD więc na dobrym skalowaniu, również niezłej czerni i dobrym kontraście częściej TV będę oglądał wieczorami no jakby nie było w zaciemnionym pomieszczeniu

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: czasami w ogóle, ale jeśli już to przeważnie 2-4 godzin

33.Sugerowana cena ? 55 cali do 4000 a 65 do 5000



Zastanawiam się zasadniczo nad wielkością, z tej mniejszej odległości będę oglądał zdecydowanie częściej, w tym momencie kiedy gram na konsoli nawet i 40 calowy wydaje się ok, a czy kupując 65 nie okaże się i tak za "mały" przy oglądaniu z 5 metrów?



Moje typy wstępnie to Samsung q80t i Sony xh90. Oglądałem parę recenzji i z tego co wiem Samsung ma lepsze skalowanie materiałów SD ale ma brak Dolby Vision, Sony chyba ogólnie lepiej świeci przy materiałach o wyższej rozdzielczości , no i też nie wiem jak w końcu z tym hdmi 2.1 bo najnowsza aktualizacja podobno powodowała jakieś problemy z działaniem tych Soniaków....



Z góry dzięki za podpowiedzi

pozdro
Właśnie wczoraj pobrałem aktualizacjedo HDMI 2.1 i.polecam, nie ma.problemow. Świeci bardzo fajnie , mam oleda CX obok i wcale dużo.nie odbiega
ae9932728b2819096f6d8ce0d1b77119.jpg
e1d932332e8fcd938449e3e1f41ba9c6.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
O matko hehe, no to ładny kolos, z perspektywy zdjęcia wydaje się taki mniejszy. A powtórzę się jak ze skalowaniem obrazu? Bo przy takim rozmiarze to taki obraz HD chyba wygląda średnio....
 

fausto1

New member
Bez reklam
Praktycznie wogole nie oglądam HD dlatego skalowaniem zbytnio się nie przejmowałem. Później zerkne to podejrze to wyślę zdjęcie.
Kolos wydawał się na stole , na ścianie już ok. Wcześniej miałem 65

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otóż to, wiele osób czyta i ogląda testy tych TV a tam często są materiały w wysokiej rozdzielczości gdzie przeciętny użytkownik będzie miał rzadko z nimi do czynienia. Jeśli ktoś ma kolekcje filmów UHD w Blu ray owszem ale spora część osób ma dekodery gdzie nadają sygnały pseudo HD czy pseudo 4k a i konsole nie wszyscy wymienią od razu na te nowszej generacji, inna sprawa jak w rzeczywistości się wykorzysta hdmi 2.1 przy tych konsolach, PS5 na premierę nie ma pełnego wsparcia dla tego portu...
 

fausto1

New member
Bez reklam
Otóż to, wiele osób czyta i ogląda testy tych TV a tam często są materiały w wysokiej rozdzielczości gdzie przeciętny użytkownik będzie miał rzadko z nimi do czynienia. Jeśli ktoś ma kolekcje filmów UHD w Blu ray owszem ale spora część osób ma dekodery gdzie nadają sygnały pseudo HD czy pseudo 4k a i konsole nie wszyscy wymienią od razu na te nowszej generacji, inna sprawa jak w rzeczywistości się wykorzysta hdmi 2.1 przy tych konsolach, PS5 na premierę nie ma pełnego wsparcia dla tego portu...
Akurat mam Xboxa i pełne wsparcie jak najbardziej

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to w takim razie wielki plus dla Xbox a czy są już gry które wykorzystują potencjał tego portu?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie Xbox na plus, a czy w porównaniu do starszej generacji duży przeskok graficzny?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

igork

New member
A może pus8535? Jest tu Dolby Vision i HDR10+. Aktualnie 65 cali jest za 3799, a można sie pokusić nawet na 70 za 4199. System Ambilight na pewno doda przyjemności z grania na konsoli czy oglądania filmów. Na yt jest kilka testów pokazujących możliwości tego systemu.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm a powiedz mi czy ma odświeżanie 100 hz bo w sumie zapomniałem o tym wspomnieć. A z tego co kojarzę to Phillips chyba nie miał matrycy z takim odświeżaniem, popraw mnie jeśli się mylę [emoji854]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

igork

New member
Nie, nie jest to 100hz tylko 50. Jednak siedzi w nim procesor P5 który optymalizuje ostrość, kolor, kontrast i ruch obrazu niezależnie z jakiego źródła, także płynność wyświetlania jest i tak na wysokim poziomie.
 

czaro49

New member
Dzięki ale jednak wybór mój ograniczy się pomiędzy XH90 a Q80T. Ze wskazaniem na ten pierwszy ;) Z tego co czytam telewizory tegoroczne Samsunga serie q70/80/90 t mają problem ze ściemnianiem obrazu po paru minutach korzystania z TV ....

https://eu.community.samsung.com/t5...00t-q900t-hdr-game-mode/td-p/1731476/page/172
Głupoty .... obraz jest super na 65q80t ... ale wykonanie pod psem ... zobacz co napisałem ... niech cały internet widzie jakie badziewie te ich obudowy ...

#10.5


reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl



Pochwale sie jak tylna obudowa wygląda u mnie na 65Q80T ...Zdjęcie u góry pokazuje jak było ... a fotka z boku pokazuje jak teraz wygląda spasowanie obudowy w tym telewizorze po wizycie goscia z serwisu .... przy próbie wciśnięcia obudowy na blaszki w matrycy obudowa majstrowi pękła.... jest niczym papier ... W czwartek ma gość ponownie przyjechać z nową obudową ... dramat ... Zastanówcie sie dwa razy nim kupicie to badziewie ... Poczekam jak tak sie stanie jeszcze raz ze wyskoczy obudowa z zawiasu to puszczam ponownie reklamacje w ramach rękojmi w RTV EURO AGD ....
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)


 
Do góry