tv 52-55'' ok. 4 000 zł

kamillo123

New member
Witam! Już od około pół roku noszę się z zamiarem kupna nowego tv.
Na chwilę obecną posiadam LG 42LD550. Swoje lata swietności już raczej ma za sobą. Gdy oglądam tv u znajomych z nowymi modelami, obraz wygląda o wiele lepiej niż na moim tv.

Parametry:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4m x 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? 8:00-12:00 po lewej stronie od widza.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LD550
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart tv, Ultra hd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI, full hd
10.Jakie urządzenia ? Dysk przenośny (używam bardzo często do filmów, Laptop, tuner satelitarny (też będę wymieniał niedługo)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wszystko jedno
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy sensacyjne, programy przyrodnicze, podróżne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? dziecko ma rok, pewnie za 4 lata bede grał 10%
16.Preferencje co do marki ? brak preferencji
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe wsparcie funkcji internetowych, widgetów dla mojego dotychczasowego, 42 cale troche małe jak na mój pokój
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4200-4300 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jeżeli będzie to fajnie, ale mogę bez tego żyć.

Sam zastanawiałem się nad serią Toshiba L7453, później Panasonic CX700, ale sam już nie wiem. Większość odradza ULTRA HD, ale tak naprawdę następny raz tv bede kupował za jakieś 8 lat i wtedy Full hd to bedzie już raczej przeżytek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

kamillo123

New member
gdzieś przewinęły mi się rpzez uszy model wspomniany przez Ciebie + model Philips 55pfs8109. Bardzo podobne te modele. Jednak mimo wszysto wersja 8209?
 

kamillo123

New member
Jeszcze jedno... tv bedzie wisiał na ścianie imitacja kamienia kolor jasno zółty, wypkły. Nie jest to płąska biała sciana. Nie będzie to przeszkadzało w ambilight?
 

MJot

Member
Sony 55W829B - model z zeszłego roku
Sony 50W809C - model tegoroczny

W tej chwili moim zdaniem w tej klasie Sony oferuje najlepszy obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym został z full HD.
A 4K musiałbyś do tej odległości brać minimum 65" inaczej nie zobaczysz 4K, chyba że będziesz się dosiadał do telewizora.
Ja zrobiłem sobie test i u mnie wychodzi 1,7 m od tv 55" na 4K . Tak musiałbym siedzieć żeby doceniać szczegóły 4K.
 

TV_Maniak78

New member
Kamilio
Stałem przed takim samym wyborem

Więc :

- Philips z ambi - daj sobie spokój. Szkoda nerwów - soft jest mega nie dopracowany. TV zaliczają zwiechy, liczba błędów liczy kilkadziesiąt pozycji z czego poprawione są żadne
- Toshiba - mam 55l7453 w domu i zastanawiam się nad oddaniem. WiFi nie działa, funkcje Smart nie dość że są mega ubogie, to wyłączają się non stop. Mimo błędów zgłaszanych do Toshiby, ostatni soft ma już rok ... a Toshiba olewa klientów. Rozwiązaniem może być podłączenie TV przez kabel do routera - wtedy smart działa (mmasz taką możliwość)
Dwa powyższe tv zostały wypuszczone do klientów chyba na beta testy !

Ja rozważam wymianę na Sony 55 829 lub Samsunga 55h6400 - samsung jest tańszy, po skalibrowaniu ma bardzo dobre kolory (testy mówią referencyjne) , smart działa, aplikacji ponad 100, a kamera do skype kosztuje tylko 250 PLN

No a sony to sony ;) - 800 PLN droższy od samsunga.

Mi się udało kupić w Saturnie Tośkę za 3099 PLN - żałuję wydanych pieniędzy
 

kamillo123

New member
Witam ponownie. Widze duże zainteresowanie...
Co do l7453 to podobnie jest w moim LG który mam w tej chwili. Cały czas widzę w netcast info "Nowe aplikacje wkrótce" i tak od 4 lat ;)
Co do skype i kamerki w ogóle mi na tym nie zależy.
Toshiba - myślę że stary model i oleją już do końca nie będzie żądnych aktualizacji.
Kusi mnie ten android w Philips - zdaje mi się że patrząc przyszłościowo to będzie najlepszy wybór, tylko te zawiechy i niedopracowanie... ANDROID przez najbliższe lata na pewno nie będzie wyparty przez inny system.
 

TV_Maniak78

New member
Kiki - fakt, nie mam Philipsa. Nie kupiłem go z powodu problemów. Wygląda na to ze sprzedawcy zachwalają (prowizja ?) ... a użytkownicy płaczą:
warto przeczytać forum Philipsa (ja przeczytałem) - można puścić przez Google translatora

Experience thread Experience thread - 9.225.0 - 79x9, 8xx9, 9xx9 series - Page 6

problemy :
- nie mogę włączyć mojego tv (ja też ... i ja mam ten problem)
- zepsuty dźwięk - kiedy to będzie naprawione
- support chyba wziął wakacje
- po pół roku wypuścili taki soft ? (a błędy które były, są dalej)
To o nowym sofcie . Philips wysyła aktualizacje przez 2.5 roku. Jeśli nie usunie w tym czasie problemów - cóż ... kup nowy tv.

To były powody dla których nie kupiłem Philipsa. A ten jeden wpis - cóż. Facet ma szczęście . Natomiast ja w życiu wole liczyć na analizę danych (np. przez przeglądanie forów producenta) niż na szczęście.

za to Toshiba całkiem się wycofuje z produkcji - więc nie będzie pewnie żadnych Updateów ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to stare sprawy, naprawdę.
Po up date Philips gra bez żadnych problemów.
Tych co kupili ostatnio jest znacznie więcej i wszyscy są zachwyceni.

Jeśli ktoś w tej serii ma kłopoty to mu pomagamy, nawet jeśli kupił gdziekolwiek w Europie.
 

eddie2

New member
Do TV Maniak,

Ja mam philipsa 55pfs7109. Miałem brać 55h6400 ale zostałem przy philipsie. bardziej zalezy mi na lepszym obrazie niz na lepszym sofcie i smarcie. pozatym chce miec pasywne 3d i ciut lepszy dzwiek z tv. 3d oglądam z 4.5m więc niewiem czy aktywne by sie nadawało.

dodatkowo. na forum piszą głównie ludzie mający problemy. Weź to pod uwagę.
Można również przytoczyć problemy właścicieli samsunga. Kurz, banding,dse, złe podświetlenie, ale smart super bo dużo aplikacji z których się nie korzysta ale rzadko.
Ludzi chwalących jest znacznie mniej. Na to także trzeba spojrzeć z tej strony. Jako obraz philips działa super. funkcje smart potrafią zawiesić system. może kiedyś poprawią ale jakoś samsung mnie nie przekonał. Mój model ma ładne podświetlenie, mały dse. zresztą nie chce mi się już bawić w wymiany. Czy zrobiłem źle to czas pokaże.
 
Ostatnia edycja:

eddie2

New member
aplikacje to ogladania z sieci mam na komorce. na tv chce obejrzec film i ma byc super i pod tym katem radze szukac tv a nie smart. dobry dongle kosztuje 200 - 300 zl wiec mozna zawsze uzupelnic. obrazu nie uzupelnisz. dla mnie philips mial lepszy obraz od samsunga.
 

TV_Maniak78

New member
Jeśli chcesz pasywne, to kup toshibe 55L7453 - obraz naprawdę dobry, świetna matryca, dobre procesory przetwarzajace, pół mat - fajnie chroni przed odblyskami, świetne 3d pasywne i cena w Saturnie była ostatnio 3099 pln ... i podepnij pod kabel sieciowy. Wtedy nie ma problemu ze smart

A co do problemów - to tak ... niektórzy nawet nie wiedzą że jest forum Philipsa, wiec nie zgłaszają ich. A soft ma te same problemy wszędzie. I o ile niedziałający smart można sobie darować - to już zacięć przy odtwarzaniu filmów, okresowych restartow czy kaszany z dźwiękiem juz nie (albo trzaskami przy podpięciu do ampli)

Poza tym jeśli firma wypuszcza tak niedoptacowany to jaka gwarancja ze jakość innych komponentów będzie na dobrym poziomie?

@Kiki
Ale szczerze - bo mogę zwrócić Tośkę i wziąć Philipsa (ambi śni mi się po nocach) :
- w jaki sposób pomożecie na restarty, czy problemy z dźwiękiem po podpięciu do amplitunera (ale nie poprzez wyłączenie amplitunera ;))

Popatrz do wątku który zalinkowałem - to są rzeczy zgłoszone w ciągu ostatnich kilku dni (a więc nie "stare problemy").

Jeśli jest jakiś sposób by nad tym zapanować to dobrze byłoby wiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry.
Jak na Philipsa PFS8209 to naprawdę aktualizacje rozwiały wszystkie problemy.
A jakość, możliwości, wyposażenie, aplikacje , flash- to wszystko sprawia że to bardzo wysokiej jakości model.
Przecież masz prawo zwrotu do 14 dni - więc nie musisz się stresować wcale.
 
Ostatnia edycja:
Do góry