TV - 50-55 cali

tyranmaciej

New member
Witajcie.

Widze, że pomoc w doborze TV jest szybka i nieoceniona.
I ja proszę o profesjonalistów o poradę.

Szukam TV - w sumie mojego pierwszego w życiu:)
Zalezy mi na dobrej jakości obrazu, kolorów. Super gdybym nie musiał go naprawiać po zakończonym okresie gwarancji

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 39 m2 wraz z aneksem kuchennym
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 w niedługim czasie pewnie 3 :)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, chociaż będą sytuacje, gdzie za pomocą wieszaka obróce TV w strone kuchni i stołu (45 stopni)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak że nie pada na tv - na ten moment nie jestem w stanie odpowiedzieć
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, WIDI, fajnie by było gdyby było 4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na ten moment nie jestem w stanie odpowiedzieć
10 .Jakie urządzenia? laptop, smartfon, tablet
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? zwykła telewizja, youtube
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chciałbym, lecz to nie jest konieczne, zawsze można podłaczyc laptop
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? nie mam
17. Preferencje co do wielkości? 48, maksymalnie 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przycinanie sie obrazu przy dynamicznych scenach, mdłe kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 - 3500
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Do tej pory przekonał mnie Samsung UE55H6700 natomiast nigdzie go już nie ma. Czy w przypadku starszych serii mogę mieć problem z wgraniem aktualizacji? Ciekawy jest też Samsung UE55H6400.
SAMSUNG UE55JU6800, Sony KD-55X8005C polecił mi znajomy - natomiast nie wiem czy chciałbym inwestować tyle w TV.
Do tego chciałbym dorzucić jakiś fajny soundbar.

Bardzo dziękuje z góry za poświęcony czas!

Maciek.
 

racuh

Banned
Przy 4 metrach to proponuję minimum 55" ale do tej kwoty jedyne co mi przychodzi do głowy to:

LG 55LF652V
Samsung UE55H6400
Samsung UE55J6200
Toshiba 55L7453DG
Panasonic TX-55CS620E

Samsung UE55JU6800 to musisz doliczyć tauzena.

Podany przez twojego znajomego SONY to budżetówka 4K, nie polecam, ogólnie słaby, lepszy będzie dobry FHD bo 4K będzie bezużyteczne dla Ciebie przez najbliższe 4 lata.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
LG652 ma straszliwie badziewiasty obraz.
SamsungH6400 chyba jest najciekawszy. No chyba, że Kolega chce się bawić w Androida, to wtedy za 3600 można 6510 kupić...

Rozwiniesz myśl? co to znaczy badziewiasty obraz? zły kontrast, czerń, kąty, clouding, jasność, podświetlenie?

Każdy ma inne oczy, szwagierka kiedyś powiedziała że obraz w mojej plazmie jest do kitu, a po zapytania dlaczego stwierdziła że za mocna czerń.

Każdemu się nie dogodzi.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
ok. Porównując 2 dni temu 652 z Sony 50 cali 756c, panasonic 50 cali 680e, z samsungiem h6400 na 50 calach oraz philipsem 7150 (50 cali), oraz 6550 na 40 calach, LG miało najgorsze odwzorowanie barw (bardzo płaski zakres tonalny) oraz bardzo słabą czerń.

Czyli H6400 w tej klasie wygrywa bo reszta to już cena 500 zł wyższa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bralbym Sony lub Philipsa.
Oczywiście z kalibracją
Panasonic wypuścił słabe modele, ale może nowe które będą pod koniec miesiąca, może będą lepsze?
 

racuh

Banned
Racuch dlaczego nawiedzonego Philipsa? :) Ja mam raczej dobre odczucia cod o marki.

Żartuje oczywiście ;) ale wiele osób pisało że TV potrafią się same załączyć w nocy, sam się załącza Ambilight, ja go po kupnie oddałem bo po podłączeniu do wifi i aktualizacji. były problemy z jego włączeniem, potem nie działał pilot aż się zawiesił tak żę trzeba było go wyłączyć z gniazdka.

TV ogólnie jest ok ale soft został wypuszczony bez żadnych testów, niektórzy nie narzekają ale większość narzeka.
 

tyranmaciej

New member
Żartuje oczywiście ;) ale wiele osób pisało że TV potrafią się same załączyć w nocy, sam się załącza Ambilight, ja go po kupnie oddałem bo po podłączeniu do wifi i aktualizacji. były problemy z jego włączeniem, potem nie działał pilot aż się zawiesił tak żę trzeba było go wyłączyć z gniazdka.

TV ogólnie jest ok ale soft został wypuszczony bez żadnych testów, niektórzy nie narzekają ale większość narzeka.

To dosyć uciążliwa kwestia:) Dzięki, Philips spada na koniec listy:)
 

racuh

Banned
To dosyć uciążliwa kwestia:) Dzięki, Philips spada na koniec listy:)

Nie wiem czy może znasz taką modyfikacje telefonów z androidem jak cyanogenmod. Otóż ten soft Philipsa mogę porównać do tej właśnie modyfikacji. Ja z bratem mamy takie same telefony Galaxy S4 i po wgraniu do mojego tej modyfikacji nie mam żadnych problemów z telefonem, jest dla mnie rewelacyjny, ale brat miał problemy, telefon wieszał się, bateria trzymała 3 godziny, przerywało połączenia i gubiło zasięg, niby to samo ale jednak nie.

To samo jest z tymi telewizorami, stabilność jest na bardzo niskim poziomie, a kompilacje są niedopracowane.
 

tyranmaciej

New member
Nie wiem czy może znasz taką modyfikacje telefonów z androidem jak cyanogenmod. Otóż ten soft Philipsa mogę porównać do tej właśnie modyfikacji. Ja z bratem mamy takie same telefony Galaxy S4 i po wgraniu do mojego tej modyfikacji nie mam żadnych problemów z telefonem, jest dla mnie rewelacyjny, ale brat miał problemy, telefon wieszał się, bateria trzymała 3 godziny, przerywało połączenia i gubiło zasięg, niby to samo ale jednak nie.

To samo jest z tymi telewizorami, stabilność jest na bardzo niskim poziomie, a kompilacje są niedopracowane.

Do takiej sytuacji mam pytanie. Czy gdy TV jest na gwarancji mogę dowolnie aktualizować soft czy robi to automatycznie telewizor? Gdy sam wgram jakimś sposobem inny soft tracę gwarancje?
 

racuh

Banned
Do takiej sytuacji mam pytanie. Czy gdy TV jest na gwarancji mogę dowolnie aktualizować soft czy robi to automatycznie telewizor? Gdy sam wgram jakimś sposobem inny soft tracę gwarancje?

Jeśli wgrasz jakiegoś moda, to oczywiście że tracisz gwarancje ale nie wiem czy alternatywy są już dostępne. Jak będziesz aktualizował soft od producenta TV gwarancje dalej masz, a to w jaki sposób go zaktualizujesz zależne jest do Ciebie. Automatyczne aktualizacje można wyłączyć w ustawieniach.
 

tyranmaciej

New member
Powiedzcie, lepiej kupić świeży model TV czy jednak coś starszego?
Nowy zapewne będzie już z nowym softem, natomiast stary będzie pewnie tańszy.

Samsung UE55H6400 jakoś od samego początku mnie przekonuje. Jakie argumenty mogą świadczyć przeciwko niemu?
Samsung UE55H6700 też ciekawy, natomiast chyba jest już nie do kupienia :p
 

racuh

Banned
Powiedzcie, lepiej kupić świeży model TV czy jednak coś starszego?
Nowy zapewne będzie już z nowym softem, natomiast stary będzie pewnie tańszy.

Samsung UE55H6400 jakoś od samego początku mnie przekonuje. Jakie argumenty mogą świadczyć przeciwko niemu?
Samsung UE55H6700 też ciekawy, natomiast chyba jest już nie do kupienia :p

H6400 jest to jedyny model z 2014 roku którego jeszcze sprzedają w salonach. Jak Cie on przekonuje to to bierz śmiało jedyna alternatywa z 2015 to LG 55LF652V. Rożnica w nich to panel IPS w LG i wbudowany tuner dvb-s.

Natomiast Samsung ma 2 pary okularów w zestawie.
 

tyranmaciej

New member
H6400 jest to jedyny model z 2014 roku którego jeszcze sprzedają w salonach. Jak Cie on przekonuje to to bierz śmiało jedyna alternatywa z 2015 to LG 55LF652V. Rożnica w nich to panel IPS w LG i wbudowany tuner dvb-s.

Natomiast Samsung ma 2 pary okularów w zestawie.

IPS czyli lepsze kąty widzenia?
 
Do góry