TV - 50-55 cali

tyranmaciej

New member
Dzięki!
Daliście mi do myślenia z tą matrycą IPS. Istotna kwestia jeśli chce czasem zerknąć na TV z kuchni. Natomiast żałuje, że LG nie ma np wifi :(
Polecicie (dla porównania) jakiś inny TV z IPSem. Powiększmy widełki do 4000.
 

racuh

Banned
Dzięki!
Daliście mi do myślenia z tą matrycą IPS. Istotna kwestia jeśli chce czasem zerknąć na TV z kuchni. Natomiast żałuje, że LG nie ma np wifi :(
Polecicie (dla porównania) jakiś inny TV z IPSem. Powiększmy widełki do 4000.

Ten model co Ci podałem ma WIFI

Ma też IPS
SmartTV
DLNA
Odtwarza wszystkie możliwe formaty plików
DVB-S

nawet ma 3D

Na stronie LG jest nawet podane że ma Direct LED. czyli można powiedzieć że ma wszystko co trzeba w dzisiejszym TV
 
Ostatnia edycja:

tyranmaciej

New member
Ten model co Ci podałem ma WIFI

Ma też IPS
SmartTV
DLNA
Odtwarza wszystkie możliwe formaty plików
DVB-S

nawet ma 3D

Fakt, specyfikacje sprawdzałem na Ceneo :p
Szkoda, że 3d nie da się zamienić na 4K:)

Współczynnik Picture Mastering Index łączy w sobie technologie Digital Image Processor, Advanced LED Panel Techonology, skanowanie podświetlenia i inne, udoskonalające płynność ruchu obiektów na ekranie telewizora. Wyższy wskaźnik PMI to obraz o większej wyrazistości idealnie odtwarzający dynamiczne sceny akcji.

Też fajnie!
 

racuh

Banned
Fakt, specyfikacje sprawdzałem na Ceneo :p
Szkoda, że 3d nie da się zamienić na 4K:)

Współczynnik Picture Mastering Index łączy w sobie technologie Digital Image Processor, Advanced LED Panel Techonology, skanowanie podświetlenia i inne, udoskonalające płynność ruchu obiektów na ekranie telewizora. Wyższy wskaźnik PMI to obraz o większej wyrazistości idealnie odtwarzający dynamiczne sceny akcji.

Też fajnie!

W tej cenie wszystkie TV 4K są na gorszych matrycach - 60Hz.
Najtańszy TV z IPS 4K na matrycy 120Hz jaki znalazłem to Panasonic CX750 - cena oczywiście znacznie większa.
 

racuh

Banned
Ile może kosztować? W sieciówkach nie do kupienia.
Jakie odświeżanie obrazu ma LG którego mi polecałeś?

LG ma matryce natywną 120Hz + 900Hz PMI (współczynnik płynności) i dają nawet 2 pary okularów 3D w zestawie.
Cena 55 calowego LG to 3400 zł w sieciówkach.
Panasonic CX750 55 calowy to 5200 zł a 49 calowy 4500 zł
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Bardzo ciekawie to wygląda.
A orientujesz się czy są jakieś dedytkowane soundbary do niego?

dedykowanego nie ma, ja osobiście nie jestem zwolennikiem tej listwy, wolałem kupić dobry amplituner i zestaw głośników. Za dobry sound bar trzeba dać w granicach tysiąca złotych, a i tak nie będzie grał tak jak zestaw.

Ale o soundbara musisz się już pytać w dziale Audio
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
A co sądzicie o SAMSUNG UE55JU6400, myślicie ze moze staniec koło marca?

miałem i oddałem

Opinia jaką zamieściłem przy TV w necie:
Telewizor posiadałem 2 tygodnie ale jestem delikatnie rozczarowany kupnem, może dlatego że ciężko się przestawić z plazmy. Zaraz po kupnie zauważyłem na ekranie poziomą linie przez całą długość ekranu. Wezwałem serwis, przyjechał serwisant, zdiagnozował wadę matrycy i po 3 dniach przyjechał z nową, za to duży plus dla serwisu samsunga. Po wymianie nie do końca się poprawiło, tzn linia była ale dużo mniej widoczna i nie było już to uciążliwe.
Obraz jest według mnie rewelacyjny, świetne skalowanie, ale marketingowe PQI (Picture Quality Index) nie działa, tzn nie ma różnicy gdy jest wyłączone i ustawione na 900Hz. Dziwna sprawa jest bo na stronie samsunga są 2 wersje tego odświeżania, na początku jest napisane że ma 800Hz, w danych technicznych że ma 1000Hz a w sklepie jak kupowałem mówili o 900Hz, ale to nie ma znaczenia bo jest to bezużyteczna funkcja. Dodam że w tym modelu jest matryca natywna VA 50Hz co jest nieporozumieniem, sceny dynamiczne są rozmyte, TV nie nadaje się do oglądania piłki nożnej.
Duży plus dla DLNA bo jeszcze nie miałem formatu którego by ten TV nie obsługiwał. Bardzo duży minus jest dla podświetlenia matrycy, nie jest równomierne, w lewym dolnym roku oraz w przy lewym boku ekranu witać jasne plamy ale tylko na ciemnych scenach, a najbardziej na czarnym tle, co jest denerwujące gdy się ogląda wieczorami, a to jest u mnie priorytetem, menu jest intuicyjne, tak samo jak pilot, dużo opcji regulacji obrazu jak i dźwięku, funkcje oszczędzania energii działają bardzo dobrze. Pobór prądu bez włączonej funkcji oszczędzania energii wynosi 138W natomiast gdy ustawie automatyczne sterowanie jasnością, spada do 100W, jak się chce zejść jeszcze niżej to proponuje włączyć jeden z 4 trybów oszczędzania, co przy maksymalnym zużycie energii spada do 60W ale wtedy ekran jest tak ciemny że nawet w nocy ciężko się ogląda (45W jest to totalna bzdura). Osobiście dla mnie najlepszym trybem jest Naturalny, z oszczędzaniem energii ustawionym na średnie i automatycznym dostosowywaniem jasności bo razem z dekoderem nc+ i dźwiękiem przez kino domowe, pobór prądu jest w granicach 110W, przez tydzień czasu przy oglądaniu około 10h dziennie ten zestaw zużył około 10kWh. O smart TV się nie wypowiem bo TV służy mi tylko i wyłącznie do oglądania TV a do internetu mam komputer, chociaż bez problemu działa na nim klawiatura i mysz bezprzewodowa.
Jest to idealny TV do oglądania w jasnych pomieszczeniach, regulacja poziomu kontrastu i czerni jest bardzo dobra, i polecam go tylko i wyłącznie osobom wyłączającym TV zaraz po zmroku.
Ogólnie TV jest OK ale według mnie nie wart tej ceny, powinien kosztować max 3500PLN, i pewnie drugi raz bym go nie kupił, plusem sklepu jest możliwość zwrotu bez podania przyczyny więc najprawdopodobniej pojadę go wymienić na coś "nie koreańskiego".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś sprawdzić jeszcze Sony 55W809, nowy model Sharpa 55XUE8772, Philipsa 55PUS7100 lub 55PFT650.
 
Do góry