TV 50"+ 2000 zł

societe

New member
Witam, szukam tv 50"+ do kwoty +/- 2000 zł, ale nie chcę znacznie przekraczać tej kwoty. Pisałem post jakieś 2 miesiące temu, ale z powodów osobistych nie dokonałem zakupu. Dodaję nowy post bo może się coś zmieniło od tamtego czasu.
Więcej w poniższych odpowiedziach:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Ok 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Ok 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Zazwyczaj 1, max kilka osób w trakcie jakiegoś meczu

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?
Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać - szafka 52 cm wys.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno od południa, ale posiadam roletę

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Samsung UE50NU7092 oraz jakiś Sony Bravia 32" - posiadam od 2 lat. Jedyna wada to wejście antenowe, na które musiała iść przejściówka (brak możliwości wpięcia standardowego zasilacza)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?***
Standardowa antena do odbioru dvb-t

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Youtube z telefonu Samsung, laptop przez kabel
***
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor?
Różnie, powiedzmy, że średnio 2/3h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Bez różnicy (w laptopie mam matową)

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Sport (piłka nożna, skoki narciarskie, boks)
Seriale
Youtube

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
Youtube
Netflix

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Raczej nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Brak reguły

17. Preferencje co do wielkości?
50" najlepiej więcej

19. Preferencje co do marki?
Zależy mi na dobrych parametrach przy zachowaniu jakości, od lat korzystam z Samsunga w przypadku telefonów i jestem zadowolony. Sony również do mnie przemawiają, ale raczej nie ten budżet. Nie przemawiają do mnie marki typu TLC, JVC itp.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Nie chce wydawać sporo, założyłem 2000 zł i nie chcę jakoś znacznie przekraczać określonej kwoty

Na szybko wyszukałem 3 tv, które wymieniam wg mojej kolejności od najlepszej:
1. Samsung UE55TU8502
2. Samsung UE55TU8002
Nie wiem czy jest jakaś duża różnica w tych 2 modelach.
3. PHILIPS 55PUS7805

Z góry dziękuję za pomoc, chętnie odpowiem na inne pytania, które pomogą przy wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb najbliżej jest ten Philips który wymieniłeś, czyli 55PUS7805 za 2250 zł.
Jeśli Ci mieści , a chyba tak skoro napisałeś.
To do odległości 3m - to zdecydowanie lepszy pomysł niż 50".
LG 55UN85003 z 1950 też będzie ok .
 

societe

New member
Dziękuję za propozycję:

50nano793 - tutaj tańsza jest wersja 55 (o ile dobrze popatrzyłem)
49x70/xh70 - nie mogę wyszukać
LG 55UN85003 - też nie mogę wyszukać

A co z tymi Samsungami przedstawionymi przeze mnie? Z tych wszystkich propozycji, jakieś znaczne różnice pomiędzy tymi modelami czy nieznaczne?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Sony 49x7055, 49x7056 ale ceny są z zada wzięte bo po 2300-2400. Bywaly w okolicach 2k.

50nano793 jest na VA, 55 na IPS z krawędziowym a co w wykonaniu lg jest dramatem.

Samsung tu80 a tu85 to dwie różne serie. 85 ma chyba dual Leda i jest wyżej pozycjonowany. To najwyższy model Samsunga serii crystal UHD. Nad nim jest tylko Qled. Lepszym, bo powiedzmy bardziej adekwatnym do ceny jest model 71 samsunga choćby że względu na szybsza matrycę mimo, że w każdym z nich jest 60hz. Ruch lepiej będzie wypadał a obraz jest już na zbliżonym poziomie. Różnice raczej są kwestią indywidualną.

Na choćby geex masz recenzje tych Samsungow i nawet odniesienie sie w nich do siebie nawzajem.

W tytule masz 50" a rozmawiamy teraz o 55". Za 2200 jest 55x70 sony z ekranem triluminos, czyli odpowiednik Qled czy nano ceel.
 
Ostatnia edycja:

societe

New member
Dzięki za objaśnienie, przeanalizuję po mojemu te oferty i wstawię niebawem swoje przemyślenia do oceny.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
Nad tym LG 50NANO793NE to nawet ja się zastanawiałem, bo VA i Direct Led + FilmMaker Mode, tylko tu chyba brak Dolby Vision, co dla oglądania na Netflix jest dużym minusem. Z innych w podobnym przedziale jest jeszcze TCL C715, czyli Qled z podobno dość dobrym obrazem, ale nie wiem, jak płynnie pracuje system. I jeszcze 50U7QF, ale o tym tv niewiele wiem i ciężko coś w sieci znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Pewnie takie same jak w każdym VA, czyli średnie. Ale co do dokładnej specyfikacji, to trzeba się upewnić, bo niektóre strony podają, że to VA, ale z Edge Led, czyli mogą być wylewy światła, które dość często występują też w Samsungach. I nie wiem, ile ten LG ma nitów i jak na nim wygląda HDR. Hisense ponoć dużo jaśniejszy, ale ma chyba problemy z płynnością ruchu w 24 fpsach.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Nie ponoć dużo jaśniejszy a na pewno. Szczytowo chyba 1400 nit.
Ja problemów z ruchem nie widziałem. W sumie jedyne co zwróciło moja uwagę in minus to skalowanie / czyszczenie słabego sygnału. Od HD wzwyż bardzo ok. Kolory super, kąty widzenia super, jasność super.
Wywarł na nie ogromne wrażenie
 

Kolina

Member
Jeżeli chodzi o matrycę w 50UN81003LB to matryca jest na 100 % IPS - wiem bo przed zakupem napisałem do LG i dostałem od nich oficjalną odpowiedź - treść poniżej (pytałem zarówno o 50 jak i 55 cali).

Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż oba przedstawione modele posiadają matrycę IPS. Bardzo przepraszamy za niedogodności i powstałe zamieszanie.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do ponownego kontaktu oraz w celu dalszej korespondencji należy skorzystać z formularza poniżej:
https://www.lg.com/pl/wsparcie/email

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie znajdującej się na dole niniejszej wiadomości, której wypełnienie pozwoli na ocenę jakości naszej pracy.

Z poważaniem,
Ada Bagińska,
LG Electronics Polska Sp. z o.o.
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
To bardzo ciekawa informacja. To dlaczego skoro obydwa modele są na IPS to seria UN jest lepsza od nano?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest lepszy od Nano.
nano masz większą paletę barw, lepsze przejścia tonalne.
 

chimba

New member
Właśnie dlatego pytam Kolina miał 55Nano867NA oddał i wziął 50UN81003LB i pisze, że jest dużo lepszy obraz.
 

chimba

New member
Odpowiedz ze strony LG na to samo zapytanie. Chyba sami nie wiedzą co montują.
Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż telewizor 50UN81003LB posiada matrycę VA. Natomiast model 55UN81003LB jest wyposażony w matrycę IPS.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do ponownego kontaktu. W celu dalszej korespondencji należy skorzystać z formularza poniżej:

https://www.lg.com/pl/wsparcie/email

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie znajdującej się na dole niniejszej wiadomości, której wypełnienie pozwoli na ocenę jakości naszej pracy.
 
Do góry