Tv 4k za nie duże pieniądze

empir

New member
Przestrzegam przed oglądaniem jakości matryc telewizorów w sklepach.
Jeśli Philips na IPS jest lepszy od TCL'a na VA to ten TCL / Thomson musi być strasznie marny.


Widziałem tego thomsona wiszącego na ścianie z innymi telewizorami z przedziału cenowego 2500-4000zł i on jedyny miał żółtawy kolor biały, ale o dziwo mi pasował, a reszta wydawała się bardzo niebieska.

Czy takie zażółcenie białego jest do skorygowania kalibracją czy to cecha matrycy/podświetlenia?
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
No tak mówię o tej opcji że film oglądam który wspiera hdr w opcjach nie ma żadnej opcji żeby go włączyć czy wyłączyć

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

pbhel

New member
Jeśli chodzi o kolor żółtawy to nie doświadczyłem tego u siebie obraz jest śnieżno biały filmy i gry wygladają genialnie matryca równo podświetlona z fajną rozpietością tonalną i super kolorystyką jeśli chodzi o dzwięk to też jest mocny i czysty a Android śmiga aż miło jedynie do czego można się przyczepić to do spasowania ramki na dole tv.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
No tak mówię o tej opcji że film oglądam który wspiera hdr w opcjach nie ma żadnej opcji żeby go włączyć czy wyłączyć

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Moze nie kazdy port hdmi u ciebie wspiera hdmi 2.0a ta literka (a) zależy od tego czy wspiera hdr miałem tak w philipsie 2 porty wspierały a 2 już nie

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
Może to jest podobne do opcji w TV 2D do 3D ?
Teraz będzie guzik: SDR do HDR ...
No i świecenie 1200 NIT wypali Ci matrycę po miesiącu o 50%.
Dokładnie jest tak jak piszesz ...
Materiał czy gra musi wspierać hdr
Nawet jak ustawisz w opcjach obrazu po to aby odpalić 480 p i mieć hdr hehe Nic ci nie wypali bo nawet nie będzie takiej jasności [emoji13] tak mi się wydaje[emoji28]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
No tak mówię o tej opcji że film oglądam który wspiera hdr w opcjach nie ma żadnej opcji żeby go włączyć czy wyłączyć

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Może jeszcze w ustawieniach portu hdmi musisz włączyć który port hdmi ma wspierać uhd tak mam w samsungu w opcjach video może masz tam jeszcze coś takiego jak 4:4:4 i tak ustaw

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry