Tv 4k pomoc w wyborze

dream4you

New member
Lekka korekta mojej decyzji - moje typy :
Panasonic 65cx800
Sony 65x8509 awaryjnie, a głównie 65x9005 ( tylko cena za wysoka )
Philips póki co 65pus7600 nie wiem tylko czy nie za słaby z tego zestawu

Lg 65uf950 też się zastanawiałem ale powyższe chyba trochę lepsze
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aż wybrałem sie do Media Markt żeby sprawdzić twoje propozycje. I powiem ci, ze to LG REWELACYJNIE ODBIERA. kolory i katy bardzo dobre. Sony i Panasonic według mnie bardzo zbliżone jakościowo. W philpsie widziałem ciagle ducha przy szybkich ujęciach. Moze to wina ustawień ale trochę to go dyskwalifikuje- No chyba, ze mozna to zmniejszyć uplynniaczem. Obsługa nie mogła znaleźć pilota żeby zmienić ustawienia. Kolory w Panasonicu najlepsze ale kąty takie same jak w Sony- gorzej niż w LG ale na akceptowalnym poziomie. Płynność ruchu bardzo dobra. To tyle co mozna zobaczyć w sklepie. Według mnie panasonic i Sony 9005 ale taniej mozna mieć LG, ktore tez jest super. To zależy ile masz kasy do wydania. Aha w Belgi i Anglii model Panasonica to CX802. Ma bardzo wysokie noty wsród sprzedawców.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
A i jeszcze mała uwaga co do wielkości. 65 cali to naprawdę dużo. ja np mam problem z oglądaniem 55 cali z 3 metrów. Wydaje mi się, że to za blisko ale np żona mówi, że jet dobrze. I mówię tu o sygnale HD z cyfry plus czy z Blue Ray. wszystko zależy jak duże masz pomieszczenie. W sklepie wydaja sie wszystkie małe te telewizory ale w salonie zaczynają przytłaczać.
 

pigs

New member
Ja kupiłem Sony 65x8505 (czyli to samo co Sony 65x8509) i musiałem zwrócić bo DSE (dirty screen effect) był masakryczny, sprawdziłem w sklepie i ich testowy miał ten sam problem. Nie wiem, czy ten model da się znaleźć bez dużego DSE.
 

aaa111

New member
Miałem podobny problem z TV i od dłuższego czasu nie było w ogóle rozsądnego modelu na IPS na rynku. Teoretycznie jest nadal 65AX900 ale soft generacja w plecy a co do matrycy to była "losowa"
Od wczoraj jestem posiadaczem 65UF950v i jest naprawdę ok. Po przejściu z plazmy nie mam kaca. Czerń przyzwoita, kąty również ( w przeciwieństwie do każdej VA) a reszta 10x lepsza niż w plazmie. Soft webos i pilot od LG naprawdę jak dla mnie lekki szok, 10GB ripy z BR przewija w 1s.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic po 2 miesiącach pojawiały się linie powrotu.
LG jest faktycznie extra ale brak czerni.
 

aaa111

New member
Kiki czerń ma b.dobrą jak na IPS czyli od 1100:1 do ok. 5000:1. Oczywiście w standardach VA jest on przeciętna bo za te $$$ kupisz TV na VA 3000:1 - 7000:1.... z małą gwiazdką ( dla kątów powyżej 20stopni nie masz jej w ogóle ). Ale jak wiadomo dla każdego coś miłego - ja takich ograniczeń nie toleruje i te cyferki oceniam w praktyce.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie sie złe ogłada z 3 metrów. Telewizor mnie przytłacza i obraz jest nienaturalny - oczywiście dla mnie. Pisałem juz ze córka ma Panasonica AX800 od prawie roku i odbiera wspaniale. Kolory perfekcyjne. Ale niestety katy nie sa za dobre. W moim CX750 jest lepiej. Oczywiście nie jest to plazma- ta nadal używam i uważam ze jest super model VT50. Poprzednio miałem G10 ale odsprzedalem ojcu. Nadal odbiera swietnie. W służbowym mieszkaniu mam dwa Philipsy 9703 -to model ktory ma kilka lat ale nadal sie trzyma. Siostrze pomagałem kupić Sony W829 ale wymieniała go dwa razy bo była wada matryc. Teraz ma nareszcie telewizor,ktory odbiera swietnie. Czasami tak jest jeden egzemplarz odbiera słabiej niż inny. Córka ma jeszcze w sypialni Panasonica AS650- 42 cale do którego ma podłączone PlayStation. Jest lepiej niż dobrze. Miałem na czym porównywać. W Media Markt w Belgii podłączają ci kilka telewizorów do tego samego sygnału. Nie ma naganiaczy np na Samsunga czy Sharpa buty decydujesz nierównie chciałem kupić Sony! Na drugim miejscu Samsunga J7000 bo Krzywe nie wchodzą w grę. Złe widać pod katem. Po paru tygodniach zdecydowałem sie na Panasonica CX750 pomimo, ze ma jedna wadę o której wszyscy piszą podświetlenie sektorowe. Widać jasne przebicia ale tylko pod duzym katem-DUŻYM. I to tylko wtedy gdy jasny przedmiot jest na czarnym tle i to na środku. Np litery. Ale jest tego niezbyt dużo. Nie widać wogole w normalnej eksploatacji. Ma za to wiele innych zalet. Katy i kolory. To zadecydowało. Gdyby Sony miało mniej wpadek wziął bym Sony. Ale te oglądane miały cos nie tak z matrycami. Żeby mieć obraz taki jak z plazmy trzeba chyba rozpatrzeć zakup oleda. Pozdrawiam. PS. Na niemieckich stronach Panasonic zbiera dużo pochwał. Na brytyjskich mniej ale Sony jeszcze mniej
 

dream4you

New member
Chyba faktycznie Lg, obraz płynny, szybki i najlepsze kąty. Panasonik ma wspaniałe pidświetlenie matrycy ale coś z upłynniaczmi obrazu nie tak i jak znam życie momentalnie wyłapie ba filmach "duchy"
Chyba jednak zaryzykuje LG
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testy są pomocne ale najważniejsze jest Twoje odczucie. Samsungi są chwalone a wielu ludziom plastikowe kolory się nie podobają. LG będzie dobrym wyborem. mnie też się podoba. Ale proponuje dokupić gwarancję na 5 lat. Nie twierdze, że LG się psuje ale ze wszystkimi TV jest coś nie tak. Brak im solidności jaka kiedyś była.
 

rysost

New member
Witam -jestem nowy na forum,dlatego się zarejestrowałem że chcę zakupić telewizor wielkości 55" a sam nie wiem jaki wybrać model.Jestem zwolennikiem internetu a i lubię rozmawiać przez skype a ponadto oglądam programy tv jak i nc+ .Może mi ktoś doradzić co wybrać?
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musisz prześledzić wątek. A poza tym napisz jakie kryteria cie interesują np cena, kąty, 4k itd. internet możesz odbierać i przeglądać na każdym TV ale Skype to już ina sprawa. Producenci zrezygnowali z wbudowanych kamer. Zazwyczaj trzeba ja dokupić
 
Do góry