TV 4K 55cali za około 3tys.

ddlugii

New member
Witam poszukuję telewizora 4K z HDR 55cali za około 3tys zl.
Głownie tv będę używał do grania na PS4 oraz oglądania tv satelitarnej.
Jaki tv mogli byście polecić?
Zastanawiam się nad:
SONY LED KD-55XE7096 lub PANASONIC LED TX-55EX610E
kotś ostanio polecił mi też ten tv TCL LED 55C7026 lecz jakoś nie jestem przekonany co do marki.

Dziękuje bardzo za każda pomoc oraz sugestie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym mabyć telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? podczas grania 1-,5m podczas oglądania tv 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? małe nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 40cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej 3 HDMI +USB+LAN+złącze tv kablowej i satelitarnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T + DVB-S + DVB-S2
10 .Jakie urządzenia ? PS4 + Dekoder sat HD + Kino domowe Sony.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? TAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Gry + Informacje + Sport + Muzyka
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli będzie mozliwość to na pewno nie raz skorzystam ale mam możiwość korzystania z internetu na ps4.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – Bardzo często.
16. Preferencje co do marki? – Zawsze najbardziej byłem za Sony lecz w tym momencie może to być każda marka.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali - 60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zbyt duży wybór dostepnych na rynku
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głownie wieczorami lecz rodzina również w ciągu dnia czasem używa.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 3tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? dośc sporadycznie głównie w weekendy.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli Panasonic to nie ten. 58ex700/703e. Jeśli chodzi o gry może być dobrze w każdej marce bo sygnał z konsoli czy PC będzie dobry. Do sportu już tak kolorowo nie jest i musiałbyś porównać z jakiegoś meczu HD sobie w sklepie na tym panasonicu, Sony KD-55XE8096 i Samsung UE55MU7042. Oczywiście musisz dołożyć ten 1000 zł. Dla takiej odległości na mniejszym zmęczysz oczy. Ja osobiście do grania siedzę 1,5 metra.
 

kbfoto

New member
Stoję przed podobnym wyborem. Do grania raczej nie będzie wykorzystywany a bardziej do filmów w FullHD i 4k i do cyfrowego polsatu. Może być nawet większy niż 55".
 

ddlugii

New member
Jeśli Panasonic to nie ten. 58ex700/703e. Jeśli chodzi o gry może być dobrze w każdej marce bo sygnał z konsoli czy PC będzie dobry. Do sportu już tak kolorowo nie jest i musiałbyś porównać z jakiegoś meczu HD sobie w sklepie na tym panasonicu, Sony KD-55XE8096 i Samsung UE55MU7042. Oczywiście musisz dołożyć ten 1000 zł. Dla takiej odległości na mniejszym zmęczysz oczy. Ja osobiście do grania siedzę 1,5 metra.

w sumie do grania siędzę jakiś 1m od tv, może 1,5m a do ogladania tv jakieś nie całe 3m.

a to ten panasonic jaki polecasz?
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
kbfoto weź ze dwa filmy na pendrive i potestuj w sklepie bo sugerowanie się wszelkimi testami w necie może być jedynie wskazówką ale nie wyrocznią.
 

ddlugii

New member
w sumie do grania siędzę jakiś 1m od tv, może 1,5m a do ogladania tv jakieś nie całe 3m.

a to ten panasonic jaki polecasz?
 

destructor

New member
Bez reklam
58ex703 ale zerknij też tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/136212-panasonic-tx50ex780e-a-nc-2.html
bo jak widać każdemu inny obraz pasuje, tam bardziej spasował Sony (choć to z innej półki tv ale porównywalne w pewnym zakresie).
Dlatego zastanów się jeszcze nad tymi co napisałem wyżej. Decyzję podejmij po sprawdzeniu w sklepie na swoim materiale.
Panasonic z linii krzywej robi linię krzywą idealnie gładką a np. na Samsungu na tej samej linii zobaczysz piksele bez wygładzania, co niektórzy nazywają ostrością szczegółów i wolą piksele. Ja wolę jak linia jest linią a nie pikselami, każdy musi sam wybrać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL zagra i lepiej i ma zdecydowanie lepsze wyposażenie .
I masz
Obsługę głosową
Wirtualna myszka
Kodi
MxPlayer
Terrarium
Głośniki JBL.
 

destructor

New member
Bez reklam
TCL zagra najgorzej z nich wszystkich. Płynność przy poziomym ruchu kamery jest kiepska i to bardzo.
Jeśli chodzi o wyposażenie to wyraźnie napisał:
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli będzie mozliwość to na pewno nie raz skorzystam ale mam możiwość korzystania z internetu na ps4.
 

janusz

New member
Bez reklam
W TCL-u bezie miał lepsze kolory, wyraźniejszy i efektowniejszy obraz, bez przymglenia charakterystycznego dla Panasonica (pseudo upłynniacz wstawiający co drugą czarną klatkę). Jakością dźwięku deklasuje Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem czarnych klatek, musisz mieć niezły wzrok. Dzięki tym czarnym klatkom obraz powinien klatkować skoro w TCL tego nie ma. Nie ma co jak cieszyć się lepszymi kolorami (ciekawe pod jakim względem. inna paleta barw? to ci dopiero) które skaczą przy ruchu poziomym.
 

ddlugii

New member
który z tych byście polecicli? Oglądałem kązdym model dzisiaj i już sam nie wiem.
SAMSUNG LED UE55MU6272
SAMSUNG LED UE55MU6102
Samsung UE55MU6472
SONY LED KD-55XE7096
PANASONIC LED TX-55EX610E


oglądałem też JVC LED LT-65VU83B bardzo dobrze wyglądał.

Co sądzicie o każdym z tych modeli i który będzie najlepszym wyborem?
 

destructor

New member
Bez reklam
Tego Panasonica bym nie brał, kiepsko mi wypadł z płynnością. Samsungi w wersji UM6xxx chyba miały defekt kurzu za matrycą. Sony- jak wejdziesz w dział sony to znajdziesz temat o klatkowaniu i to model 9xxx . Weź lepiej TCLa jeśli nie masz więcej kasy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz lepsze modele do tych potrzeb:

- Philips 55PUS6561 za 3399 zł
Kalibracja gratis

- TCL 55C70 za 3099 zł
Pakiet gratis
 
Do góry