Panasonic TX50EX780E a nc+

Bobby75

New member
Witam,

po lekturze różnych materiałów postanowiłem zakupić tytułowego Panasonic-a TX50EX780E zostawiając w boju Sony KD49XE9005. Jako że w TV najważniejszy jest dla mnie obraz dodatki typu "smart" są mniej znaczące. Po oglądaniu w warunkach sklepowych i zakupie przyszedł czas na rzeczywistość w warunkach domowych gdzie pojawiły się mieszane uczucia. Przesiadka z Philipsa 42PFL6907 i pierwszej chwili była drastyczna gdyż 50 cali z około 2,5m mnie przytłoczyło ale to już ogarniam wzrokiem :) ale pozostaje uczucie że jakość obrazu nowego TV zostawia wiele do życzenia. Staram się spokojnie przeanalizować co jest na rzeczy ale że mam możliwość zwrotu TV biorę to pod uwagę. Fakty są takie że derby Manchesteru oglądałem u syna na starym TV gdyż piłka i piłkarze bywali czasem zlepkiem kwadratów bez znaczenia od trybu ustawień. Wiarę w TV przywróciła żona gdyż jej seriale czy programy rozrywkowe wyglądały dużo lepiej lecz filmy z VOD też nie są wolne od wad powracają kwadraty zaszumienie obrazu które żona porównała do zadymionego tła . Kolory również nie takie do których się przyzwyczaiłem . Philipsa kupiłem z usługą kalibracji miałem nadzieję że nowy TV Panasonica poradzi sobie na fabrycznych ustawieniach i tu pierwsze pytanie czy warto zainwestować w kalibrację ? Jako podstawowy problem upatruję dekoder nc+ który posiadam już kilka lat model TURBOBOX+ ADB 5720SX choć może się mylę . I tu pierwsze pytanie od czego zacząć ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips miał ostrzejszy obraz i wyraźniejszy, bardziej krystaliczny.
Dla Twoich potrzeb i ku radości powinieneś brać 49PUS7502 , który na nowym procesorze P5 daje jeszcze lepsze wrażenie.
Kalibracja jak zawsze jest gratis.
I co najważniejsze kalibracja nie usunie zadymionego tła, raczej złagodzi i jeszcze przytłumi.
Dekoder jeśli był ok - to nie jest jego wina.
Chodzi o szybszą i dokładniejszą obróbkę oraz wyrazistość.
A to tym bardziej, że masz jednak większy ekran.
W dobrym sklepie spokojnie Ci wymienią Panasonica na Philipsa.
Warto, bo po co się codziennie stresować.

Napisz jeszcze na PW t, jesteś niebieski to wyślę Ci kalibrację do Panasonica, może coś pomoże na początek.
 

mac_latawiec

New member
Fakty są takie że derby Manchesteru oglądałem u syna na starym TV gdyż piłka i piłkarze bywali czasem zlepkiem kwadratów bez znaczenia od trybu ustawień.

Uwierz mi nie jestem żadnym fanboyem ( za dużo lat na takie przyzwyczajenia) firmy Panasonic ,ale jak czytam że nowy tv ( który u innych działa normalnie ) a na Twoim wychodzą takie kwiatki to jedynym problemem dla mnie jest żródło sygnału.
Odpal jakiś film , program nawet z youtube i sprawdż - jeżeli wtedy będziesz miał "zlepek kwadratu" zamiast obrazu to ewidentnie uwalony tv - jeżeli nie to żaden Philips czy TLC tego nie zmieni jak takie kiepskie zródło sygnału.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
w dzisiejszych czasach niestety są telewizory które po odpaleniu wymagają ustawień i trzeba na to poświęcić sporo czasu,nie ma tak żę odpalasz i oglądasz no może po za Samsungami bo tu ustawienia fabryczne są najlepsze
 

Jarecky74

Member
3 tygodnie temu kupiłem 58EX703E, mam 6-letni dekoder nc+ z nagrywarką, od razu po podłączeniu telewizor działał dobrze zarówno na filmach jak i na sporcie, po skopiowaniu ustawień z yt telewizor działa bardzo dobrze więc nie bardzo wiem skąd u Ciebie te kwadraty (ja mam matrycę 60Hz a Ty 120Hz) Od razu zaznaczam, że nie mam nic wspólnego z firmą panasonic, ten TV to mój pierwszy ich sprzęt i po porównaniu z philips 55pus7502 czy Samsung 55mu7002t cieszę się, że wybrałem tego :)
 

Greeg58

New member
Zacznij od konfiguracji portu wyjściowego w dekoderze ADB NC+, ustaw na największa dostępną rozdzielczość zapewne 1080i i podłącz kablem HDMI do pierwszego złącza HDMI 1 w Panasoniku , masz jeszcze możliwość ustawienia w tv trybu HDMI w konfiguracji tego portu do wyboru tryb 1 lub 2


Witam,

po lekturze różnych materiałów postanowiłem zakupić tytułowego Panasonic-a TX50EX780E zostawiając w boju Sony KD49XE9005. Jako że w TV najważniejszy jest dla mnie obraz dodatki typu "smart" są mniej znaczące. Po oglądaniu w warunkach sklepowych i zakupie przyszedł czas na rzeczywistość w warunkach domowych gdzie pojawiły się mieszane uczucia. Przesiadka z Philipsa 42PFL6907 i pierwszej chwili była drastyczna gdyż 50 cali z około 2,5m mnie przytłoczyło ale to już ogarniam wzrokiem :) ale pozostaje uczucie że jakość obrazu nowego TV zostawia wiele do życzenia. Staram się spokojnie przeanalizować co jest na rzeczy ale że mam możliwość zwrotu TV biorę to pod uwagę. Fakty są takie że derby Manchesteru oglądałem u syna na starym TV gdyż piłka i piłkarze bywali czasem zlepkiem kwadratów bez znaczenia od trybu ustawień. Wiarę w TV przywróciła żona gdyż jej seriale czy programy rozrywkowe wyglądały dużo lepiej lecz filmy z VOD też nie są wolne od wad powracają kwadraty zaszumienie obrazu które żona porównała do zadymionego tła . Kolory również nie takie do których się przyzwyczaiłem . Philipsa kupiłem z usługą kalibracji miałem nadzieję że nowy TV Panasonica poradzi sobie na fabrycznych ustawieniach i tu pierwsze pytanie czy warto zainwestować w kalibrację ? Jako podstawowy problem upatruję dekoder nc+ który posiadam już kilka lat model TURBOBOX+ ADB 5720SX choć może się mylę . I tu pierwsze pytanie od czego zacząć ?
 

Bobby75

New member
Uruchomiłem youtube i kilka losowo wybranych materiałów w 4K efekt oczywiście zadowalający jak w sklepowych demo co pewnie dowodzi tego że TV jest sprawny. Powalczyłem z ustawieniami jest dobrze ale mimo wszystko nie jest to obraz którego oczekiwałem gdyż to rodzaj kompromisu kosztem kolorów, wygładzenie obrazu i kilka innych niepożądanych efektów . Widocznie oczekiwałem zbyt wiele po nowym tv. Najchętniej wymieniłbym TV na oled-a ale rozmiar 55 nie wchodzi w grę brak miejsca . Kusi mnie spróbować Sony KD49XE9005 lecz w sieci można przeczytać sporo wypowiedzi właścicieli tego modelu którzy z chęcią przetestowaliby Panasonica :) więc wydać jeszcze kilka stówek przy wymianie a być może nie będzie nic lepiej to słaba perspektywa. Więc co zostaje mi tylko czekać na 4K od nc+ bo na tą chwilę nie mogę wymienić dekodera bo ich nowy ultrabox 4K jeszcze nie działa w multiroom którego ja potrzebuję .

PS . Czytając różne zagraniczne fora można się lekko zdenerwować dowiadując się że dla takich Niemców Panasonic robi model o takich samych parametrach tylko inne oznaczenie ale już podświetlany alu pilot i podstawa szczotkowana nie plastikowa dużo ładniejsza dla oka
 

Waldorff

Member
Najlepiej zobaczyć tego Soniaka 9005 na własne oczy i sprawdzić czy te opinie pokrywają się z rzeczywistością, tak jak te z zachwytem przy Panasonicach, bo jak widać czasem różnie z tym jest. Skoro jest jeszcze czas na wymianę to chyba warto. Jeśli Soniak okazałby się taki jak opisują to przynajmniej miałbyś spokój z tym, że sprawdziłeś i jednak nie warto było wymieniać. Gorzej jak z czasem wyszłoby, że jednak można było.
 

strazakp

Banned
Ja kupowałem nowy tv z początkiem bieżącego roku. Też przerabiałem i Panasa i Sony. Sony teoretycznie lepszy (na papierze) i droższy o ponad 1000zl.
U mnie dokładnie było tak: najpierw Panasonic, po kilkunastu dniach Sony i po dziesięciu dniach znowu Panasonic :) i tak do dziś ten ostatni :) Jestem zadowolony choć to tylko model z serii dx700 ale kosztował mnie 3500zl
 

Bobby75

New member
Panasonic trafił do kartonu i wrócił tam gdzie jego miejsce do sklepu na półkę .Fart gonił fart gdyż zwracając TX50EX780E wstrzeliłem się w promocję sony KD49XE9005 niewielka dopłata plus fajny gratis i od dwóch dni cieszę się nowym TV. Wygląd i wykonanie obu urządzeń wzorowe w panasonicu na plus obrotowa stopa która też jest minusem gdyż cała ze świecącego się tworzywa . Piloty oba z tworzywa choć ten z sony uważam że fajniejszy ale to co dla mnie najważniejsze nastąpiło po uruchomieniu TV zdecydowanie lepszy obraz, kolory bez jakichkolwiek zabaw ustawieniami .
Może to że sony jest mniejszy i przez smukłą podstawę niżej obsadzony ma u mnie też wielkie znaczenie oglądając w niewielkim pokoju z bliskiej odległości. Reasumując możliwość testu TV we własnych kątach jest wielką zaletą. W sieciówce nie robiono mi żadnych problemów mimo że zakupu dokonałem w sklepie stacjonarnym.
 

pipii

New member
Panasonic trafił do kartonu i wrócił tam gdzie jego miejsce do sklepu na półkę .Fart gonił fart gdyż zwracając TX50EX780E wstrzeliłem się w promocję sony KD49XE9005 niewielka dopłata plus fajny gratis i od dwóch dni cieszę się nowym TV. Wygląd i wykonanie obu urządzeń wzorowe w panasonicu na plus obrotowa stopa która też jest minusem gdyż cała ze świecącego się tworzywa . Piloty oba z tworzywa choć ten z sony uważam że fajniejszy ale to co dla mnie najważniejsze nastąpiło po uruchomieniu TV zdecydowanie lepszy obraz, kolory bez jakichkolwiek zabaw ustawieniami .
Może to że sony jest mniejszy i przez smukłą podstawę niżej obsadzony ma u mnie też wielkie znaczenie oglądając w niewielkim pokoju z bliskiej odległości. Reasumując możliwość testu TV we własnych kątach jest wielką zaletą. W sieciówce nie robiono mi żadnych problemów mimo że zakupu dokonałem w sklepie stacjonarnym.
Coś się koledze porobiło z oczami. Noga w panasie czyli jego podstawa jest wykonana z estetycznego stopu a nie tworzywa.
 

kingpin

New member
PS . Czytając różne zagraniczne fora można się lekko zdenerwować dowiadując się że dla takich Niemców Panasonic robi model o takich samych parametrach tylko inne oznaczenie ale już podświetlany alu pilot i podstawa szczotkowana nie plastikowa dużo ładniejsza dla oka

Witam,
odnosnie tego co zacytowalem.


Moj Panas z serii AS800 padl drugi raz w ciagu 2 1/2 roku.Prawdopodobnie znowu plyta glowna.
Konsultowalem sie z serwisem i male szanse na darmowa naprawe,bo gwarancja minela.
Dalej walcze ale w razie czego gdyby sie uperali zastanawiam sie nad kupnem nowego TV,nieco wiekszego.
Pod uwage biore wlasciwie tylko Panasonica z serii EX780 a konkretnie ze wzgledu na miejsce zamieszkania EXW784 lub jednego z modeli Sony.
Przegladajac rozne sklepy trafilem jednak na Panasonica 58EXF787.To jakis specjalny model,w polskiej dystrybucji go nie ma.
Od serii EX(W) rozni sie nastepujacymi parametrami :



Odswiezanie 2600 Hz zamiast 2400 Hz
Inna podstawa
2000 stron Videotextu zamiast 1500
VR-Audio True Surround + zamiast VR-Audio True Surround
Klasa energetyczna A+ zamiast A
Pilot z aluminium zamiast z plastiku.



Moje pytynie,ktos wie co tam za matryca siedzi?
Te wymienione roznice niby przemawiaja za modelem EXF ale w sumie najwaznejsza jest przeciez matryca.
Jest ta sama co w EX780 czyli 120Hz czy moze inna?
Za odpowiedz z gory dziekuje.



https://www.cyberport.at/?DEEP=7996-01T&APID=66
 
Do góry