TV 4k 55" do ok 5 tysiaków

strazakp

Banned
Zwróć uwagę na to co oferuje Panasonic!!! Są to naprawdę przyzwoite telewizory i co ważne dobrze wykonane. Niestety nowego modelu w rozmiarze 58" (55" jest tylko ex600) nie dostaniesz do 5000zl. A nie, sorry dostaniesz 58ex700 :)
Zaryzykowales z ks7000 i się sparzyles, Philips też nie ma dobrych opinii, tcl to trochę nowość na pl rynku i lekka niewiadomą (trzeba dać mu się rozwinąć u nas). Wg mnie na polu walki zostaje jedynie Sony i Panas.
 

nomnom

New member
Strazak dobrze pisze, Panas będzie najlepszy i cena nie przyprawia o ból głowy, jedynym i największym problemem jest dostępność, Samsunga bym odpuścił, to co się działo z serią KS woła o pomstę do nieba. Sony to Sony, świetnymi modelami są tegoroczny 55xe9005 i zeszłoroczny 55xd9305, co ciekawe cena tego drugiego mocno skoczyła w górę, o ile pamiętam to można go było kupić za mniej niż 6000 a teraz cena oscyluje w granicach 7 tysięcy, więc praktycznie ta sama cena co 55xe9005, modele XD8505-8577 to telewizory z matrycą IPS (tak jak telewizory LG UH7707), dobre kąty widzenia ale srebrząca czerń, jeżeli oglądasz dużo wieczorami to może zirytować, możesz wziąć na próbę i zobaczyć czy przeszkadza, jeśli nie to zostaw, bo to wciąż świetne telewizory. Jeśli nie przypasuje albo wystąpią inne mocno widoczne wady (clouding, bleeding) to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Najlepszy sposób na testowanie sprzętu, kupić i sprawdzić, jak nie pasuje to oddać i wziąć coś innego, człowiek naczyta się po forach i potem jak przychodzi do kupna to można zwariować.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 5 tyś 50 Hz - to lekka przesada.
Masz modele z matrycą 100Hz więc tak bym wybierał.
 

strazakp

Banned
Panasonic 58ex700 są dostępne bez problemów. Zeszłoroczne 58dxm710 też jeszcze dostaniesz w Saturn i MM.
Nie przejmuj się że to 50hz bo na prawdę uplynniacze dają radę. Nie ma też widać blandingu i cloudingu. Matryca to VA więc czerń dobra. Tv ładnie się prezentuje na ścianie a i stopki też ma fajne. Jak trafisz promocje za model 58dxm710 to kupisz w okolicy 3700zl a to bdb cena za taki TV. Jak będziesz chciał dołożyć do tegorocznego modelu ex700 to OK ale w sumie znaczących różnic nie ma a na pewno nie takie by kosztowały ok 1000zl.
Ja z czystym sumieniem polecam ten TV choć jak każdy idealny nie jest ale wart swej ceny.
Jeszcze raz powtórzę: 50hz nie jest tu problemem!!!!! Ja oglądam sporo sportu i gram na Xbox one s.
 

navwiedzony

New member
MU też jest klejony. Na razie katujemy jedną sztukę i się nie odkleja.
Poczekaj bo będą wchodzić nowe modele PUS7502 Philipsa i X2 TCLa
A kiedy dokładnie pojawi się PUS7502?

Zwróć uwagę na to co oferuje Panasonic!!! Są to naprawdę przyzwoite telewizory i co ważne dobrze wykonane. Niestety nowego modelu w rozmiarze 58" (55" jest tylko ex600) nie dostaniesz do 5000zl. A nie, sorry dostaniesz 58ex700 :)
Zaryzykowales z ks7000 i się sparzyles, Philips też nie ma dobrych opinii, tcl to trochę nowość na pl rynku i lekka niewiadomą (trzeba dać mu się rozwinąć u nas). Wg mnie na polu walki zostaje jedynie Sony i Panas.
Panasonic 58ex700 są dostępne bez problemów. Zeszłoroczne 58dxm710 też jeszcze dostaniesz w Saturn i MM.
Nie przejmuj się że to 50hz bo na prawdę uplynniacze dają radę. Nie ma też widać blandingu i cloudingu. Matryca to VA więc czerń dobra. Tv ładnie się prezentuje na ścianie a i stopki też ma fajne. Jak trafisz promocje za model 58dxm710 to kupisz w okolicy 3700zl a to bdb cena za taki TV. Jak będziesz chciał dołożyć do tegorocznego modelu ex700 to OK ale w sumie znaczących różnic nie ma a na pewno nie takie by kosztowały ok 1000zl.
Ja z czystym sumieniem polecam ten TV choć jak każdy idealny nie jest ale wart swej ceny.
Jeszcze raz powtórzę: 50hz nie jest tu problemem!!!!! Ja oglądam sporo sportu i gram na Xbox one s.
Akurat wczoraj byłem w MM i widziałem na żywo 50EX700. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to jest prawie tak ładny jak mój obecny TX-L42ET60 i jak najbardziej pasuje do moich kryteriów wizualnych. Tylko problemy są dwa: 58 cali mi nie wlezie do zabudowy, 50Hz jednak jakoś do mnie nie przemawia. Muszę się dokładniej przyjrzeć temu modelowi pod kątem wyświetlanego obrazu, ewentualnie obczaić jeszcze EX780, ale w obu przypadkach musiałbym się zadowolić 50 calami (które zmieszczę do zabudowy bez wieszania na ścianie).

Strazak dobrze pisze, Panas będzie najlepszy i cena nie przyprawia o ból głowy, jedynym i największym problemem jest dostępność, Samsunga bym odpuścił, to co się działo z serią KS woła o pomstę do nieba. Sony to Sony, świetnymi modelami są tegoroczny 55xe9005 i zeszłoroczny 55xd9305, co ciekawe cena tego drugiego mocno skoczyła w górę, o ile pamiętam to można go było kupić za mniej niż 6000 a teraz cena oscyluje w granicach 7 tysięcy, więc praktycznie ta sama cena co 55xe9005, modele XD8505-8577 to telewizory z matrycą IPS (tak jak telewizory LG UH7707), dobre kąty widzenia ale srebrząca czerń, jeżeli oglądasz dużo wieczorami to może zirytować, możesz wziąć na próbę i zobaczyć czy przeszkadza, jeśli nie to zostaw, bo to wciąż świetne telewizory. Jeśli nie przypasuje albo wystąpią inne mocno widoczne wady (clouding, bleeding) to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Najlepszy sposób na testowanie sprzętu, kupić i sprawdzić, jak nie pasuje to oddać i wziąć coś innego, człowiek naczyta się po forach i potem jak przychodzi do kupna to można zwariować.
Dzięki wielkie za rzeczowy komentarz i porady!
Soniacza 55XE9005 też wczoraj widziałem i mimo, że jest czarny zrobił na mnie dobre wrażenie. Tylko ta cena... Jednak trochę za wysoka.
Ogólnie to chciałbym już zamknąć temat zakupu telewizora i wziąłbym DX8577, ale powstrzymuje mnie fakt, że obecnie można go kupić za 4599, a wtedy, gdy kupowałem KS'a był do wzięcia za 4499. Niby tylko stówka różnicy, ale jednak...
Ten przywołany przez Ciebie LG też wciąż trochę mnie korci (choć cena też obecnie mniej korzystna niż parę tygodni temu), głównie ze względu na Dolby Vision i fajny smart.
No nic, trzeba znów zacząć wertować testy, filmiki na yt i poodwiedzać parę sklepów. Później poczekać na dobrą promocję i brać. Tylko lepiej coś, czego nie trzeba będzie zwracać...
 

strazakp

Banned
Ja dalej uparcie będę twierdził że nie każdy 50czy100hz jest równy sobie. Bywa że w jednym modelu TV 50hz radzi sobie lepiej niż w innym 100hz. Ja na swoim panasie właśnie oglądam mecz piłki nożnej i nie widzę problemów z płynnością.
Jak miałem Sony xd8505 to oglądając mecz i w trakcie ruchu kamerą widać było ewidentne pasy pionowe na zielonym tle trawy. Tu w Panasonic tego nie mam.
 

navwiedzony

New member
Philips PUS7502 maj/czerwiec
A ile chcesz wydać max ?
Prawdę mówiąc sam do końca nie wiem. Najlepiej by oczywiście było wydać jak najmniej, ale jeżeli telewizor byłby rzeczywiście tego wart (i dodatkowo za chwilę by mocno nie potaniał) mógłbym głębiej sięgnąć do kieszeni. Na B6-tkę byłbym w stanie wyłożyć te 8 tysięcy, ale za LCD raczej nie dam więcej niż 6.

Ja dalej uparcie będę twierdził że nie każdy 50czy100hz jest równy sobie. Bywa że w jednym modelu TV 50hz radzi sobie lepiej niż w innym 100hz.
Na pewno masz rację, ale bez sprawdzenia konkretnego modelu raczej bym nie szedł w kierunku 50.

A tak trochę z innej beczki - sprawdzał ktoś kiedyś "cierpliwość" MM czy Saturna? Chodzi mi o zwroty. Po ilu razach wciągają cię na czarna listę?
 

nomnom

New member
Małe sprostowanie-pisząc panas i problemy z dostępnością miałem na myśli 58dx750, ew 58dx780. Oczywiście nie znaczy to że np. 58dx700 to zły telewizor, tylko tutaj jest 60hz, co ciekawe radzi sobie całkiem nieźle dzięki upłynniaczom.
 

navwiedzony

New member
To na PUS7502 - kasy wystarczy.
Ale niestety miejsca nie wystarczy. Sprawdziłem sobie dane 55-ki na stronie Philipsa i nie dość, że otwory do mocowania na ścianie są u dołu telewizora, to jeszcze jego wysokość bez podstawy niemal osiąga moje absolutne maksimum (74 cm). Także 55" na pewno odpada :-(

A jak już przy Philipsie jesteśmy - wiesz coś na temat ceny i terminu dostępności 55POS9002/12 ??
Wygląda rewelacyjnie!
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Oczywiście nie znaczy to że np. 58dx700 to zły telewizor, tylko tutaj jest 60hz, co ciekawe radzi sobie całkiem nieźle dzięki upłynniaczom.
Potwierdzam! Jest to dobry TV w przedziale cenowym 3500- 5000zl i potwierdzam że 60hz+uplynniacze dają radę (wiem b oglądam sporo sportu i gram na konsoli).
 

navwiedzony

New member
Pojawił się B6 w cenie 6999! Chyba trzeba brać, bo niżej już raczej nie spadnie. Tylko jak spojrzałem dokładniej na recenzję Rtings zauważyłem jeden poważny problem - retencja obrazu. No i ciekawe czy uda mi się go powiesić i zmieścić we wnęce (otwory też ma nisko)... Kurka wodna...
 
Ostatnia edycja:

Ethen84

New member
Pojawił się B6 w cenie 6999! Chyba trzeba brać, bo niżej już raczej nie spadnie. Tylko jak spojrzałem dokładniej na recenzję Rtings zauważyłem jeden poważny problem - retencja obrazu. No i ciekawe czy uda mi się go powiesić i zmieścić we wnęce (otwory też ma nisko)... Kurka wodna...
Możesz zdradzić gdzie się pojawił w tej cenie?
 
Do góry